Jedenáct

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ Xavier Ireland utíká před minulostí a snaží se nezasahovat nikomu do života. Skrývá se za svou prací nočního rozhlasového moderátora, při níž ovšem paradoxně radí nespavcům, co si mají počít se svými problémy, a urputně se vyhýbá svým sousedům i novým vztahům. Přesto jeho čin, nebo spíš to, co neudělá, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí. Navíc mu do jeho staromládeneckého bytu vpadne Pippa a obrátí všechno kolem doslova vzhůru nohama…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136062/jedenact-136062.jpg 3.9146
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Eleven, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Jedenáct

aNGie5
23.11.2021

Skvěle popsaná cesta duše ze tmy k světlu. Smyslem života je život samotný. Doporučuju.

Sabina335
07.04.2020

Jedna událost dokáže ovlivnit lidí. Velmi krásně popsané postavy i děj, který vás dokáže strhnout. Příjemné čtení, těžko jsem knihu odkládala.


Ksyu
03.04.2020

Zvláštní příběh. Kniha se mi velice líbila a překvapila mě. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

gm6219
17.07.2019

Rozhodně příjemná oddechovka, která určitě neurazí, ba dokonce je kniha velmi zajímavá a já osobně jsem se k ní moc rád vracel. Četla se rychle a snadno, příběh byl poutavý a bylo velice zajímavé sledovat osudy 11 lidí ovlivněné jednou událostí, která spustila řadu dlších. Postavy byly velmi propracované a dokázal jsem si je skvěle představit. Příběh byl skvěle propracovaný taktéž. Občas jsem měl však trošku problém s tolika jmény postav a v tisku se objevila spousta pravopisných i gramatických chyb, což nebylo při čtení příjemné. Velmi mě zaskočilo, že jsem knihu pořídil v Levných knihách za pouhých 29Kč, což je na takto dobrou knihu celkem málo. Pokud tedy chcete nějakou rychlou oddechovku, doporučuji sáhnout po knize Jedenáct.

Aliii
04.06.2019

Kniha o osudech několika lidí, které se vzájemně propletou. Bylo zajímavé sledovat příčiny, následky a souvislosti jednotlivých činů (nebo nečinností). Pro mě osobně přinesla kniha i zamyšlení nad tím, kam až vlastně může člověk zajít v pomoci ostatním bez toho, aby to vnímali jako vlezlost nebo narušování soukromí.
Bohužel byly v knize i překlepy a chyby, což při čtení rušilo...

hlavinka
24.11.2018

Zacinala jsem ji cist vickrat, ale nezacetla jsem se. Ted mi zasoby knih dosly, takze jsem vydrzela. Za mne zacatek vubec neplynul, musela jsem se vylozene nutit cist. Zajímavé to zaclo byt skoro az od pulky. Nebo spis kdyz se dozvime, co se stalo v Australii. Pak uz jsem docitala, abych vedela, jak to dopadne.

zdennyrakky
22.05.2018

Rozhodně příjemná kniha a současně k zamyšlení. Extrémně dobře se čte, šikovná k využívání času stráveného např. v autobuse či nějakým čekáním. Přeložená do pěkné češtiny. Na druhou stranu příběh dost umělý, klíčová otázka knihy týkající se míry zodpovědnosti jedince za jiné lidi řešena dosti povrchně a nakonec tak nějak zametena pod stůl a závěr vysloveně zoufalý - když autor neví, jak příběh uzavřít, nechá hlavní postavu tragicky zemřít. Takže z původně zamýšlených 4* nakonec sešlo. Zkrátka příjemný literární popík, ale nic moc víc...

trudoš
15.05.2018

Nenáročný společenský román pro starší a pokročilé ve stylu filmu Magnolie, jen bohužel ne tak dobrý. Dílem existencionální příběh, dílem milostný, přičemž v ani jednom případě nesklouzává vyprávění k nabízejícímu se kýči. A i když Mark Watson rozehrává děj v čekatelných melodiích (viz. hrdinův vztah s uklízečkou, nebo klučina utíkající z domovních dveří), drží se v mezích romantické snesitelnosti. Vlastně svým způsobem ideální čtení pro všechny, co si sem tam rádi přečtou i něco ze všedního života, bez vraždících psychopatů se zálibou ve sněhulácích, nebo nadržených nymfiček toužících po bičování. Osobně jsem jen čekal větší legraci, vzhledem k tomu, že se autor léta úspěšně živí jako komik. Jenže nakonec z toho bylo pouze pár úsměvných momentů a jedna echt děsivá scéna s novorozencem. Nemluvě o tom, že ústřední motiv, jak všechno souvisí se vším, není moc využit a působí zde spíš dojmem karmických důsledků. Zápletka samotná na něm nestojí, je to akorát nic nekazící omáčka kolem.

1