Jedenáct

JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ Xavier Ireland utíká před minulostí a snaží se nezasahovat nikomu do života. Skrývá se za svou prací nočního rozhlasového moderátora, při níž ovšem paradoxně radí nespavcům, co si mají počít se svými problémy, a urputně se vyhýbá svým sousedům i novým vztahům. Přesto jeho čin, nebo spíš to, co neudělá, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí. Navíc mu do jeho staromládeneckého bytu vpadne Pippa a obrátí všechno kolem doslova vzhůru nohama…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136062/jedenact-136062.jpg 3.8132
Vydáno · Knižní klub

Eleven · 2010

Kniha Jedenáct

gm6219

Rozhodně příjemná oddechovka, která určitě neurazí, ba dokonce je kniha velmi zajímavá a já osobně jsem se k ní moc rád vracel. Četla se rychle a snadno, příběh byl poutavý a bylo velice zajímavé sledovat osudy 11 lidí ovlivněné jednou událostí, která spustila řadu dlších. Postavy byly velmi propracované a dokázal jsem si je skvěle představit. Příběh byl skvěle propracovaný taktéž. Občas jsem měl však trošku problém s tolika jmény postav a v tisku se objevila spousta pravopisných i gramatických chyb, což nebylo při čtení příjemné. Velmi mě zaskočilo, že jsem knihu pořídil v Levných knihách za pouhých 29Kč, což je na takto dobrou knihu celkem málo. Pokud tedy chcete nějakou rychlou oddechovku, doporučuji sáhnout po knize Jedenáct.

Aliii

Kniha o osudech několika lidí, které se vzájemně propletou. Bylo zajímavé sledovat příčiny, následky a souvislosti jednotlivých činů (nebo nečinností). Pro mě osobně přinesla kniha i zamyšlení nad tím, kam až vlastně může člověk zajít v pomoci ostatním bez toho, aby to vnímali jako vlezlost nebo narušování soukromí.
Bohužel byly v knize i překlepy a chyby, což při čtení rušilo...

hlavinka
24.11.2018

Zacinala jsem ji cist vickrat, ale nezacetla jsem se. Ted mi zasoby knih dosly, takze jsem vydrzela. Za mne zacatek vubec neplynul, musela jsem se vylozene nutit cist. Zajímavé to zaclo byt skoro az od pulky. Nebo spis kdyz se dozvime, co se stalo v Australii. Pak uz jsem docitala, abych vedela, jak to dopadne.

zdennyrakky
22.05.2018

Rozhodně příjemná kniha a současně k zamyšlení. Extrémně dobře se čte, šikovná k využívání času stráveného např. v autobuse či nějakým čekáním. Přeložená do pěkné češtiny. Na druhou stranu příběh dost umělý, klíčová otázka knihy týkající se míry zodpovědnosti jedince za jiné lidi řešena dosti povrchně a nakonec tak nějak zametena pod stůl a závěr vysloveně zoufalý - když autor neví, jak příběh uzavřít, nechá hlavní postavu tragicky zemřít. Takže z původně zamýšlených 4* nakonec sešlo. Zkrátka příjemný literární popík, ale nic moc víc...

trudoš
15.05.2018

Nenáročný společenský román pro starší a pokročilé ve stylu filmu Magnolie, jen bohužel ne tak dobrý. Dílem existencionální příběh, dílem milostný, přičemž v ani jednom případě nesklouzává vyprávění k nabízejícímu se kýči. A i když Mark Watson rozehrává děj v čekatelných melodiích (viz. hrdinův vztah s uklízečkou, nebo klučina utíkající z domovních dveří), drží se v mezích romantické snesitelnosti. Vlastně svým způsobem ideální čtení pro všechny, co si sem tam rádi přečtou i něco ze všedního života, bez vraždících psychopatů se zálibou ve sněhulácích, nebo nadržených nymfiček toužících po bičování. Osobně jsem jen čekal větší legraci, vzhledem k tomu, že se autor léta úspěšně živí jako komik. Jenže nakonec z toho bylo pouze pár úsměvných momentů a jedna echt děsivá scéna s novorozencem. Nemluvě o tom, že ústřední motiv, jak všechno souvisí se vším, není moc využit a působí zde spíš dojmem karmických důsledků. Zápletka samotná na něm nestojí, je to akorát nic nekazící omáčka kolem.

hroneczek
09.02.2018

Na začátku to vypadalo jako dobrá kniha, v průběhu, kdy se proplétaly příběhy jednotlivých hrdinů dohromady a měly důsledky pro hrdiny další, už to byla kniha skvělá. O různých účastnících děje víme vše - od doby odehrávající se v knize až do jejich smrti. Přála bych si tedy Xavierovu budoucnost znát alespoň do dalšího dne.

JEDUS1A6
19.03.2017

Pozoruhodná kompozice příběhu. Pro mě osobně jako otce malých dětí jsou silný momenty, ve kterých se čtenář dozvídá o hrdinově těžkosti, se kterou musí žít celý život.

Jana_Hlus
20.02.2017

Tak tohle byla parádička, čtení jsem si skutečně užila. Napadlo vás někdy, jak mohou být ovlivněny životy spousty lidí tím, že někdo něco neudělá? Mě teda ne. Pohled z této strany je nezvyklý, spíš máme asi tendenci všímat si toho, jak někdo něčím ovlivnil ostatní životy. Velmi na mne zapůsobila logika textu, kdy jednotlivé reakce na sebe přirozeně navazují, vůbec to nepůsobí jako umělé šroubování akce a reakce. O hvězdičku méně snad jen za Pippu, nějak mi prostě nesedla a Chris/Xavier byl na můj vkus až moc velký klaďas. :-) 4/5

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Mark Watson
britská, 1980