cace cace komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zatím čtu a užívám si to. Po delší době mám zase v ruce knihu, která stojí za to.

19.10.2015 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Román pro ženy o ženách. Za mě velmi pozitivní hodnocení. Dám přečíst mamince i dcerám. Tu sílu potřebujeme všechny.

" Nevěděli, že je to nemožné, a tak to udělali."

01.09.2018 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi příjemné čtení, takové "jiné". Jsem okouzlena.

20.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dobré na začátku a postupně čím dál lepší.

13.10.2020 4 z 5

Pěkné, čtivé - doporučuji ale zůstat u prvního dílu.

11.07.2019

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Když je něčeho konec, tak je konec.......S tím se ale zkrátka lidé nechtějí smířit.

25.09.2015

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Knihu jsem dočetla, ale je to neuvěřitelná slátanina. Je to čtivé, proto varuji, radši nezačínat. Hrdina byl sympatický svojí nezdolností, ale časté mučící a karetní scény byly trochu úmorné. Machr, který na co sáhne, to mu jde, ale nedokáže v ničem najít uspokojení. Překombinované. Ani nevím, co k tomu ještě dodat. Že bych si půjčila další díl? Doufám, že odolám to neudělat.

08.02.2018 2 z 5

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Útlá knížka je mým objevem letošních vánoc. Velmi příjemné čtení do dlouhých zimních večerů. Přečtěte si, těžko se to vyjadřuje. Za pokus to stojí, ani Vám to nezabere moc času. Já jsem nadšená. Děkuji autorovi.

31.12.2017 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knížku jsem koupila v novém vydání dceři. Novou proto, aby měla více chuti do čtení. Kniha účel splnila, není cizí ani generaci dnešní mládeže. je jemná, vhodná pro citlivé děti, přináší hodnoty, které jsou v dnešní době vytlačované na samý okraj, ne-li považovány za směšné. Je mě mrzí, že součástí knihy je i druhý díl. Raději bych ho bývala nečetla a celkový dojem z románu by byl dokonalý.

03.01.2014 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha vyžaduje soustředěnost při čtení, žádná odpočinková četba. Velmi jsem ocenila různé úhly pohledu a množství různých osudů. Válka jako destrukce všeho. Dávám 4 hvězdičky.

04.03.2013 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Knížky Boltonové mám v oblibě při dlouhých cestách. Tento typ literatury volím jen výjimečně, ale příběhy S. J. B jsou poutavě psané, protkané osobním příběhem. Příjemně čtivé.

22.09.2019 4 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Už jsem skoro zapomněla. Snad knížka pro začínající podnikatele?

15.02.2019 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Citlivě napsáno, zajímavý příběh. Spád trochu pomalejší, ale to nebylo na závadu. Kniha mi nepřipadá ani kontroverzní ani zvrácená, jak to vnímají někteří čtenáři. Vývoj je vcelku pochopitelný, citlivě postupující. Za pozitivní konec jsem vcelku ráda, ačkoli nemusí být reálně pravděpodobný.

13.08.2018 4 z 5

Musela jsem knihu odložit. Pracuji v sociální oblasti a při čtení rozhovorů jsem si připadala jako v práci. Takové příběhy mohou člověka obohatit a vést k zamyšlení. Já však pro volný čas budu volit jinou knihu.

08.06.2018 2 z 5

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Pro mě objev Pavla Kohouta. Musím si přiznat, že trochu zanedbávám české autory, ale v tomto případě kvalitní počtení, které nezaostává za světovou literaturou na toto téma, spíše naopak.

01.02.2018 5 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Překvapivé, něžné. Přečtené na jeden zátah - jinak to nejde.

23.01.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Knížka se mi nad očekávání líbila. Vždy uvítám, když se při četbě něco nového dozvím, což se v tomto případě stalo. Dokázala jsem se díky výstižným popisům přenést na Island. Z příběhu mluví pravdivost. Do dvou třetin super, následně už se mi to zdálo rozvláčné a čekala jsem jen, jak to dopadne. Autorka píše příjemným jazykem, charaktery postav se mi moc líbily.

07.08.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Půjčila jsem pro dceru, protože bych jí přála čtivý okořeněný romantický příběh. Po nahlédnutí jsem se rozhodla nejprve si knihu přečíst (cenzura). Příběh je velmi čtivý, taková Pretty women, Popelka a Padesát odstínů šedi dohromady. Nad klišé a jednoduchost bych se povznesla, kniha je pro pobavení. Ale ta nedůstojnost ženy, takhle to vypadat nemá a proto vracím zpět do knihovny a dceři nepředávám. Škoda. A nerozumím tomu, zda, že to spolu Reet a Ella nedělají klasicky, to má být jako morální v té spoustě věcí, co se tam běžně dělá? Omlouvám se za spoilery. Dávám tři hvězdy, vůbec nechci být nadměrně kritická, ti kluci a i táta se mi vlastně všichni líbili:))

19.07.2017 3 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Knihu jsem dočetla (dvě hvězdy), ale stálo mě to dost sebezapření. Neustále jsem očekávala nějakou hloubku, zdálo se mi, že děl by mohl gradovat a k něčemu směřovat. Ale zůstalo jen u očekávání, bylo to takové "rozplizlé", chyběla mi věrohodnější psychologie postav. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. To, co mělo být prokresleno, zůstalo bez povšimnutí. To, co "za řeč nestálo", se naopak rozebíralo. Celkově po přečtení negativní pocit.

17.07.2017 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fantazy není můj žánr, natož české. Příběh jsem půjčila kvůli dětem a protože mě příběh zaujal, chtěla jsem nakouknout. No a knížku jsem přečetla jedním dechem. Pěkné nápady, napětí, romantika. Hlavně se mi líbí, že to není kruté, jak některé fantazy knihy bývají. Dobrý počin, autorce moc fandím a těším se na další díl. Teď hlavně jen nespěchat a neudělat z toho slátaninu. Držím palce, ať se to povede.

20.08.2016 5 z 5