buschka buschka komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Dobrá víkendová oddechovka. Třetí díl si určitě taky přečtu. Jen mě malinko zklamal konec.

12.10.2014 4 z 5

Moje první od Fulghuma, úsměvné čtení, každý se tu najde
....někdy je na světě docela fajn, co? To teda ano a ještě jednou ano. MOC.
Brknej, brácho, ať ta muzika šlape.

06.10.2014 5 z 5

Tudorovci II – Král bere dámu Tudorovci II – Král bere dámu Elizabeth Massie

Tudor. období mě moc přitahuje, tak jsem na knihu byla zvědavá. Seriál jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat co je lepší, zda kniha nebo TV zpracování. Zavzpomínala jsem, co jsem viděla všechno na vlastní oči - Tower, Hampton Court, Westminster...
Četla se dobře, ale i přesto dávám pouze 3 hvězdy.

04.10.2014 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá. Začala jsem ji číst s velkým nadšením, které velmi rychle vyprchalo. Za mne zklamání.

30.09.2014 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížku jsem četla na základě doporučení a velmi vysokého hodnocení. Velmi silný příběh plný emocí, lásky, důstojnosti, arogance a závisti. Až někdy mrazí, co si museli lidé s černou pletí nechat líbit, jen aby uživili svou rodinu.
.....vychováváte je a ony Vás milují, a pak je sledujete jak vyrůstají až Vás v dospělosti nenávidí - protože jsme černí......

28.09.2014 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Moje velmi oblíbené téma - Jindřich VIII, takže knižku jsem si vyloženě užívala. Děj popsán z pohledu více postav, vtáhne a nepustí.

27.09.2014 5 z 5

Richenza Richenza Antonín Polách

Výborně popsán konflikt mezi Eliškou Přemyslovnou a Eliškou Rejčkou. Životní štěstí je třeba si vybojovat i za cenu obětí.

27.09.2014 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mírné zklamání, asi jsem čekala víc anebo srovnávám s Rybí krví, která mne nadchla.

25.09.2014 3 z 5

Naprosto úchvatná kniha, až mi je líto, že jsem ji už dočetla. Téma uprchlíci z východního bloku je nevšední, podáno výborným příběhem. Nechybí láska, přátelství, dospívání, politika......Pro mne velká chyba, že neumím hrát šachy.

24.09.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Rozhodně doporučuji k přečtení. Kniha, která vám vyrazí dech. Během čtení jsem si představovala kresby, která Lina malovala. Silný příběh, plný emocí.

20.09.2014 5 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Zdařile napsaná knížka z doby největší slávy Záviše, ale i jeho konce. Pěkně se čte, postavy jsou dobře popsány.

16.09.2014 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Výborná kniha...název vystihuje celý obsah knihy. Jak trauma z dětství docháže vyvrcholit v osamělost a nenaplnění života, někdy není cesta zpět. Sebedestrukce.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

05.09.2014 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Neuvěřitelné, děsivé, pravdivé, dechberoucí....jak jinak popsat pravdivý příběh z Osvětimy. Napsané velmi hezky, bez příkras a přehánění.

02.09.2014 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

U knih Monse Kallentofta mě nejdřív zaujme obálka....a hned potom zápletka. Rozhodně doporučuji číst v pořadí jak vyšly, hlavní postava (Malin) se vyvíjí a postupně se čtěnář dozví, co se stalo s Mariií Murvallovou.
Už teď se těším na další případ pro Malin Forsovou.

01.09.2014 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Mám v knihovničce doma všechny Segalovy knihy, ale tato je moje NEJ. Četla jsem ji několikrát.

28.08.2014 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Můj první román od J. Hájíčka a jsem nadšená. Čte se jedním dechem, nutí vás se zamyslet.

23.08.2014 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irving opět nezklamal. Prostě PAN SPISOVATEL, řadí se mezi mé TOP.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tuto knihu řadím mezi vrcholná díla Johna Irvinga...hned potom je Modlitba za Owena Meanyho.
Kniha propracovaná do posledního detailu, poetické, krásné. Homer je hrdina.

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Jedním slovem ÚŽASNÉ...Kniha, která dojme, pobaví i rozbrečí. Výborně popsané postavy, děj, samozřejmě Irving nezapomíná jako vždy na politiku, dějiny USA. Každá pasáž i kapitola, postava má svoje místo, nic není uváděno zbytečně.

"..jediná vada je, že mi chybí. Chybí mi Owen Meany.."

Opona Opona Agatha Christie

Originální zakončení. Jen velká škoda, že to byl poslední případ Poirota,

10.08.2014 5 z 5