buschka buschka komentáře u knih

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Začátek knihy mne nijak nechytil, ale postupně je rozplétán příběh dvou časových rovin, který mě nutil číst a číst. Až posledních pár stránek teprve vyjasní celý příběh. Výborně propracovaná zápletka....Těším se další knihy od Kate Morton.

17.01.2015 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Další kniha od mého oblíbeného autora, která mne hned vtáhla do děje. Výborně popsané dějové linie, horolezecké prostředí, dva milostné trojúhelníky, zoufalství, alei falešné přátelství, válka. Prostě Mawer je mistr popisu.
Nad touto knížkou budu ještě dlouho přemýšlet.

11.01.2015 5 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

Podařený psychothriller, kde se prolíná současnost s minulostí. Hlavní hrdina Leo Junker má hodně zvláštní charakter. Velmi významnou úlohu v tomto příběhu hraje šikana mezi dětmi :(

07.01.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zklamání. Asi jsem čekala víc.....Knížka, na kterou si za půl roku nevzpomenete o čem byla. Ale jako oddechovka dobrá.

31.12.2014 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Výborná zápletka, postavy a některé kapitoly nebyly popsány zbytečně, vše do sebe nádherně zapadá a rozvíjí se postupně, určitě doporučuji.

28.12.2014 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Zajímavá čtivá kniha s prolínáním současnosti a minulosti.
Skvělě propracované postavy, Alice a Alais mě začly bavit, proto se těším na Hrobku.

08.12.2014 4 z 5

Slepý muž v Seville Slepý muž v Seville Robert Wilson

Moje očekávání kniha naplnila. Po dlouhé době jiný styl detektivky než severský. Spíše psychologický příběh, propracované postavy, popis velikonočního týdne Semana Santa. Místy mi to připomínalo knihu Zloději labutí asi díky dopisům, které vás posunou do jiné roviny děje.

27.11.2014 4 z 5

Určitě doporučuji k přečtení. Smutné čtení, jako každá kniha o holocaustu. Je mi úzko z představy tolika stovek žen, které se musely podrobit takovému zvěrstvu a nechat na sobě páchat lékařské pokusy.
Nejsmutnější je závěr, laxní chování úřadů.

22.11.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další super HH, skvěle propracovaný. Najdou se chvilky přitažené za vlasy, ale i tak dávám 5 hvězd. Konec nečekaný. Už teď se těším na závěrečný díl HH - Policie.

17.11.2014 5 z 5

Knížka, která neurazí ani nenadchne. Spíše vhodná jako oddechovka.

14.11.2014 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Na knihu jsme dlouho čekala. Podle recenzí mě bylo jasný, že to bude hodně silný příběh, dojemný, plný slz.
Prostředí majáku a práce kolem něj, neobvyklé téma. Nepustí, dokud nedočtete i za cenu probdělé celé noci. Takové knihy miluju.
......jizvy jsou jen jiným druhem paměti.....

09.11.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nádherná kniha, silný příběh, plný emocí. Nezáleží jak člověk vypadá, ale co má uvnitř.
Klidně bych zařadila mezi povinnou četbu.
Moc se mi líbily zásady pana Browna, nejvíc asi " Užívej si dne a vydej se za sluncem!"

06.11.2014 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Nejdřív jsem byla lehce zmatená z tolika postav a dějových míst. Ale potom se tento příběh s neobyčejnou zápletkou četl dobře.

03.11.2014 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Z trilogie určitě nejlepší díl. Výborně popsané postavy, zápletka ale hlavně krajina. Do Hebrid jsem se zamilovala. Už delší dobu je můj sen navštívit Skotsko a jeho přírodní krásy.

02.11.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Příběh není tak dojemný jak V šedých tónech, i přesto se četl hezky.
Nikdo z nás neovlivní, do jaké rodiny se člověk narodí. Nejvíc jsem Josii záviděla práci v knihkupectví. Závěr mírně předvídatelný.

28.10.2014 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Wau....čerstvě dočteno, teprve vstřebávám pocity z této knihy. Krásně napsáno, čte se opravdu velmi rychle. O holocaustu jsem přečetla mnoho knih a přesto mě to zaskočilo. Období, na které by se nemělo nikdy zapomenout.

Nejvíc mě utkvěla věta : Věřím, že pokud má člověk v co doufat - i kdyby to byl jen lepší zítřek -, je to ta nejsilnější droga na této planetě.

26.10.2014 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Přátelství 4 kamarádů, kteří za svou "blbost", klukovinu zaplatili vysokou cenou.
Příběh, u kterého vám bude mráz běhat po zádech.

20.10.2014 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Silný příběh, nejdřív jsem se nemohla začíst, ale potom to plynulo velmi rychle. Popsané starokambodžské tradice, rodinné pouto a bohužel dopad komunismu. Na některých stránkách se člověk neubrání slzám.

20.10.2014 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Výborně napsán příběh tří přítelkyň. Mám ráda příběhy z lékařského prostředí a tento se řadí mezi mé oblíbené.

17.10.2014 5 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Další podařená severská dekektivka. Čtivá, napínavá.

16.10.2014 4 z 5