buschka buschka komentáře u knih

Chybějící světlo Chybějící světlo Nino Haratischwili

Kniha, kde 5 hvězd je málo.
...Nehledej smysl nikde a v ničem.
To teprve člověk dává smysl sobě a věcem, které dělá.
Člověk dává smysl tomu, koho miluje...

10.10.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Zhodnotim jediným slovem - zklamání.

28.04.2023 2 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Tak tohle byl emoční hurikán...budete se smát, usmívat, nadávat...ale taky brečet.
Ke konci se neubráníte slzám.
Backman prostě umí psát.

17.03.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Věta, která vystihuje vše:
Jestli komunismus je ráj, k čemu potřebujeme zdi, ploty a zákony, aby lidé neutíkali?

19.10.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Silný příběh, drsný, zvrácený. Až neuvěřitelné, co dokáže matka udělat svým dětem . Zrůda v čisté podobě.
Tolik bolesti, týrání, ohavnosti v jednom životním příběhu. Chvilkama jsem neměla daleko k slzám.
Styl psaní mi moc nesedl.

03.10.2022 3 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Tuto knihu řadím mezí moje TOP knihy, které jsem letos přečetla. Skvělá česká autorka, která poskládala mozaiku 8 osudů lidí.
Vina, odpuštění, porozumění, smrt, láska, nemoc, smutek...navzájem propletené.
doporučuji

12.12.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velmi zdařilá česká detektivka. Někomu by mohlo vadit mnoho postav, ale všechny mají své místo, pozici. Vše do sebe krásně zapadá. Doporučuji.

23.05.2021 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Bezpráví, zoufalství, hrůza...
Několikrát mi během čtení tečou slzy.
"Ať není to, co prožili, nikdy zapomenuto!"

27.03.2021 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Jedna z nej knih, které jsem dosud četla. Kdy 5 hvězd na hodnocení je tak málo. Pro mne kniha roku.
Zvrácený příběh, krásný, zoufalý, křehký a hlavně bolavý. Zlomí vám srdce. Myslíte si, že tolik bolesti ani nejde zažít během jednoho života?..tak to jste na omylu.

18.11.2017 5 z 5

STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země Tomáš Poláček

Knížku jsem si koupila na Listování (cysklus scénických čtení), kde nás Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Tomáš Poláček skvělou humornou formou provedli celou výpravou přes Sibiř, Aljašku až do Ushuaii. Kniha navíc doplněná fotografiemi přírody i všech řidičů, které Tomáš stopoval během celé své výpravy.

31.01.2017 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Klasika Irving. Tolik myšlenek a úvah, tolik rozdílných postav, tolik emocí, iluzí a lží, perverze...v jedné knize. Prostě Irving nezklamal.
" Život nás nutí ke spoustě konečných rozhodnutí. Měli bychom mít dost rozumu, abychom se vyhnuli všem, kterým se vyhnout můžeme."

23.05.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem nejdřív poznala na LiStOVáNí ( scénické čtení) v podání Barbory Jánové a Gustava Haška. Bylo jako vždy výborné. Potom jsem s velkou chutí knihu sama doma přečetla a během jednotlivých částí blogu vzpomínala na Listování.

13.04.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moderní styl, který mne bavil od začátku do konce. Ideální oddechovka. Skoro až mrzí, že už mám dočtené. Postavy mi byly sympatické, řešily starosti všedního dne, nenaplněné touhy a lásky.

09.03.2016 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Po přečtení čtenář přehodnotí životní cíle, hodnoty a priority.
....musíme dodat život dnům, když už nemůžeme přidat dny životu...

02.01.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Klasika od Nesba. Moc povedené ! Čte se jedním dechem.

18.11.2015 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tak na tento díl jsem se moc těšila. Předchozí Marco mě mírně zklamal.
Opět skvěle vybrané nevšední téma, nechybí Asadův velbloudí humor, dobrá zápletka, rozvíjí se postavy z Q-čka. Už aby JAO napsal další díl. :)

16.11.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha, krásný příběh...co více napsat, abych se neopakovala.

29.10.2015 5 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

Nádherná kniha, která vás nenechá jít v klidu spát. Edgara si hned zamilujete. Sawtellovské psy si po přečtení přeje asi každý doma. Konec mě překvapil.

25.10.2015 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi Picoult vždy zvolí zajímavé téma. Prostředí Amišů mě velmi zajímalo, kniha se dobře četla, místy ale rozvleklá.

19.10.2015 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Rozhodně nevšední, krásná kniha plná myšlenek. Elegantní styl psaní o obyčejných lidech. Konec knihy mě teda dostal. Určitě doporučuji.
....jedna kamélie dokáže změnit náš osud...

17.10.2015 5 z 5