STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Redaktor měsíčníku Reportér popisuje bláznivou výpravu z léta 2015, během níž se ve dvou stech padesáti autech povětšinou nevalné úrovně dostal přes Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejjižnějšího města světa. "V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je," vysvětluje Poláček. Tomáš Poláček stopuje více než dvacet let, dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu, při stopování po východním Turecku skončil ve vězení, a tak se v knížce objeví i vzpomínky na jeho nejzajímavější cesty. "Páteří knihy je ale letošní cesta," říká, "protože ta byla určitě nejdrsnější - v posledních dnech jsem brečel." Kniha kromě dramatického textu obsahuje desítky fotografií nebo důležitých map....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270537/stop-svetove-tazeni-ochmelky-polack-TVx-270537.jpg 4.489
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Reportér magazín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země

Přidat komentář
oskli
29.08.2018

Miluji Poláčkovy články, četli jsme ho od počátku v Mladé frontě a čteme ho i v Reportéru, ale tahle kniha mě zklamala. Jak jsem jeho světovou cestu sledovala v Reportéru, tak jsem se na knihu nevrhla hned, ale nechala ji odležet, nakonec až do letošního léta. Bohužel je strašně moc cítit, jak Tomáše tlačil čas a jak strašně ho to od té střední Ameriky nebavilo. Přesuny po Asii měly ještě šťávu a krásně se četly, ale pak už z toho sálala obrovská nervozita a vyčerpání. Nebyl čas ani chuť na poznávání lidí nebo míst, kudy se vydal, ale prostě jen ujet co nejvíc, celé to přežít a být konečně z toho proklatého kontinentu pryč. To mě mrzelo a vlastně mě to štvalo. Je to škoda. Na druhou stranu - pořád to byl Poláček, takže se to dobře četlo. Ale podezírám autora, že mu i při psaní knihy funěl na záda termín odevzdání a že druhá část knihy je prostě tak nějak nervózně hnaná ze všech stran. A vůbec jsem nepochopila, proč nebyla cesta psaná chronologicky s proložením vzpomínkami na stopařské začátky. Proč se tam proboha střídaly ještě dvě linie jedné a té samé cesty jen situované o pár tisíc kilometrů dál v čase a místě. Tomu jsem nepřišla na chuť a smysl tohoto pojetí mi stále uniká (ani jako snaha udržet čtenáře v bdělosti to snad nemůže obstát). Leda by nás Tomáš chtěl taky nějak naštvat, když jeho štvala celá ta americká cesta...
Nevím, ale teď už čtu Laca, a to je úplně jiná káva :-)

vojtik47
24.03.2018

Spousta zajímavých příběhů během cesty. Jen je trošku škoda, že to bylo chvílemi opravdu cestování naspěch. Jinak palec nahoru za toto absolutně nejnáročnější cestu, jakou si lze představit. Tomáš má neuvěřitelnou chuť do života. :)


martihau
15.01.2018

Poláčka znám z článků MF Dnes, které jsem hltala jedním dechem. Jeho knihu jsem si pořídila téměř po vydání, ale na dlouhou dobu ji odložila do knihovny netknutou. Rok na to jsem zamířila na Listování, kde byl sám autor Tomáš Poláček, který nás se svým typickým cynysmem dovezl až do Ohňové země. Celou knihu Tomáš zápasí s časem, ale cestování s ním formou knihy je zábavné a když se člověk začte, jako by stopoval s ním.
Bylo skvělé se dozvědět i o minulých stopováních, kterými prokládá svou cestu, ale přeskakování z jedné části cesty na cestu o 2000 km dál je trochu zmatečné. Když si na to ale člověk zvykne a přečte alespoň 50 stránek v kuse, dá se v cestách orientovat docela dobře.

anetka4233
24.11.2017

Jako bych tam byla taky.. neuvěřitelně autentické, živé, reálné, zároveň cynické a komické. Bomba

MartinaKurf82
10.11.2017

Potěší i všechny fanoušky Ladislava Zibury!

fnoudek
17.04.2017

magor, magor, magor! :-) Ale jo, hezké počteníčko...

buschka
31.01.2017

Knížku jsem si koupila na Listování (cysklus scénických čtení), kde nás Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Tomáš Poláček skvělou humornou formou provedli celou výpravou přes Sibiř, Aljašku až do Ushuaii. Kniha navíc doplněná fotografiemi přírody i všech řidičů, které Tomáš stopoval během celé své výpravy.

Ameliii
16.01.2017

Články Tomáše Poláčka mám ráda - pro jejich čtivost, nadhled, proto jsem se na knížku těšila fakt moc. Teď jsem dočetla a jsem zklamaná. Asi proto, co psala pajaroh - sprint kolem planety, spritem napsaná kniha, protože tiskařské stoje už čekají...Seznam řidičů a nic moc okolo. Chybí mi atmosféra míst, kudy projíždí, chybí mi ten nadhled. Možná kdyby to nebyla cesta s předem daným časovým plánem, takhle to byla jen honba za dosažením cílové pásky, aspoň tak to na mě působí.

1

Autor a jeho další knihy

Tomáš Poláček
česká, 1977

Kniha STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země je v

Právě čtených3x
Přečtených122x
Čtenářské výzvě31x
Doporučených6x
Knihotéce30x
Chystám se číst57x
Chci si koupit21x
dalších seznamech1x