buschka buschka komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mě se také kniha líbila. Jiný styl než přechozí díly, což je samozřejmé, když je jiný autor. Proto nechápu čtenáře, kteří za každou cenu musí 2 autory srovnávat.
Lisbeth stále stejná, útočná, chytrá, ...

10.10.2015 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi silný příběh, kde se neubráníte slzám. Závěr je excelentní.

08.10.2015 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Skvělá "dánovka" jako vždy, nezklamala. Přečteno jedním dechem.

28.09.2015 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Moc jsem od knihy neočekávala, ale právě naopak jsem byla moc mile překvapená.
Krásný příběh psaný formou dopisů. Jsem opravdu ráda, že jsem si ji koupila.

25.09.2015 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Úplně jiné čtení než trilogie z ostrova Lewis, proto nelze srovnávat.
Já byla s knížkou spokojená.... zápletka, indicie, láska, zklamání, rodina.
Peter May se začíná řadit mezi mé oblíbené autory.

21.09.2015 4 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

Celkem zklamání. Asi jsem čekala mnohem víc, na konci knížky je tolik nedořešených věcí. Popis krajiny je ale moc pěkný, kniha se pěkně čte.

14.09.2015 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krásný příběh o silném poutu mezi matkou a dcerou. Čtenář se tu dozví hodně zajímavostí ze světa slonů. Klobouk dolů, co vše musela autorka nastudovat. Dojemné úseky o truchlení slonů.

06.09.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Krásný příběh, prolínání minulosti a současnosti. Nechybí láska, přátelství, nenávist, pátrání po tajemnství.

24.08.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Našla bych v sobě tolik odvahy, abych se vydala na takovou cestu? Myslím, že určitě ne.
Proto velký obdiv. Kniha mne bavila od začátku do konce.

19.08.2015 4 z 5

A kde byl Bůh...? A kde byl Bůh...? Jan Jelínek

Tolik skutečných výpovědí, že vám až běhá mráz po zádech....Co všechno dokáže udělat člověk člověku.
Tuto část historie je dle mého názoru stále připomínat, aby se to už neopakovalo.

16.08.2015 5 z 5

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Mé velmi oblíbené období Tudorovců. Autorka si dala určitě velkou práci s napsáním této knihy, je plná faktů, místy se hůře čte, ale určitě doporučuji. Výborný popis dějin, kde buď Annu zobrazují jako zrádkyni a jiní jako nevinnou oběť.

05.08.2015 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Román, u kterého je li míto, že už mám dočteno. Nevšední, delší rozjezd. Ale potom to stojí za to.

04.08.2015 4 z 5

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Prvních pár stránek nevýrazných, ale nakonec se příběh z 18. stol. Anglie rozjede. Velmi zajímavé jsou poznatky z alchymie. Jen ten závěr mohl být lepší.

19.07.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Výborné ukončení celé série s HH. Napínavé od začátlu až do konce. Několikrát jsem si tipovala vraha :) a marně. Tento díl je prostě nej. Závidím těm, na které série HH teprve čeká. Máte se na co těšit.

29.06.2015 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Nejprve mi trvalo se pořádně začíst, ale potom se příběh tak "rozjel", že jsem knihu přečetla během pár dní. Poutavý příběh, kde hlavním hrdinům držíte pěsti, aby svůj nelehký úkol zvládli.

26.06.2015 4 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Další díl s Rebeckou a zatím neslabší. Střídání minulosti a současnosti není na škodu, ale příliš mnoho postav, než se čtenář zorientuje.

19.06.2015 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Silný příběh z doby, na kterou by se rozhodně nemělo zapomínat :(

15.06.2015 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Z celé serie nejslabší díl. Ale i tak doporučuji na léto k vodě jako bezva oddechovku.

12.06.2015 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Murakami patří mezi mé oblíbené autory, takže jsem se na tuto krátkou tajemnou povídku těšila.

09.06.2015 4 z 5

Moje první kniha od Vl. Vondrušky a jsem moc spokojená. Těším se na další díly.

09.06.2015 4 z 5