Temná stezka

Po svém posledním případu hledá Rebecka Martinssonová jen těžko cestu zpět k normálnímu životu. Klid nachází v Kurravaaře, rodné vesnici, kde se nastěhuje do domku po babičce. Z letargie ji vytrhne nabídka práce na státním zastupitelství v nedaleké Kiruně. Opravdu však Rebecka ožije teprve ve chvíli, kdy je na nedalekém zamrzlém jezeře nalezena mrtvá žena. Její tělo jeví známky mučení. Inspektorka Anna-Maria Mellaová ví, že se neobejde bez pomoci. Bude potřebovat dobrou právničku - a zná tu nejlepší... Rebecka Martinssonová netuší, jak složitý případ má před sebou. Zavražděná žena zastávala klíčovou pozici v jedné mezinárodní těžební společnosti. Rebecka se záhy noří do spletitých záležitostí a intrik, v jejichž středu stojí majitel těžební společnosti, který měl s obětí rozporuplný vztah. Rebecka a Anna-Maria postupně pronikají do sítě tajemství, perverze a zločinu... ...a odkrývají temný příběh, v němž se kříží posedlost, ambice a zvrácená sexualita s osamělostí, nadějí a touhou. Mistrovsky odstupňované napětí dosahuje vrcholu v dramatickém rozuzlení, po němž nic nebude jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123072/temna-stezka-123072.jpg 4227

Rebecka Martinssonová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Svart stig, 2006

Kniha Temná stezka

SilvieSisinka
30. listopadu

Pro mě průměrná detektivka.

čef

Hodně netradiční tvar detektivky, místy to vlastně ani detektivka není. Kromě vražd resp. masakrů, je zde docela dost o podnikání v Africe, máme zde také láskyplné zámotky, pak je tady podivná malířka, a mnoho a mnoho návratů do minulosti, kdo byl jak šikanován ve škole, jaké kdo měl vztahy s rodiči a tak dále. Kupodivu se to číst dá, ale převratné dílo to asi není.

March

Knížka není severskou krimi, dle mého spíše detektivní příběh. Takže vyreseni vraždy je vlastně až druhořadé, protože se v knize dozvídáš všechno možné, neni to jen o vyšetřování. A hodnocení? Zas tak spatne to nebylo, ale ani žádné wau...Konec otevřený...asi příprava na další díl...?

karin4338

Rebeca sa stala postavou, ktorá sa konečne aktívne zapájala do vyšetrovania. Spoločnost Kallis Mining...veľmi zaujímavé. V tých vysokých kruhoch podnikania. :D

konformita
26.07.2019

Nečetla jsem předchozí díly. Napínavé, překvapivé. Konec na pokračování. Zmatená nuda to rozhodně není. Doporučuji.

tomas-j5882
18.06.2019

Zmatená nuda, ale dočetl jsem.

kap66
11.05.2018

Ta Rebecka má ale pech; autorka jí přidělí konečně úlohu, díky níž se může stát platným (i právoplatným) subjektem vyšetřování, ale samotnou práci policie (ve spolupráci s Rebeckou), tedy to, na co se nejvíc těším, vůbec nedotáhne do uspokojivého konce. Sama Rebecka tentokrát ukáže svou jiskřivou inteligenci naplno, orientuje se perfektně nejen v právu, ale i ekonomice a současné zahraniční politice (ale v úvahách o bývalém šéfovi jde inteligence nějak stranou). Faráři v autorčině rodné zemi už došli (jednoho ještě zabila v Africe, ale to už nestojí za řeč, bylo to zmíněno jen na pár řádcích), musela tedy zvolit nové téma. Nastudovala ho opravdu pečlivě, takže to chtěla využít - až tak, že výklady týkající se politiky, ekonomiky a korupce jsem trochu odbývala, protože, přiznávám, mě nudily.
Nad Åsou Larsson nelámu hůl, ale dám si od ní pauzu. Pořád platí, že způsob jejího psaní, tedy stylistická stránka, mi celkem vyhovuje. Hodnocení jejích dalších knih se tady na DK vylepšuje, tak to za čas zkusím znovu.

berila
14.01.2018

Třetí kniha od autorky a pro mě zatím nejslabší. Zdlouhavé popisování rodinných historií, neviděla jsem v tom žádnou vazbu na daný případ. Konec tedy odbitý, jako by autorka najednou nevěděla, jak vše vyřešit. Ale nečetlo se to zase tak špatně, tak dávám za 3.

Popravčí
Popravčí