Labyrint přehled

Labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252/labyrint.jpg 4 305 305

Languedoc série

Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech… Středověký hlavolam, který upoutá od první stránky do posledního zákrutu dění… Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní Labyrintu, který symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu S Alais čtenář prožívá křižáckou výpravu ve 13. století, kterou vede křesťanský papež proti křesťanům v dnešní jižní Francii, tehdejší Okcitánii, jež byla domovem svobodných knížectví; a to za vydatné pomoci severofrancouzských baronů, jimž se pod rouškou víry nabízí příležitost se dosud nezávislých území zmocnit. Alice vstupuje do hry v 21. století – zdánlivě náhodou činí osudový objev; v očích novodobých dědičných nepřátel katarů, jak byli hanlivě nazýváni okcitánští „kacíři“, jí hrozí podobný osud jako Alais. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , BB art

Labyrinth , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Labyrint. Přihlašte se a napište ho.

tabaluga
16.02.2024 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale nakonec mne kniha nadchla. Nejvíc si mi líbila historická dějová linka, ale i přesto na druhý díl ještě nedozrál čas.

jan7113
12.01.2023 3 z 5

Teda, byl to boj. Zvláště první půlka knihy je přímo úmorná. Příběh je zajímavý (přesněji řečeno oba příběhy). Mohla by to být parádní kniha, kdyby... ...kdyby se to netáhlo jako smrad. Popisy všeho, co kde v místnosti leží a visí, detailní popisy oblečení, vykreslení krajiny a oblohy... to všechno sice pomáhá vytvořit si představu, nasát atmosféru, možná se přímo do situace vžít, ale na druhou stranu je to ubíjející. U čtení mě udrželo asi jen umístění děje - můj oblíbený Carcassonne a další místa, která se mi v minulosti podařilo navštívit (Narbonne, katarské hrady Peyrepertuse, Quéribus, Aguilar... )
Druhá polovina knihy je už o něco čtivější, ke konci se oba příběhy i trochu zdramatizují, čímž je čtenář nucen číst dál, ale celkový dojem to zachrání jen zčásti.
Druhý díl této trilogie má sice vyšší hodnocení, ale jestli do něj půjdu, to teď opravdu slíbit nedokážu.

hanzmb
08.07.2021 3 z 5

To jsem se zase jednou nachytal. Téma Languedocu mě už dlouho lákalo. Bohužel místo historického románu to spíš vidím na guláš. A to ještě autorka dokázal zkazit i ty původně slušné vstupní suroviny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2006 - British Book Awards (Richard & Judy Best Read of the Year)

Kniha Labyrint v seznamech

v Právě čtených10x