Labyrint

Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech… Středověký hlavolam, který upoutá od první stránky do posledního zákrutu dění… Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní La... celý text

Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní Labyrintu, který symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu
S Alais čtenář prožívá křižáckou výpravu ve 13. století, kterou vede křesťanský papež proti křesťanům v dnešní jižní Francii, tehdejší Okcitánii, jež byla domovem svobodných knížectví; a to za vydatné pomoci severofrancouzských baronů, jimž se pod rouškou víry nabízí příležitost se dosud nezávislých území zmocnit.
Alice vstupuje do hry v 21. století – zdánlivě náhodou činí osudový objev; v očích novodobých dědičných nepřátel katarů, jak byli hanlivě nazýváni okcitánští „kacíři“, jí hrozí podobný osud jako Alais.
Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252/labyrint.jpg 4203

Languedoc (1.)

Labyrinth (2005)

Vydáno:, BB art

Pepa0216
předevčíremodpad!

Výborné recenze, ale pro mě velké zklamání. Nedokázal jsem se začíst ani omylem, protože maximálně po 20 stranách už jsem zíval nudou. Po 160 stranách jsem to vzdal.

Lucka11

Na túto knihu som čítala dosť veľké "chválospevy", ale ak mám byť úprimná, tak som trošku sklamaná. Ja milujem historické romány..... Páčilo sa mi prelínanie súčasnej a historickej časti. Počet strán mi neprekážal, čítala som aj hrubšie romány :-D
Príbeh sa mi páčil, aj zápletka. Jediné, čo mi prekážalo a za čo som strhla hviezdičku bolo to ako si hlavná hrdinka "spomínala", resp. ako sa v hlavnej hrdinke prelínali spomienky z minulosti....800 rokov..... tak to ma naozaj vyrušovalo pri čítaní.
Inak je to skvelý román a určite si časom prečítam aj ďalšie diela od tejto autorky.

Boby17

Pěkný příběh vedený ve dvou časových liniích. Jižní Francie, středověká perla Carcassonne a příběh katarů. Vlastně je vyprávěn odvěký boj dobra a zla a příběh naděje v to dobré. Člověk se nemění, jen dobové kulisy kolem něj. Dávám čtyři a půl hvězdy, tedy zaokrouhleno na pět.

Jane007

Tohle je naprosto skvělá knížka. Líbilo se mi střídání středověkého a současného světa, napětí hned od začátku, sympatické hlavní postavy a úžasná čtivost. Mám chuť sbalit kufry a jet objevovat jižní Francii.

lexulka
31.07.2016

Knizku jsem cetla nekolikrat, patri mezi me nejoblibenejsi knizky. Barvite vykreslovana atmosfera stare Francie a tajemstvim zahaleny dej me vzdycky uplne pohlti. Za me nejvyssi znamka.

AllyKumari
23.07.2016

Navzdory délce kniha poměrně svižná, se zajímavým příběhem, jen to psaní bylo jakési neohrabané s častými klišé... a prostě nejsem fanda osudového reinkarnování.

26.05.2016

Příběh mě chytl až po půlce, ale ne na dlouho. Příliš mnoho jmen, ve kterých jsem se ze začátku ztrácela, zbytečné cizí výrazy, nad koncem jsem se musela usmívat.

bondula
21.10.2015

Nie som priaznivcom konšpiračných románov, k Labyrintu som teda pristupoval s obavami. Knižku som si chcel prečítať na vytvorenie obrazu, ako populárna literatúra vníma katarov a albigénske krížové výpravy.
Potešilo ma, že konšpirácií bolo menej ako som očakával, naopak, príbeh bol celkom fajn. Objektivitu použitých historických faktov a reálií si nedovolím hodnotiť, koniec koncov to pri literatúre tohto typu nie je ani podstatné. Naopak, kľúčové zložky, ako citové zapojenie čitateľa, logika deja či napätie – to Mosseovej vcelku vyšlo. Miestami na iritovali niektoré postavy, ale celkovo musím zhodnotiť, že v rámci žánru historického thrilleru Labyrint určite patrí k tomu lepšiemu.

z1631984
06.09.2015

Labyrint, Hrobka, Zimní přízraky, Citadela - přesně v tomto pořadí jsem četla, děje v některých souvislostech navazují. Fantastické čtení pro milovníky jižní Francie a historie.

Henriette
04.07.2015

Bohužel kniha, na kterou jsem slyšela samou chválu, mě velmi zklamala. Příběh mě nezaujal, katarské téma ve Francii mě nebavilo a ani mi nepřišlo, že by měla to správné napětí.

Rade
21.06.2015

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec ale plus za to zajímavé a podrobné seznámení se s katarskou historií jižní Francie. Slabší 4 hvězdy.
Pozn.: Nutno číst pokud možno souvisle, což mně se moc nedařilo, chvílemi jsem se ztrácela zejména v postavách ze současnosti (na jedné stránce je Braissant, na další Baillard….), a pochopit všechny souvislosti dost složité a možná trochu přepjaté pointy je také docela náročné…

buschka
08.12.2014

Zajímavá čtivá kniha s prolínáním současnosti a minulosti.
Skvělě propracované postavy, Alice a Alais mě začly bavit, proto se těším na Hrobku.

adorjas
13.10.2014

Moja prvá knižka od autorky a spĺňala dve moje požiadavky: Historický román a sakramentsky dobrý historický román, ktorý napísala žena. A napriek tomu, že stredoveké témy ma vôbec neberú, v tomto prípade som bola vtiahnutá do deja. Čarovné.

Ben Nevis
25.07.2014

Knihu jsem si přečetla poté, co jsem viděla minisérií, která je v něčem jiná, hlavně víc akčnější.
Bohužel jsem měla špatnou kopii, která kazila zážitek z četby, ale to není chyba autorky. Labyrint je kniha, kde se pořád něco děje, což u ženských autorek bývá zřídka. Ty se rády rozepisují, ale rozvinutí příběhu je horší.
Mezi plusy patří znalost historických reálií a prolínání dvou příběhů je taky osvěžující.
Bohužel zápletka je příliš levná a podbízivá čtenářům, kteří znají jenom grál a Artuše. Hlavně tento typ vystavění příběhu už je klišé. Záporná postava se pídí po nesmrtelnosti? Hádejte, jak to dopadne. Opravdu bych ocenila knihu s méně provařeným koncem.

Doporučuji čtenářských začátečníkům, co milují tajemné kulty a středověké romantické příběhy.

LenkaWal
07.07.2014

Zajímavá a hodně čtivá knížka. Moc zajímavé mi přijde i to prolínání minulosti a přítomnosti. Jak jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout.

alef
12.03.2014

U knih Kate Mosse je vidět že prostudovala velké množství zdrojů a literatury - místa, postavy, popisy událostí jsou hodně realistické, někdy možná dost dlouhé, což možná někoho může rušit od příběhu.

Tahle kniha, kromě opravdu krásného příběhu má u mě plus také za výborný a skvěle čtivý zdroj informací o katarské herezi.

raski
20.09.2013

prijemna jniha na oddych.

beba76
03.09.2013

Výborná kniha. Kate Mosse je skvelá autorka. Doporučujem všetky jej diela, ktoré napísala.

kryspin66
15.07.2013

Prolínání dvou světů, nebo věků. Musím popravdě přiznat, že to zrovna není šálek mého kafe, ale místy děj byl poutavý a zajímavý - zase místy nudný a předvídatelný. Četl jsem jako první Hrobku a ta mě vcelku oslovila. Přesto knihu doporučuji.

KellyH
24.06.2013

Na Labyrint jsem narazila v Levných knihách a poněvadž mám ráda fikce podobného rázu, hned jsem si ji koupila.
Ze začátku jsem byla okouzlená, nicméně postupem času... Je ale pravda, že jsem na čas své čtení přerušila a patrně to zapříčinilo pozdější nechuť. Přesto ale knihu doporučuji těm, kteří se zajímají o střípky z historie, reinkarnaci, napětí...
Těm, co Labyrint již četli (a líbil se), doporučuji knihu Reinkarnovaný od M. J. Roseové, je to podobné a mě se to líbilo :)

budíček
08.06.2013

Skvělá knížka, která mě nadchla a dostala jsem se k ní úplně náhodou. Když jsem četla názory na ni, tak ji srovnávaly s Brownovými díly. Brownovy knihy se také týkají starých ukrytých tajemství, spolků a symbolů a píše sice o něco čtivěji, ale to je asi tak jediné, co se dá srovnávat, jinak bych je vůbec neporovnávala. Labyrint má totiž nesrovnatelně! propracovanější děj, postavy i prostředí. Řekla bych, že autorka se docela s příběhem vyhrála. Jsou zde dvě linie, současnost, která začíná na vykopávkách poblíž ukryté jeskyně ve Francii, kterou náhodou objeví mladá žena Alice a od tohoto objevu dojde k událostem, které jí začnou měnit život. Jeskyně ukrývá tajemství, které je pro jisté lidi velmi důležité. Alice postupně odkrývá dílky celé skládačky příběhu, seznamuje se s důležitými osobami a také odhaluje hlavní tajemství druhé hrdinky i to, co s ní má společného, i když žily každá v úplně jiné době. Druhá hrdinka Alais žije ve 13.století na jedné pevnosti ve Francii. Její příběh je zajímavější, seznamuje čtenáře s tehdejším životem, prostředím a intrikami... Navíc jsou tu 3 tajemné knihy, které stráží tři strážci a staré tajemství, které se nesmí dostat do nepovolaných rukou. Víc neprozradím, ať ostatní čtenáře nepřipravím o požitek z četby, navíc i anotace popisuje pár dalších prvků knihy. Pro ty, co si užívají v knihách středověk, tajemství nebo odkrývání dávno ztraceného to doporučuju, navíc bych řekla že má autorka k faktům (alespoň co se prostředí týče) přece jen blíž než Brown... :)

Jack Bauer
04.06.2013

Historický román, který se prolíná se součnasností s naprosto debilním koncem, který celý zážitek shodil. Nebýt pár zajimavých čtivých míst, tak bych dal odpad. Také mě vadila spousta cizích slov, která působila spíše rušivým dojmem. Naprostá ztráta času.

Saphira
16.05.2013

Čekala jsem od ní víc, když to byl bestseller. Nijak mě nenadchla,ale dočetla jsem jí.

Oli1104
15.04.2013

Protnuti pribehu z minulosti se soucasnosti. Ctive, zajimave, nelze jinak, nez doporucit.

FlLys
30.03.2013

Že za rok neví o čem byla??? Nechápu, ve mně zůstává stále, což se mi u mnoha knih nestává. Nejspíše to bylo i tím, že se příběh Alais prolínal nejen s příběhem Alice, ale zasahoval i do mého života...

diabolka3
23.03.2013

Jedna z mnoha knížek, kterou člověk přečte a za rok už neví, o čem byla. Ničím výrazná, nezaujala tolik, jak jsem doufala. K dalším od této autorky se budu nutit jen těžko. pro mě ztráta času.

mrkwicka159
17.03.2013

Úžasná kniha , zaujímavý dej , zo začiatku zmatený z deja, ktorý prebieha v minulosti a zaroveň aj v súčasnoti, ale po začítaní sa nedá od knihy odtrhnúť.

Selinute
18.01.2013

Dost dobrá, zajímavá, skrývající tajemství. Obě dějové línie jsou velmi poutavě napsané. Pro mě je ale výraznější línie popisující atmosféru středověku. Při čtení jste díky autorčiným vynikajícím znalostem a přehledu té doby přímo vtaženi do děje.

wally
06.01.2013

Moje první setkání s K. Mosse...ze začátku to šlo ztuha, ale už jen díky tomu jak nádherně dokáže popsat prostředí ve kterém se děj odehrává, jsem u této knihy zůstal a dobře jsem udělal, protože děj se kouzelně rozjel a já jsem se hned začal shánět po knížkách dalších....

michtry
06.11.2012

Někomu, stejně jako mě na začátku, může dělat prolém prolínání dějových linií.
Nicméně, jakmile vás příběh vtáhne do děje, už vás nepustí.
Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a díky náplni románu jsem se dostala i k dalším zajímavým knihám.

zfilmováno kataři 13. století Francie

Kate Mosse