Tudorovci II – Král bere dámu

Historický román podle druhé řady seriálu Tudorovci ( podle scénáře Michaela Hirsta ). Děj nás opět zavádí do Anglie za Jindřicha VIII a jeho druhé manželky Anny Boleynové. Druhé období vlády Tudorovců zahrnuje období vlády krále Jindřicha VIII. od smrti kardinála Wolseyho v roce 1530 do popravy druhé Jindřichovy ženy Anny Boleynové, k níž došlo v roce 1536. Zatímco Jindřich VIII. nadbíhá svůdné Anně Boleynové a v úsilí dosáhnout rozvodu se prohlašuje hlavo nové anglikánské církve, jeho vlivní protivníci, včetně sira Thomase Mora a papeže, připravují spiknutí, během kterého chtějí krále svrhnout. Král se však se svými protivníky vypořádává po svém – množstvím poprav a zabavováním majetku –, neváhá dokonce nechat popravit ani svého učitele a přítele Thomase Mora. Také jeho láska k Anně Boleynové, která se stává po králově rozvodu s Kateřinou Aragonskou jeho ženou a královnou Anglie, postupně ochládá, neboť mu Anna neporodila vytouženého syna a dědice trůnu, ale jen dcerku Alžbětu. Na pozadí historických událostí se rozvíjí neuvěřitelný příběh mocného muže, který nakonec zabil svou lásku, své svědomí a víru svého lidu. Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Elizabeth Massie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29926/tudorovci-ii-kral-bere-damu-29926.jpg 4.159

Tudorovci (2.)

The Tudors, King Takes Queen (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Morgaine07

Nejlepší kniha z triologie podle seriálu.

Janike001
27.04.2015

Výborné a čtivé zpracování populárního tématu Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Velice se mi líbí historické romány, i ty, které si minulost přibarvují, aby se zalíbila i modernímu člověku.

sally21
26.01.2015

Výborná kniha, dobře se četla:-)

Jolysa
28.10.2014

Další díl Tudorovců, který je ozdobou mé knihovničky.... ještě lépe zpracovaný, s fotkami ze seriálů a na obálce dokonalou Natalii Dormer :-)

buschka
04.10.2014

Tudor. období mě moc přitahuje, tak jsem na knihu byla zvědavá. Seriál jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat co je lepší, zda kniha nebo TV zpracování. Zavzpomínala jsem, co jsem viděla všechno na vlastní oči - Tower, Hampton Court, Westminster...
Četla se dobře, ale i přesto dávám pouze 3 hvězdy.

Paganfairy
28.04.2014

Trošku mě zklamalo, že celá trilogie je sepsaná podle scénářů, podle nichž se točil seriál Tudorovci. Jelikož se scénáristé sem tam trošku sekli s historickou přesností, nedodávají mi tyto knihy moc důvěryhodnosti. Nicméně pokud vypustím tuto 'maličkost', kniha se mi líbí a je celkem čtivá.

Sisi11
28.06.2013

Jak perfektní podívaná, tak perfektní čtení. Příběhy a osudy Tudorovců jsou fascinující.

Ereniss
23.02.2012

Na to, že to byl přepsaný seriál, se to četlo rychle a pěkně.