Nevinná zrádkyně

Drama z tudorovské Anglie Skrze jímavý příběh jedné z nejtragičtějších postav tudorovské Anglie, mladičké „devítidenní královny“ lady Jane Greyové, nahlížíme do doby krátce po smrti Jindřicha VIII. Lady Jane Greyová, jíž koluje v žilách královská krev, odmalička ví, že se jednou má stát královnou, ale osud si někdy s životy lidí krutě zahrává. V prostředí plném intrik a vášnivých náboženských sporů, se stává šachovou figurkou v mocenské hře svých urozených rodičů, kteří ji vženou do nešťastného manželství a donutí ji přijmout královskou korunu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78472/big_nevinna-zradkyne-32X-78472.jpg 4.7160
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art

Innocent Traitor, 2006

Kniha Nevinná zrádkyně

JajaD13
16.07.2021

Díky této knize jsem "objevila" spisovatelku Alison Weir.
Ta dáma píše neuvěřitelně čtivě a plasticky. Její podání tragického osudu devítidenní mladičké anglické královny Jane Grey mě uchvátilo a samotná Jane se stala jednou z mých oblíbených hrdinek anglické historie.

Konvalinka987
15.04.2021

V knize je ukázáno, jak je nebezpečné, když jsou rodiče příliš ctizadostivy. Jinak moc hezký historický román. Velmi zajímavý příběh.

NikiGrouse
23.02.2021

Velmi smutný příběh lady Jane Greyové. A ty poslední chvíle před popravou... opravdu smutné.

Tana052
17.02.2021

Naprosto úžasná kniha. Už jsem od autorky přečetla par knih, ale tato vyhrála. Velmi poutavě napsaný příběh z vice úhlů pohledu, diky čemuž musíte číst pořád dál. Druhá půlka knihy je strhující.

Květ
14.10.2020

Historický román o lady Janě Greyové je tak jako jiné romány od této autorky precizně a podrobně zpracovaný a drží se pevně historických faktů. Kniha začíná ještě před Janiným narozením a monitoruje celý její život až do tragické smrti. Knížka je poutavá, čte se snadno a osud Jany, která je loutkou v rukám mocných, chytne za srdce. Mně se moc líbila.

Sinulka
19.07.2020

Velmi příjemně napsaná kniha, pojednávající o ne příliš známé fázi anglických dějin. Při vyslovení jména "Tudorovci" se většinou vybaví Jindřich VIII., popřípadě Alžběta I. Lady Jane Gray, která "usedla" na anglický trůn na pouhých 9 dní je však osobností neméně zajímavou. Knihu vřele doporučuji. :)

čef
22.02.2020

Krutá doba vlády Tudorovců v Anglii je v této knize zachycena velmi poutavě tak, jak je ostatně u autorky obvyklé. Děti jsou ve vyšších vrstvách společnosti vychovávány velice drsně a tak není divu, že Jane Greyová je poslušná a nábožensky dogmatická, ochotná přijmout jakýkoliv osud, který pro ní milostivý Bůh přichystá. Z dnešního pohledu je však její chování skoro nepochopitelné, takové oddání se osudu je již dnes hodně za čarou přijatelnosti. Proto nás tato kniha tak fascinuje a rádi si ji vždy znovu přečteme.

Dandy1
06.10.2019

Historické romány podle skutečných postav nepatří k mému oblíbenému žánru. Tato kniha je však skvěle napsána. Je to poutavý příběh zobrazující intriky, politikaření i krutost rodičů té doby. A nakonec si autorka pohrála i s mými city, tim jak napsala závěr své knihy.