Nevinná zrádkyně

Drama z tudorovské Anglie Skrze jímavý příběh jedné z nejtragičtějších postav tudorovské Anglie, mladičké „devítidenní královny“ lady Jane Greyové, nahlížíme do doby krátce po smrti Jindřicha VIII. Lady Jane Greyová, jíž koluje v žilách královská krev, odmalička ví, že se jednou má stát královnou, ale osud si někdy s životy lidí krutě zahrává. V prostředí plném intrik a vášnivých náboženských sporů, se stává šachovou figurkou v mocenské hře svých urozených rodičů, kteří ji vženou do nešťastného manželství a donutí ji přijmout královskou korunu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78472/nevinna-zradkyne-78472.jpg 4.8150
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Innocent Traitor, 2006

Kniha Nevinná zrádkyně

Květ

Historický román o lady Janě Greyové je tak jako jiné romány od této autorky precizně a podrobně zpracovaný a drží se pevně historických faktů. Kniha začíná ještě před Janiným narozením a monitoruje celý její život až do tragické smrti. Knížka je poutavá, čte se snadno a osud Jany, která je loutkou v rukám mocných, chytne za srdce. Mně se moc líbila.

Sinulka

Velmi příjemně napsaná kniha, pojednávající o ne příliš známé fázi anglických dějin. Při vyslovení jména "Tudorovci" se většinou vybaví Jindřich VIII., popřípadě Alžběta I. Lady Jane Gray, která "usedla" na anglický trůn na pouhých 9 dní je však osobností neméně zajímavou. Knihu vřele doporučuji. :)

čef

Krutá doba vlády Tudorovců v Anglii je v této knize zachycena velmi poutavě tak, jak je ostatně u autorky obvyklé. Děti jsou ve vyšších vrstvách společnosti vychovávány velice drsně a tak není divu, že Jane Greyová je poslušná a nábožensky dogmatická, ochotná přijmout jakýkoliv osud, který pro ní milostivý Bůh přichystá. Z dnešního pohledu je však její chování skoro nepochopitelné, takové oddání se osudu je již dnes hodně za čarou přijatelnosti. Proto nás tato kniha tak fascinuje a rádi si ji vždy znovu přečteme.

Dandy1
06.10.2019

Historické romány podle skutečných postav nepatří k mému oblíbenému žánru. Tato kniha je však skvěle napsána. Je to poutavý příběh zobrazující intriky, politikaření i krutost rodičů té doby. A nakonec si autorka pohrála i s mými city, tim jak napsala závěr své knihy.

VendulaB
05.10.2019

Alison Weir - jistota, která nezklame. Výborný historický román zkušené autorky, který je o to cennější, že popisuje strhující osud jedné z méně známých postav tudorovské Anglie - Janu Greyovou. Pro milovníky této epochy - nelze nepřečíst.

Karciina
27.09.2019

Celkově je téma knihy zajímavé, protože mi přijde, že z tohoto období je to samý Jindřich a jeho ženy, nebo Alžběta. Ale o Janě Greyové nic moc.
Kniha je psaná z pohledu několika osob, což rozhodně přidává na zajímavosti, ale celkově je to spíš takový horší oddych. Dobře je uvedena manipulace rodiči v té době.

dearkiki
27.08.2019

Smutná historie, ale velmi poutavě napsaná. Autorka se nádherně vcítila do jednotlivých postav, které se střídají ve vyprávění. Vše se čtenáři odvíjí před očima jako film. Knížka se mi moc líbila a těším se, že si přečtu i další příběhy od této spisovatelky. Mladičké Jane mi tu bylo vážně líto. Dopadla chudák jak se dalo čekat. Politika je ale neúprosná a ani Marie neměla moc na výběr.

katka134
01.03.2019

Krásně napsaná kniha, ale strašně smutný životní příběh mladičké Jane. Neměla vůbec šanci se svému osudu vyhnout.

Hrabě Monte Cristo – komplet
Hrabě Monte Cristo – komplet