Nevinná zrádkyně

Drama z tudorovské Anglie Skrze jímavý příběh jedné z nejtragičtějších postav tudorovské Anglie, mladičké „devítidenní královny“ lady Jane Greyové, nahlížíme do doby krátce po smrti Jindřicha VIII. Lady Jane Greyová, jíž koluje v žilách královská krev, odmalička ví, že se jednou má stát královnou, ale osud si někdy s životy lidí krutě zahrává. V prostředí plném intrik a vášnivých náboženských sporů, se stává šachovou figurkou v mocenské hře svých urozených rodičů, kteří ji vženou do nešťastného manželství a donutí ji přijmout královskou korunu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78472/nevinna-zradkyne-78472.jpg 4.8124

Innocent Traitor (2006)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Nevinná zrádkyně

katka134

Krásně napsaná kniha, ale strašně smutný životní příběh mladičké Jane. Neměla vůbec šanci se svému osudu vyhnout.

Nazli

Jedná z mých nejoblíbenějších knih, ke které se vždy dříve či později vrátím a přečtu si ji znovu. Až neuvěřitelně poutavý příběh mladé dívky, jejíž osud dospěl díky nejbližším k tragédii.

Barza
04.12.2018

Nekdy je vazne neuveritelne, jak se clovek muze bez sveho pricineni, nekdy i proti svemu smysleni, jen v dusledku jednani jinych dostat do situace treba zradce. Ze ktere uz nemusi byt uniku. Nejen hlavni hrdinka, ale tez jeji sestrenice je dotlacena k nekterym rozhodnutim proti sve vuli. Takze vysledek je jaky je.

mira.l
07.11.2018

Podobně jako životní příběh Anny Boleynové je i tento román o životě "devítidenní královny" Jany Greyové strhujícím, ale přesto srozumitelným vyprávěním, ve kterém se čtenář neztrácí, čehož jsem se zpočátku trochu obával. Kniha je napsána velice čtivě, zajímavý je i způsob vyprávění z pohledu několika osob.
Jak už tady v komentářích taky padlo, o Janině životní cestě bylo v hrubých rysech jasno vpodstatě ještě před jejím narozením, a po počátečním zklamání rodičů, že to není následník rodu, začali usilovně pracovat na tom, aby se z toho, že je to "jen holka", vytěžilo co nejvíc. Mimochodem, s takovými rodiči, se tak trochu dalo čekat, že to Jana nebude mít jednoduché. Ovšem Janini rodiče rozehráli za spolupráce ctižádostivého Johna Dudleyho velmi nebezpečnou sňatkovou hru, která ve víru ostatních událostí asi nemohla dopadnout jinak než špatně.
I když Jana nebyla zrovna vzorem ctižádostivé a na druhou stranu v názorech poddajné a poslušné mladé dámy a snažila se prosazovat si vlastní názory, v politických a mocenských hrátkách se stala pouze ubohou loutkou s neblahým koncem. Čest její památce!
A taky: Skvělá kniha!

dulcinea
07.09.2018

Historický román, u kterého již dopředu - jak to ostatně u všech historických románů bývá - znáte jeho konec.
Autorka nám umožnila několika úhly pohledů nahlédnout do krátké historie anglických dějin. Tím posledním pohledem je pohled katův. Krátkou výseč života devítidenní královny Anglie a Irska Jany Greyové jeho meč přetne 12. února 1554.
Královna je mrvá! Ať žije královna! Vítej na trůnu, ,,Krvavá Mary."
Pro mě velmi smutná kniha, protože naděje zde umírá hned na jejím počátku. Přesto mě ohromila.
Na konci nezbývá, než se zeptat: ,,Měla vůbec Jana Greyová šanci?"
Odpověď chybí. Já myslím, že s takovou matkou rozhodně NE, ale...
Nevytvářejme domněnky a raději se z historie poučme. Kluzkého, vypočítavého, proradného hada politiky však tím asi nezměníme.
Jak smutné ...

Linda969
15.08.2018

Znamenitá kniha, znamenitá autorka, doporučuji...

Mufa
24.07.2018

Druhá kniha od této autorky a nezklamala. Jana Greyová se trochu opomíjí, když už historie, tak Jindřich VIII. a Anna s Kateřinou. Kniha se mi moc líbila, věřila jsem, že to tak opravdu mohlo být včetně všech dialogů. Určitě zhltnu všechno, co autorka napsala

vvvecna
19.03.2018

Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama