Nevinná zrádkyně

Nevinná zrádkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78472/bmid_nevinna-zradkyne-32X-78472.jpg 5 191 66

Drama z tudorovské Anglie Skrze jímavý příběh jedné z nejtragičtějších postav tudorovské Anglie, mladičké „devítidenní královny“ lady Jane Greyové, nahlížíme do doby krátce po smrti Jindřicha VIII. Lady Jane Greyová, jíž koluje v žilách královská krev, odmalička ví, že se jednou má stát královnou, ale osud si někdy s životy lidí krutě zahrává. V prostředí plném intrik a vášnivých náboženských sporů, se stává šachovou figurkou v mocenské hře svých urozených rodičů, kteří ji vženou do nešťastného manželství a donutí ji přijmout královskou korunu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Innocent Traitor , 2006

EttelëaDragons
12.05.2013 5 z 5

Nevinná zrádkyně dokáže zaujmout už při zběžném prolistování, protože tak zjistíte, že je napsaná z pohledu různých postav, které byly v té době důležité a nějak souvisely s osudem Jany Greyové. Můžete tady najít kapitoly psané z pohledu Janiny matky - Frances Brandonové, Jany Seymourové, lady Marie, Kateřiny Parrové, Johna Dudleyho, samozřejmě samotné Jany a dalších. Je hodně zajímavé dívat se na události z různých úhlů a mě takový styl sedí a dost mě baví. Kniha mi díky tomu připadala neskutečně čtivá a zajímavá.
Ani nedokážu popsat, jak moc mě tahle knížka okouzlila a jak moc se mi vryla nejen do paměti, ale i do srdce. Je velmi těžké psát o něčem, co na vás tak silně zapůsobilo. Hned teď bych po knize sáhla a okamžitě si ji znovu přečetla. Je to prostě zajímavý, poutavý, dojemný, smutný ale chvílemi i veselý příběh s tragickým koncem, jehož hlavní hrdinka si rozhodně zaslouží více pozornosti. Pokud vás tohle období zajímá a chcete se dozvědět něco jiného a nového, tuhle knihu si MUSÍTE přečíst. Být vámi, hned zítra běžím do knihovny nebo knihkupectví a hned začnu číst. Pro mě je Nevinná zrádkyně jednoznačně jedna z nejlepších knih a už teď se těším, s čím přijde Weirová příště.

Janaf
06.05.2013 5 z 5

První kniha od této autorky kterou jsem četla a mohu říct, že mě zaujala.Nebyla jediná stránka, která by mě nudila.Poutavý příběh se smutným koncem o to víc smutným, že lady Jane Grey nebyla smyšlená postava. Určitě si zaslouží abychom o ní věděli víc než že byla královnou pouhých devět dní. Doporučuji si přečíst.

Liwilterhage
18.08.2012 5 z 5

Alison Weir by mohla být na sebe hrdá. Po dočtení tragického života "devítidenní královny" Jany Greyové, jsem byla dojata a příběhem zcela upoutána. Mou myslí i nyní víří otázky: Co si autorka musela domyslet z Janina života? Jaká je pravda? Co vše se v Anglii za Tudorovců odehrávalo?
Shodou okolností jsem se dříve v tomto roce již zabývala Anglií v šestnáctém století, linií tudorovskou. Mluvili jsme o Jindřichu VIII., jeho manželkách a dětem, které následně nastoupily na trůn. Je smutné (až nyní si to uvědomuji), že o Janě Greyové a jejím osudu nepadla ani zmíňka, jako by vůbec ke královské linii nepatřila. Dokonce ani v učebnici dějepisu pro střední školy, není Janě věnována jediná věta.
A co bych teprve nyní dala za prohlídku Tower of London, který jsem před dvěma lety navštívila. Věčná škoda.
Kniha je velice poutavá, dobře napsaná. Všem doporučuji si přečíst tento příběh - život zneuctěné, zubožené, zneužité mladé dívenky Jany Greyové, která se navzdory jejímu osudu nikdy nevzdala své víry (nejen náboženské). Zůstala obdivuhodně silná.
Nechť duše zemřelých i živých, kteří za svůj život psychicky nebo fyzicky trpěli (či trpí), naleznou klid a září věčně.

Ereniss
28.05.2012 5 z 5

Úžasná knížka. Alison Weir dokáže z historické události vytvořit dokonale čtivý příběh. Člověka zamrazí při pomyšlení, že se to opravdu stalo....

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

Zajímavý příběh devítidenní královny, který Alison Weirová dokázala podat velmi čtivě a poutavě z vypravěčské perspektivy hned několika postav. Další knížka, po Šesti ženách Jindřicha VIII., která mě přesvědčila o tom, že chci mít v knihovně víc tudorovských příběhů z pera téhle výborné autorky.

Radkab.
11.01.2012 5 z 5

Úžasná knížka, přečetla jsem ji za pár dní. Příběh Jany Greyové, který autorka líčí je neuvěřitelné smutný, o to víc, když si člověk uvědomí, že se skutečně stal.