Opona

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední případ Hercule Poirota. Detektivní román, kterým se anglická autorka navždy rozloučila s oblíbeným literárním hrdinou. V uzavřené skupině lidí dochází k vraždě, která se stane jedním z nejtěžších a nejošidnějších Poirotových případů. Vytuší souvislost se zločinem v minulosti, objeví pachatele a když si uvědomí, že nemá dostatek důkazů pro jeho usvědčení, bere spravedlnost do svých rukou. Shodou okolností se odehrává Poirotův poslední případ na místě, kde začala jeho detektivní dráha. Edice Čtení na dovolenou. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43852/opona-JPs-43852.jpg 4.6368
Série

Hercule Poirot 42.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Curtain, Poirot´s Last Case, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Opona

Přidat komentář
pajuu
19. října

Posledni pripad Hecula Poirota, kde nas detektiv a jeho sede bunky hraji dulezitou roli az do uplneho konce. Trochu jiny zpusob vrazdeni i vysetrovani, nez jsme zvykli.

laepus
10. října

Jako u každého Poirota - baví mě číst si knihy poté, když dokonale nazpaměť znám filmovou verzi - nejinak tomu bylo i tady a opět to byla nádherná zábava. I když pochopitelně v tomto případu přichází Jan závěr i nutný smutek a melancholie. Myslím, že neprozradím nic supertajného, když uvedu, že na konci Poirot umírá... Vraha si však pochopitelně nechám pro sebe. Je to drsný souboj s dokonalým (ne)zločincem, který musí nemocný a starý Hercule zvládnout. Krásné byly narážky na dřívější notoricky známé případy či místa, o kterých někdy byla zmínka. Pokud si někdy budu chtít přečíst poněkolikáté nějakou poirotovku, tak kromě Vraždy v Orient Expresu to určitě bude právě Opona.

PPardinio
11. srpna

Další výborný počin od A.Christie. Zápletka byla pro mě v tomto případě nerozluštitelná až do posledních stránek, kdy vše dotáhne k dokonalosti dopis od H.Poirota, jenž zvládl vyřešit dokonalé zločiny vražd svým sebeobětováním.

petulkaaaaaa
07. srpna

Kniha se mi velmi líbila, jakožto poslední příběh s Herculem Poirotem jsem si ji poměrně dlouho šetřila. Oproti ostatním detektivkám s tímto brilantním detektivem je řešení případu trochu rozdílné, přesto nepostrádá nic z geniality Agathy Christie. Pokud jste milovníky děl Agathy Christie, potažmo Hercula Poirota, doporučuji tuto knihu nechat až jako jednu z posledních, protože vedle skvělé detektivní zápletky se jedná i o dojemné loučení se stárnoucím detektivem.

lubospanda
11. června

Geniální!

kokiska197
16. května

Hvězdná klasika!!!

Lucka11
17. března

Moje prvé stretnutie s Poirotom a jeho posledný prípad....
Nebudem sa tu zbytočne rozpisovať. Jednoducho Agatha Christie je úžasná spisovateľka a určite sa k jej príbehom vrátim.

1amu
10. února

Knihu jsem koupil kdysi dávno za 18.-Kč. Při čtení knihy Poirot a já jsem narazil na povídání jak točili ke konci 70-ti dílného seriálu Oponu. Nevědomky jsem se dozvěděl, kdo je vrah a dostal jsem se do situace : znám jméno vraha, tak budu sledovat, co si Lady Agatha na čtenáře vymyslela. Šlo o zajímavou četbu a znovu jsem si uvědomil "ďábelský plán" autorky - tedy dostat čtenáře do myšlení kpt.Hastingse, který příběh vypráví. To se jí podařilo. Podotýkám, že jsem knihu úmyslně nečetl, protože po její koupi následovala po r.1990 "černá série", kde si milovníci autorky mohli a mohou dokompletovat vše co bylo v této sérii vydáno.

1