Buchtičkajani Buchtičkajani komentáře u knih

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, vyprávění Venessy o pohodlném a bohatém životě mě přišlo zdlouhavé. Ale jinak zajímavý příběh s překvapujícím závěrem, který asi nikfo nečekal.

19.12.2021 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Odechovka na jeden večer, pobavíte se. Pracuji v obchodě a věřte, že takových zákazníků je i jiných obchodech dost.

04.12.2021 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Eleanor mě přišla, jako zakomplexovaná třicítka, která tráví víkendy s vodkou. Postupně se to vše změnilo a já ji začala obdivovat... Rozhodně nečekejte žádnou odechovku, věřte, že u slza ukáplne.

01.12.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Knížka z předvídatelnym koncem, ale četla se dobře. Pohled na věc ze strany matky a dcery je zajímavý a mě se líbil.

23.11.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Kniha má pomalejší rozjezd, a trochu zmatená, ale rychle se zorientujete. Děj napínavý, čtivý. Tentokrát jsem uhádla,kdo je vetřelec, ale přesto se mi kniha líbila.

17.11.2021 4 z 5

Matka s ručením omezeným Matka s ručením omezeným Uljana Donátová

Lehká odechovka u které nemusíte moc přemýšlet, příběh neurazi, ale ani vás ničím neobohati. Mě se to líbilo.

12.11.2021 3 z 5

Žena tří mužů Žena tří mužů Anna Beatrix Bártová (p)

Příběh Jitky se mi líbil, i když je smyšlený, ale historické události jsou pravdivé, na mě jich bylo trochu moc a nezaživně podané.

07.11.2021 4 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Moc hezká , ale smutná knížka a člověka donutí k zamyšlení. Nejprve matku odsoudí, jak toto může udělat dítěti, ale postupem času se jí ode mě dostalo částečné pochopení. Nicméně krásná souhra vnoučka a babičky byla úžasná.

28.10.2021 4 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Po přečtení prvního dílu, jsem se těšila na pokračování. Pro mě, ale zklamání. Podobný scénář, Faye se opět naivně zamiluje a pak se msti. Chvíli naivní a pak chladnokrevná vražedkyně. Žádné napětí,lehké drama s erotickými prvky.

24.10.2021 3 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Knížka se četla dobře i kdyz chvílemi se trochu táhla, ale mě zklamal ten závěr.

20.10.2021 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Čtivá odechovka. Vtipně popsaná česka povaha, která má potřebu si pořád ns něco stěžovat. A vulgarismy, které někomu vadí? Kdo pracuje s lidmi, tak vi, že bez nich to někdy nejde. Práce s lidmi je sice krásná, ale někdy hodně náročná.

14.10.2021 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Velmi čtivé a napínavé. Hezky promyšlený příběh..a ten konec. Už si myslíte, že vše víte a nejednou je zase všechno jinak. Knihu rozhodně doporučuji!

10.10.2021 4 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Myslela jsem si, že beru do ruky romantiku, chtěla jsem odechovku, ale je to spíše příběh ze života, i když konec, trochu nereálný. Mě se to líbilo, žádnou velkou romantiku nečekejte, ale čte se to moc hezky.

05.10.2021 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Skutečný příběh, ale děsivé na tom je, že se to děje v současnosti, ve vyspělé zemi. Tara má můj velký obdiv, že se dokázala vymanit z vlivu psychicky narušeného otce. Doporučuji přečíst.

30.09.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Podle obálky jsem myslela, že to bude sladká romanťárna, a moc se mi do ni nechtělo. Ale protože důvěřují své knihovníci, dala jsem ji šanci.
A udělala jsem dobře, kniha je skvělá, dobře se četla,,humor zajistí slovní přestřelky Hanny a Gerreta. Prostě přijímá odechovka.

23.09.2021 5 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Krásný historický román, založený na faktech. Obálka slibuje romantiku, ale zdání klame. Kdo má rád historii, doporučuji přečíst, dozvíte se něco více o úpadku Romanovců, před nástupem Lenina.

17.09.2021 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Třetí dil, mě ničím nepřekvapil, ale jinak pohodové čtení

09.09.2021 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Moc hezká knížka. Ze začátku bezstarostná plavba, postupně se kniha stává napínavou, no a ten konec....
Jediné co mi trochu vadilo, bylo spoustu překlepů.

04.09.2021 5 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Klasická romantika, už od začátku víte, kdo s kým skončí. Ale jo, líbilo se mi to.

28.08.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh, ve kterém se vám bažina bude zdát jako krásné místo, a ten překvapivý konec. Víc slov není potřeba. Snad jen, doporučuji přečíst.

25.08.2021 5 z 5