Buchtičkajani Buchtičkajani komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Krásná kniha o historii Španělska i s romantickou linkou. Příběh je čtivý a poučný, donutila mě i dohledat fakta. Doporučuji.

18.08.2021 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Je až neuvěřitelné, kolik toho ženy vydrží. Příběh ze života, jednou je líp, jednou hůř.

12.08.2021 3 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Už název knihy nám napoví, o čem kniha je. Nenáročná odechovka ze života, a docela by mě zajímalo pokračování.

10.08.2021 4 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Kniha je ma dnešní dobu, až moc reálná, donutí vás přemýšlet, a hlavně doufat, že takto nedopadneme.
Jinak napínavé, čtivé, kniha ma spád a ten konec....

05.08.2021 5 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Moc hezká knížka, která vás donutí přemýšlet . Vážné téma, ale citlivé zpracované. Doporučuji.

30.07.2021 4 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

Hezký, čtivý, příběh. O ženách, které byly takto nasazeny ve válce, jsem nikdy neslyšela, a obdivuji jejich odvahu.. Louise a její kamarádky mi byly moc sympatické. Doporučuji přečíst.

25.07.2021 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Příjemné romanticka odechovka na jedno odpoledne, na dovolenou to pravé čtení, ale pozor, chvílemi se vam budou sbíhat sliny.

21.07.2021 4 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Zajímavé téma, jen to zpracování mě nějak nesedlo, chvílemi čtivá knížka, pak se zase nudíte, knížku jsem dočetla , ale tak nějak mě to ani nenutilo ke čtení....

19.07.2021 3 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Knížka mě nebavila, děj nijaký, půlka knihy nuda a pak sladký konec.

15.07.2021 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se četla moc dobře, i když je to vlastně psychologický román, má skvělý, nečekaný závěr, nechybí napětí, překvapení i smutek, prostě doporučuji přečíst.

12.07.2021 5 z 5

Taková odpolední jednohubka, oddechové, vtipné čtení na dovolenou.

08.07.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak nějak nevím, co k této knize napsat. Čtivá knížka, ale naštěstí jen co kdyby..
Hana se mi zdála propracovanější, možná je to tím, že ta vycházela ze skutečnosti...
Každopádně doporučuji přečíst...

07.07.2021 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Začátek knížky se dá nazvat "krutý",skoro jsem knížku odložila, ne proto, že by byla špatná, ale spíš proto, že se mi z ní bylo smutno. Jsem vděčná, že žijí v Evropě. Čínské tradice jsou pro nás nepochopitelné, zvláště, když knížka začíná v devadesátých letech.
Příběh je silný a čtivý, ale odpočinkovou četbu rozhodně nečekejte.

29.06.2021 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

A je tu opět všetečná Josefina, která ráda strká nos kam nemá. Zase vtipná, čtivá a humorná detektivka, tentokrát s mrtvolu v pivovaru. A na scéně se objeví j její syn a kamarádem, kteří to příjemně oživí.

22.06.2021 4 z 5

U dvora římského krále Josefa U dvora římského krále Josefa Soňa Sirotková

Miluji historické romány, tenhle se mi moc líbil. Zajímavě vykreslené historické události, vás nenudí, naopak vtáhnou do děje, nechybí napětí, romantika, kdo má rád historii, určitě doporučuji přečíst.

19.06.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Chtěla jsem oddechovku a dostala jsem přesně to co jsem očekávala. Nečekejte moc velkou romantiku, spíše příběh rodinného majetku, ale četlo se to dobře, děj vás hned vtáhne a nepustí.

15.06.2021 5 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Zvláštní kniha, asi do poloviny mě moc nebavila, pak už byl příběh zajímavější. Zajímavé téma, ale tak nějak divně podané. Chvíli máte pocit, že se nudíte a pak je zase chvilka, kdy nemůžete přestat číst.

13.06.2021 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Romantika už podle obálky s předpokládaným koncem. Ano je to sladké, na mě až moc, ale četlo se to dobře, nenáročné čtení.

08.06.2021 3 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Odechovka, nic hlubokomyslného, ale milé, vtipné, příjemně se to četlo, taková jednohubka k odpočinku.

03.06.2021 3 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Krásné čtení. Moc hezká romantická pohádka, milá, čtivá.. Knížka vás pohladí po duši..

02.06.2021 5 z 5