Krásné věci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jako malá toužila Nina po umělecké kariéře v New Yorku. Její sen se však nakonec rozplynul, a tak začala se svým přítelem Lachlanem okrádat zlatou mládež v Los Angeles. Měla k tomu ostatně ty nejlepší předpoklady: i její matka byla totiž zkušená podvodnice. Když se ale matce vrátí rakovina, musí jinak rozvážná Nina jednat velmi rychle, aby sehnala peníze na drahou léčbu. Rozhodne se tedy vydat i s Lachlanem k jezeru Tahoe do sídla Stonehaven, kde žije mladá dědička Vanessa, a uskutečnit tam svůj dávný plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468566/big_krasne-veci-Vtg-468566.jpg 4.347
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Pretty Things, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Krásné věci

Kattari02
18. ledna

Naprosto super čtení! Příběh popsaný ze dvou pohledů, vše do sebe postupně zapadává. Na zimní večery je perfektní doporučuji!

malýčtenář
09. ledna

Co spojuje naprosto odlišné dvě divky? Jedna zahlcena bohatstvím a nudí se a druhá se musí spolehnout jen sama na sebe. Zpočátku se mi kniha zdála trochu zdlouhavá, ale postupně jsem se začetla a nemohla se dočkat konce. Naprosto nečekaný.


markej
31.12.2021

Poslední přečtená knížka tohoto roku, téměř 500 stran. Opět jsem četla na etapy, některé události se opakovaly, neboť byly vyprávěny z pohledu dvou hlavních hrdinek. Tak od poslední třetiny ale příběh nabírá větší spád a skrývá nejedno překvapení, navíc autorka umí hezky psát, vypráví sice pomaleji, ovšem i tak zajímavě, pečlivě, proto nakonec velká spokojenost, dávám čtyři a půl hvězdičky z pěti (půl hvězdy jde dolů za ten pomalý rozjezd)...

Buchtičkajani
19.12.2021

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, vyprávění Venessy o pohodlném a bohatém životě mě přišlo zdlouhavé. Ale jinak zajímavý příběh s překvapujícím závěrem, který asi nikfo nečekal.

micha-ella
05.12.2021

Výstižné: "Všechno je jen fasáda a faleš." (Věta ze strany 112.) Těch stran mohlo být míň, je jich téměř 500, takže místy vata, ale četlo se mi to báječně. A přestože žádná z postav není sympatická, nedalo se to odložit a tentokrát mi ani nevadily povinné zvraty na konci.

intelektuálka
24.11.2021

Tady jsem váhala s výběrem - americké bestsellery mě většinou neberou ....
Ale v případě této knihy by byla škoda ji obejít ....

Krásné věci života se v tomto smutném příběhu nejeví vždy důležitými ....

Osudy dvou dívek z různých společenských tříd se nenápadně spojují ....
a ony zjišťují, že celý jejich život je postaven na nereálných podkladech ....

Jak se jim podaří vymanit ? Zázraky se nedějí - tak proč na ně spoléhat ?

Svůj osud neseme každý ve svých rukou ....

Kniha, kterou jsem přečetla se zájmem - a určitě doporučím.

Blaufik
15.11.2021

I když se většinu času pohybujeme v příběhu, který plyne pohodlně, jako říčka údolím, tak poslední třetina dostane pořádné obrátky a autorka si pro čtenáře nachystala i pár zajímavých zvratů, které báječně zahýbou celým dějem.

Za mě se jedná o opravdu povedenou knihu, jejíž čtení mě nesmírně bavilo a rozhodně se nestydím ji doporučit dál. Myslím si, že by byla škoda kolem Krásných věcí projít jen tak, bez povšimnutí.

SonaH
06.11.2021

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a o to větší překvapení. Skvělý oddechový thriller plný neočekávaných zvratů a neotřelé téma. Já si to užila.

1