Bruklinka Bruklinka komentáře u knih

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Robotham opět nezklamal. Líbí se mi lidské postavy se všemi svými nedokonalostmi a starostmi, líbí se mi, že umí udělat skoky v čase, líbí se mi velmi dobrý překlad. Konec mě dostal...

12.11.2022 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Parádní thriller, kterému nechybí vůbec nic. Je to čtivé, napínavé, má to atmosféru, příběh je moc dobře vystavěný, takže nemáte čas se nudit, působí reálně, žádné neuvěřitelné zvraty či nevěrohodné náhody se nekonají. Co velmi oceňuji, že zde nejsou žádné brutální scény dopodrobna popisované. Jen jediná piha na kráse je neustálé klišé všech detektivek - hlavní vyšetřovatel a problém s alkoholem. Chápu, že pijí. Ale nemuseli by všichni :)
Doporučuji. Skvělý čtenářský zážitek.

28.10.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Je to pravda, není? A je to vlastně důležité? Pro mě ani ne. I tak příběh vyvolal spoustu otázek, přiblížil zajímavým způsobem slovenskou legendu, vzbudil chuť vydat se na Slovensko i vyhledat spoustu dalších informací o "bermudském trojúhelníku". Mělo to spád, ani chvilku jsem se nenudila.

28.09.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Podle recenzí jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Pořád jsem čekala, kdy se něco začne dít a pořád marně. Asi nejsem cílovka. Co mi ale vadilo hodně, byly literární soutěžní texty: občas hodnotím dětské literární soutěže a texty páťáků často vysoce překračují tyto, středoškolské. Byly zkrátka velmi ne-uvěřitelné, stejně jako prostředí, do kterého byl děj zasazen, nebo dialogy, které absolutně neodpovídaly mluvě sedmnáctiletých kluků.

17.07.2020 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Páááni, to bylo hodně velké knižní překvapení!!! Téma slibuje hodně napínavou záležitost a to se do puntíku vyplní. Okouzlující příjemný manžel, nebo zvrácený psychopat? Nebo oboje? Přečteno za večer, odtrhnout se nešlo.

11.11.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Styl Petry Soukupové mi neskutečně sedí. Nejvíc oceňuji, jak umí z běžného každodenního příběhu s obyčejnými lidmi vytvořit strhující román, který jen těžko odkládáte. Postavy velmi reálné, každá se svými motivacemi se snaží pro toho druhého udělat to nejlepší, nebo si alespoň alibisticky namluvit, že to je v zájmu druhých. Nikdo není ani kladnou ani zápornou postavou, všichni mají své lepší i horší stránky. A právě proto je román tak poutavý.

15.10.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc milé, klidné a moudré čtení. Základní principy budhismu přiblížené očima jedné kočky, která žije u dalajlámy.

01.10.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Jako vždycky skvělé. Ale klidně by mohla jednou Erika dostat případ a řešit ho, nemusí pokaždé třetinu knihy bojovat o to, aby mohla začít vyšetřovat :-D

14.08.2018 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Já nevím, jak to Nesbo dělá, ale jsem přesvědčená, že kdyby sepsal telefonní seznam, tak to bude čtivé. Přestože děj nijak slavný nebyl, žádné velké napětí, ani moment překvapení, kdy bych si řekla "wow, super", se nekonal, přesto se mi to moc líbilo. A potěšilo mě, že hlavní hrdina nebyl žádný superman, ale normální, obyčejný člověk. Za mě 4,5.

15.12.2015 5 z 5

Skutečně skvělá kniha, díky které můžeme nahlédnout do nejuzavřenější země světa. Šokující a mnohdy nepochopitelné. O obyčejných lidech, kteří se zoufale snaží přežít během hladomoru, o šílené propagandě a vymývání mozků už od školky, o lidech, kteří vybírají zrnka rýže z prachu čest a vaří trávu a kůru stromů, o lékařích, kteří musí sbírat byliny, aby mohli léčit, o lidech, kteří jsou popravováni za to, že se jen snažili přežít...
To se nedá vyprávět, to se musí přečíst.

10.09.2014 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Velmi příjemný styl vyprávění. Bylo to moje seznámení s Hájíčkem a rozhodně budu pokračovat něčím dalším. Sice jsem se nejdřív nemohla začíst, ale když jsem do děje pronikla, moc mě to bavilo. Dozvěděla jsem se i něco nového o vltavínech... Příjemná kniha.

13.09.2020 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Skvělý, skvělý, skvělý! Velmi pozitivní, moudrý a milý chlapík, který životní pravdy přináší lehce, jednoduše a nekomplikovaně. Moc se mi líbí, jak je otevřený široké veřejnosti a nesoustředí se jen na křesťany a jak se nebojí být kontroverzní a moderní.

28.08.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Když s zvyknete na jednoduchý styl, je to i celkem čtivé. Ale tolik neuvěřitelných "zvratů", to je na mě moc. Ten konec byl jen poslední kapkou. Začínám mít problém s knihami, které mají mega reklamu. Většinou za mnoho nestojí.

22.09.2017 2 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Vidím, že jsem v menšině, ale tohle bylo pro mě zklamání. Asi jsem čekala moc. Pachatele jsem tušila, takže ani překvapení se nekonalo. Příběh sám o sobě špatný nebyl. Ale styl psaní byl hrozně strojený, nereálný, dialogy umělé, nerealistické, knize chyběla korektura.

05.12.2020 2 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Starý dobrý Kundera. To je tak krásné čtení, že jsem se snažila číst pomalu, aby mi co nejdéle vydržela.

25.10.2020 5 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Jsem zklamaná. Na knížku jsem se těšila, pohled do jiné kultury je lákavé téma. Bohužel zpracování značně pokulhává - působí jako průměrná slohová práce ze základní školy. Téma zajímavé, obsahově dost chudé - čekala jsem víc o kultuře, o manželství i běžném indickém životě. Zpracování hrozné. Škoda...

19.04.2020 2 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vysoké hodnocení mě nalákalo, bohužel přišlo veliké zklamání. Legrace na sílu mě neoslovila, obecně mám s "humornými" knihami problém. Absurdní situace vršené jedna přes druhou, až oči přechází, velmi nenáročné literární zpracování (místy až hodně jednoduché), rádobyvtipné příhody z vesnice a pak jen velká úleva, že je to za vámi.

18.06.2019 1 z 5

Ostny a oprátky Ostny a oprátky Jiří Padevět

Kratinké mikropříběhy a přitom je tam vše - atmosféra, příběh, napětí. Až z toho mrazí. Mám z knihovny, ale jdu objednávat, tohle je knížka, kterou chci mít doma. Budu se k ní často vracet.

28.10.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Děj asi trochu předvídatelný, ale moc čtivý a poutavý příběh, který trošku nutil i k zamyšlení, jaké to asi je, přijít o deset let vzpomínek... Prima letní čtení na dovolenou.

04.07.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

To bylo utrpení... P. Hawkins podruhé a určitě naposledy. Námět zajímavý, bohužel autorka z něj vytvořila plytké a nudné dílko. Postav jako na orloji, chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. A ani ne příliš kvalitní překlad tomu nepřidal. Poslední věta asi měla způsobit senzaci, ale nezpůsobila. Jen úlevu, že už je to za mnou.

28.06.2018 1 z 5