Boruvka22 Boruvka22 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Je to má druhá knížka od této autorky a jsem zase velmi spokojená. V knížce je krásně vidět, jakou sílu mají rodičovská slova a jejich chovaní vůči dětem, kteří díky tomu mohou nést doživotní následky.

08.06.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další velmi zdařilé dílo od autorky, ano sice je kniha ponurá, ale co se dalo čekat. Na konci jsem uronila slzu.
Kolikrát jsem si říkala, jak by to vypadalo, kdyby byli komunisti stále u moci a Paní autorka nám nabídla jednu z možných variant, která nebyla zrovna nejrůžovější , ale za to dosti uvěřitelná.
Knihu doporučuji všem k přečtení a hlavně těm lidem, kteří tvrdí, že za komunistů bylo líp.

01.11.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knihu jsem četla kdykoliv jsem měla aspoň trochu času. Je opravdu neodložitelná, děj odsýpá. Kniha si s námi trošku hraje jak kočka s myší. Jsem zvědavá na další knihy od této autorky.

06.01.2024 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Pan Chris Carter, opět nezklamal, svižné kapitoly nadité akcí a napětím. Místy mi až vlasy trčely hrůzou a to doslova.

27.03.2023 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Čím dele čtete, tím je kniha temnější. Někdy mi z Mirka bylo vyloženě špatně. Autorka krásně vystihla mladou dívku. Kniha je čtivá, ale kvůli tématu, jsem si knihu dávkovala.

22.01.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Knížku bych hodnotila lehce nadprůměrnou, je krásně napsaná, ale kniha nemá v sobě to, co vás nutí číst dál. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale znovu už ne.

22.01.2023 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak tohle byla jízda. Naštěstí jsem neviděla film, takže jsem úplně nevěděla do čeho jdu. Rozhodně knížka stojí za přečtení.

13.09.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Knihu jsem četla na popud čtenářské výzvy na DK, nutno říct, že nejsem fanoušek sci-fi knih, ale filmů ano. Z mého pohledu by stačilo kdyby kniha měla o tak 100 stránek méně. V textu bylo příliš matematiky, fyziky a chemie, díky tomu má pozornost klesala a knihu jsem musela prokládat jinými knihami.
Jinak samotný děj byl skvělý a hlavní postavy úžasné, obzvláště Rocky mi přirostl k srdci.

30.12.2023 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Dobře napsaný příběh dvou lidí, židovky Mileny a esesmana Franze. Kniha byla čtivá, ačkoliv je v ní tolik bolesti a utrpení.
Poslední stránky jsem hltala a chtěla jsem vědět jak to s nimi dopadne.
Doporučuji k přečtení

19.09.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Kapitoly jsou krátké a svižné, přečtené za jeden večer. Velmi smutný příběh, často mi bylo Símky velmi líto a její mámě bych kolikrát nafackovala ať se probere.

09.02.2023 5 z 5

Zase krásně napsané, četlo se to lehce. Anna na mě působila velmi sympaticky a rozumně.

07.02.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Knížka splnila mé očekávání. Oddechové čtení, nic náročného, příběh hezky plynul. Oceňuji i krátké kapitoly.

07.07.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Velmi krásný, ale zároveň smutný příběh Addie. Kolikrát jsem si říkala, jak bych tenhle život zvládla já, jak si obstarat věci, které považujeme za úplnou samozřejmost. Donutí člověka fakt přemýšlet. Nejvíc mě bavily části z minulosti a části s Lucem. Kniha má pomalejší děj, ale krásně plynula.

06.06.2023 5 z 5

Zázrak sněhových vloček Zázrak sněhových vloček Alex Donovici

Krásná pohádka s mnoha ponaučeními, hezky se četla.

30.04.2023 4 z 5

Krásně napsané, konec mě velmi dojal, ikdyž člověk ví, jak to vlastně dopadne. Rozhodně si přečtu další díly.

27.12.2022 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Kniha byla prostě skvělá, hlavní postava mi byla velmi sympatická a to od začátku do konce jsem ji fandila. Samotný příběh lobotomie byl děsivý a mě rozšířil znalosti o této proceduře. Rozhodně stojí za přečtení.

07.02.2024 5 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Na tuhle knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda, že ji plním, protože člověk sáhne po knize, kterou by normálně nečet a tím může narazit na skvost, jako je právě tenhle případ.
Kniha je velmi povedená, krásně se čte, hlavní postavy Helen a Luke mi byli neskutečně sympatičtí, samozřejmě byly tam i postavy, které se mi hnusily.
Téma knihy je velmi neobvyklé a nic podobného jsem zatím ještě nečetla.
Kniha rozhodně stojí za přečtení

23.10.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Kniha je napsaná docela neobvykle, ale takovým lehkým stylem. Překvapilo mě, kolik je postav v tak tenké knize. V této knize pozorujeme životy několik lidí z rodiny a jak všichni dopadli. Bylo to velmi zajímavé pozorovat jejich osudy a to jak se v řádu několik let změnili. Lehké počtení, které stojí zato.

26.05.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Moje první kniha od Colleen a jsem docela zklamaná. Nutno říct, že nejsem cílový čtenář. Chtěla jsem si něco od autorky přečíst a to na základě pozitivních recenzí. Pro mě to byla jedna velká depka. Do čtení jsem se musela nutit a byla jsem ráda, že už ji mám přečtenou.

30.04.2023 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Velmi čtivá knížka, s krátkými kapitolami. Nechybí akce a napětí. Hlavní postava Theo, je maličko podivín, tvrdohlaví člověk s nekonvenčním metodami. Nic podobného jsem nečetla a doporučuji. Ráda si přečtu i další díly

26.04.2023 5 z 5