BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Posel mě nechal bez dechu a beze slov...a s myslí a srdcem naplnými takovou směsicí pocitů. Naprosto neuvěřitelná knížka. Knížka má v sobě velkou hloubku a přitom pojednává o něčem tak prostém, jako se občas víc dívat kolem sebe a nebýt líní. Něco tak jednoduchého a na druhou stranu tak těžkého. Život plyne, mění se každým skutkem, jeden krok jiným směrem a vše může být jinak, v nejlepším případě se to otočí správným, dobrým směrem. Tady mi opravdu těch pět hvězdiček nestačí....a teď trochu k praktičtější části. Knížka mě nejdřív vyděsila stylem jakým je psaná, vždycky mi trvá než si zvyknu na tenhle přímý přítomný čas, ale nakonec to byla skvělá volba spisovatele. Mnohem víc vás to vtáhne do děje. Hlavní postava, která je zároveň vypravěčem, je velký sympaťák. Byl zde humor, smutek, momenty hrůzy a hlavně spoustu lásky a dobrýho pocitu. Brilantní knížka.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Děsivý, mrazivý příběh. I když ve výsledku nemá nijak extra děj, hltala jsem stranu za stranou, vážně mě to vtáhlo do postav a děsila jsem se, hladověla a i radovala s nimi za každý malý zázrak. Snad takhle nikdy nedopadneme.

15.09.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozhodně dávám pět hvězdiček a doporučuji. Dočetla jsem ji pár minut před nápsáním komentáře a nějak se pořád nemůžu vzpamatovat. Velice silná kniha o lidských duších, malých zázracích, děsivých tragédiích, přítomnosti smrti bráno z různých pohledů. Poslední strany jsem četla se slzami s očích a když jsem dosedla k počítači, abych tohle napsala, uvědomila jsem si, jak mi rychle buší srdce. Tohle se mi ještě nestalo. Už Posel od Markuse ve mě zanechal niterní šok, ale tohle je opravdu síla. Myslím, že by si ji mělo přečíst co největší procento lidí. Píše se v ní sice o minulosti, o nacistickém německu, ale jak se říká, člověk by se měl učit z chyb minulosti a tohle byla jedna obrovitánská chyba a Markus na ni poukazuje úžasným způsobem. A celé to dorazila závěrečná věta od Smrti. Prostě to byl neuvěřitelný zážitek pro mě. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou.

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

To byla ale jízda. Srandou a napětím to praskalo ve švech. Tenhle díl se opravdu povedl. Vynikající hlášky, které mi rvaly bránici. Celý ten konflikt s trpaslíky a vlkodlaky, do toho upíři a všudepřítomní Igoři, Fred jako kapitán hlídky, Elánius za velvyslance, dokonce se tady objevil i Gaspoda, ten pes je prostě užasnej...Opět jednou opravdu vydařená zeměplocha.

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Tak tohle bylo divný. Po většinu času děsně depresivní, ve světlých chvilkách jsem tam začula humor, který později známe z Aristokratky, tak jsem se trochu zasmála, občas to bylo lehce strašidelné, ale celkově nějak nevím, co si o tom myslet. Skončilo to tak nijak. Milióny náznaků na duchy a strašení, ale ani jednou pořádně nedotažené. Ne že by mě to nudilo číst, to ne, četlo se to pohodově, ale že bych z toho byla odvázaná jak z Aristokratky, to v žádném případě. Je zvláštní, že jak Deník kastelána byl napsán před Aristokratkou, jestli se nepletu, Deník je tak neuvěřitelně depresivní a Aristokratka je humorný výbuch, jak se stalo, že autor později tak moc otočil, tyhle knihy stojí každá na naprosto opačné straně. No já radši zůstanu u Aristokratky a její srandy. Ztráta času to nebyla, ale zase určitě bych se bez tohoto příběhu obešla.

02.01.2018 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Tak tohle je kniha dle mého gusta. Záhady, tajní agenty, neviš komě věrit, bezvadné postavy, prostě paráda. Zatím pro mě nejlepší od Berryho. Použít jako hlavni linku honbu za ztracenou knihovnou, sen knihomola - dobrodruha.

03.01.2014 5 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Teda že bude ovčí detektivka tak výborné čtení, to by mě nikdy nenapadlo. Naprosto jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. A asi se už nebudu moct dívat nikdy stejným způsobem na naše ovce. Doufám, že nezačnu být paranoidní :D

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

DOPORUČUJI VŠEMA DESETI!!!!
Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Hodně toho ve mě nechala. Četla jsem ji jedním dechem. Řekla bych, že jsem v životě takhle tlustou knížku nepřečetla tak rychle, ale opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Užasný příběh o tom, jaké to kdysi bylo pro černé lidi v Americe a co mě potěšilo, ukázalo to i, jak je to těžké i pro samotné bílé, které se byť jen trochu odlišují od zavedeného stereotipu a pravidel. A další věc, která mě potěšila je, že se tam nejen psalo o tom jak je to těžké a o hrozných věcech, kterých "bilé paničky" byly schopné, ale i o krásném vztahu mezi hospodyněmi a dětmi, které vychovávali. Milovala jsem místa, která se věnovali Aibeleen a Moe Mobley. A tak se ukázalo, že všechno má svou světlou a černou stránku. Je to první kniha, která mě dokázala rozplakat v jednom momentě smutkem i dojetím a radostí zároveň. Vlastně je to první kniha, která mě dohnala k slzám. Poslední dvě stránky příběhu mě naprosto dostali. Řekla, bych že tuhle knihu by si měli přičíst všichni povině! :)

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Když jsem zjistila, že to napsali moje nejoblíbenější autoři společně, málem jsem radostí umřela a že to byla ale jízda. Dlouho jsem se takhle nepobavila. Smála jsem se a smála a smála... Terry s Neilem si to pinkali jeden na druhého a zase zpátky s jejich bezvadným humorem a citem pro fantazii, celý ten příběh, všichny ty jejich přirovnání, které prostě nemají chybů, jedna bezvadná hláška za druhou a naprosto šílený situace. Crowley a Arizafal prostě neměli chybu a stejně tak ostatní postavy. Jeden lepší jak druhý. Tahle knížka určitě bude odteď patři mezi moje TOP 10. Až je mi líto, že už jsem to dočela, klidně bych brala dalších 500 stran.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Po téhle knize jsem šáhla úplně náhodou, pořádně jsem nevěděla o čem je, nijak pro mě nebyla důležitá, teď když jsem ji dočetla, se normálně stydím, že jsem ji chtěla vrátit do knihovny bez přečtení, protože jsem nestíhala. Děkuju, že jsem si ji nakonec mohla přečíst. Bože, to se tak těžko popisuje. Prostě naprosto úžasná, strhující, pohlcují kniha. Už dlouho mě žádný příběh takhle nefascinoval a nevtáhl. Naprosto neskutečné. Celý příběh Vidy Winterové byl - já ani nemůžu najít vhodné slovo, zamotaný, bizarní, strašidelný, fascinující a to jak to nakonec dopadlo, no prostě bomba. A do toho příběh Margaret a její pohled na příběh slečny Winterové. Jak se to celé nakonec spojilo. Všechno do sebe zapadlo a nepřestalo do poslední momentu fascinovat. To je asi to slovo - fascinující. Tak bych jednoduše možná mohla tenhle příběh popsat, to o čem byl i způsob jakým je napsaný. Autorka si opravdu umí krásně hrát se slovy a úžasně popisovat a vystihovat pocity a scény. Doporučuji!

11.06.2013 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Bezvadná, humorná kniha v netradiční prostředí a se zajímavým dějem. Moc mě bavilo.

29.05.2017 4 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Naprosto brilantní knížka. Na to jak je dlouhá, tak jsem nezažila jeden nudný moment. Hltala jsem stránku za stránku a nestačila žasnout.

01.06.2014 5 z 5

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Tahle hra nemá chybu, ať už tištěná nebo hraná :D

02.12.2013 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherná kniha. Několikrát mě dojala, ať už smutně nebo z radosti. Joey je úžasný kůň, který si hodně protrpí a všechny ty lidi, které potká po cestě. Výborný způsob jak ukázat nesmyslnost války a ta scéna mezi němcem a angličanem v té zemi nikoho byla výborná, člověku nezbývá než kroutit hlavou nad tím, jak jsou někteří lidé praštění a začnou válku. Moc se mi líbilo i to, že tam nešlo o to kdo je přítel a kdo nepřítel, užasně bylo ukázano jak jsou to všechno prostě jen lidi, kteří na obouch stranách trpí a umírají kvůli pár namyšlencům, a nejen lidé, ale i zvířata a příroda. Autor obsáhl všechno a nenáročnou formou, za to tak, aby se dostala pod kůži. A navíc to ve mě znovu vzbudilo moji lásku ke koním a připomnělo mi to, jak jsem jako malá četla černého hřebce. Prostě mě kniha dostala na všech "frontách".

19.07.2013 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Terry se zase jednou vyznamenal. Já opravdu nechápu, kde na ty nápady chodí :D. Pro mě jedna z nejlepších zeměploch. Brilantní postavy, všechny. Pan Žička mi byl sympatický už v předešlých dílech, kde se mihl a když tady dostal prostor, byl prostě úžasný a s tím jeho klubem Nového začátku, to byla prostě paráda. Co říct k Smrťovi, ty jeho VELKÁ PÍSMENKA prostě vždycky stojí za to a jako Vílík byl užasný. No k tomuhle dílu bych se mohla vypisovat dlouho, opravdu není co bych vytkla. Bylo by to jen samá chvála. Moc jsem se přitom nasmála.

12.06.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Je to krásný příběh. Je to psané spíše formou pro děti, ale i dospělý tím nemůže pohrdnout, čte se to krásně a já osobně jsem si při tom stylu psaní vzpoměla na dětství jak mi maminka četla pohádky a tahle kniha bude určitě jednou z těch, které budu číst já mým dětem. Nový svět přes tajemnou skříň plnou kabátů, lev,fauni,kentauři,bobři, nynfy.... Nic mi tam nechybělo.Moc mě to bavilo, i jsem se upřímně zasmála, jen je mi líto, že jsem nejdřív viděla film, i když ten měl taky skvělé provedení, takto mi v knížce chyblo napětí, ale to nevadí. Stejně to byla paráda, jsem ráda, že jsem si knihu půjčila a už se těším na další díl.

11.06.2013 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Celou dobu jsem se smála, na konci se rozbrečela a bylo vymalováno :D Nádherná kniha.

07.08.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Teda já na takovýhle knížky fakt nejsem, ale tohle byla paráda. Děj opravdu jednoduchý a značně předvídatelný. Ale Markéta byla úžasná. A ondatra a hrablo mě rozsekalo. Mám pocit, že se mi ještě nestalo, abych z knížky měla několika minutovej záchvat smíchu, který by mě dohnal až k slzám.

18.01.2014 4 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Jako malá jsem ji milovala :)

08.01.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nádherná knížka, kraťoučká, ale vezme za srdce.

30.12.2013 5 z 5