boeink boeink komentáře u knih

Neúplná mozaika Neúplná mozaika Joy Fielding

Kniha, kterou jsem četla opakovaně a znovu se mi líbila. Je to podle mě jedna z nejlepších knih mé oblíbené Joy.

21.01.2023 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Myslím, že tahle kniha mi dlouho zůstane v paměti. A v srdci.
Moje knižní přítelkyně Šánka a Mandlevest napsaly vše podstatné, plně se ztotožňuji s tím, jak knihu zhodnotily a nemá smysl to opakovat.
První moje letošní přečtená kniha byla skvělou volbou. Moc doporučuji!

07.01.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

To teda byla povedená rodina! Každý z nich by mohl být pachatel, nenávisti v nich bylo dost. No ani se nedivím, vyrůstat s takto despotickým otcem...
Možný spoiler!
Ne, že bych věděla s určitostí, kdo tím vrahem bude, ale tušila jsem to s ohledem na to, jak se Shari vyhýbala popisovat její emoce a myšlenkové pochody.
Jinak to byla typická Lapena. Od čtení odcházíte jen neradi a těšíte se, až se zase ponoříte do čtení. Lapena je pro mě sázka na jistotu, když nevím přesně, co číst.

31.12.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tohle nešlo odložit! Tenhle díl série je jeden z nejlepších.

17.12.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Super, stejně jako předchozí díly, Carter si udržuje laťku pořád stejně vysoko. Jeho pachatelé jsou pořádní magoři a Hunter je prostě sympaťák, který se mi vkrádá do snů..:-). Líbí se mi, že se snaží i o nějaký soukromý život, byť mu to práce pořád nějak nabourává. A tentokrát se mi moc zamlouval i Garcia a jeho hašteření s agentkou Fisherovou.
Kniha má spád, přestože mi tady trochu chyběly takové ty "chuťovky", jak si to vrah užívá. No a konec, ten je fakt trochu osekaný, jak už psalo hodně knihomolů přede mnou.
Na samém konci Carter čtenáři nahodil udičku : Kdo je sakra Lucien Folter?!

01.12.2022 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Při čtení knihy, která je vyprávěna retrospektivně, se musí číst pozorněji. Není to úplně styl, který by mi seděl, ale v této knize mi to vůbec nevadilo, bylo to jako odkrývat další a další vrstvy příběhu. Téma potratů je stejně tak silné jako kontroverzní, názory různých lidí se liší. Jodi mě dokonce donutila pohlížet na problém z různých úhlů, pochopit postoje všech postav.
Nic není černobílé.

21.11.2022 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tohle byl na mě těžký kalibr. Nějaké knížky tohoto druhu už mám za sebou, takže jsem se do této pustila celkem směle.
Fyzické i psychické týrání, které se tady odehrávalo, je skoro neuvěřitelné a nepředstavitelné a nejhorší na tom je, že vychází z faktů. Shelly i její manžel Dave by nikdy neměli vylézt z kriminálu, představa, co ještě můžou ve svém životě "zvládnout" je děsivá.
Jak hodnotit? Kniha rozhodně není pěkné čtení. Určitě je ale čtivě napsaná a nutí k zamyšlení. Jak je možné, že nikdo nezasáhl? Sousedé, lékaři, učitelé, známí, matka Shelly, přátelé děvčat? Jak se mohli Kathy a Ron podvolit? Proč dříve neřekly nic ty děti?

15.11.2022 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Joy je moje srdcová záležitost. Miluju její knihy. Pamatuju si na své první setkání s ní: vybírala jsem tradiční knihu pod stromek pro svoji mamku a otevřela jsem Jane utíká. Přečetla jsem si prvních pár řádků o tom, jak šla Jane koupit vejce a najednou zapomněla kdo je...no a od té doby mě má Joy v hrsti.
V nejnovější knize Slepá ulička rozehrává svoji klasickou vztahovou show, ve které má každý svého kostlivce ve skříni. Po počátečním zorientování se v tom, kdo je kdo, přes různá rodinná dramata směřujeme k onomu okamžiku, kdy má být někdo zastřelen. Nebudu nic prozrazovat, ale jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Těším se na další knihu!

06.11.2022 5 z 5

Suďte spravedlivě Suďte spravedlivě Emma Riedová

V poslední době se mi ve středověku moc líbí a proto jsem sáhla i po této knize, která má krásnou obálku s charismatickým mužem s krásným pohledem, písařským mistrem Petrem.
Nemám úplně nejlepší čtecí období, takže jsem knihu četla poměrně dlouho, přestože mě bavila. Co bych vytkla, je trochu zmatené vyprávění z pohledu tří postav, myslím, že to je i úplně zbytečné.
Děj nás přivádí do staré Prahy, kde společně s písařem Petrem a jeho pomocníkem Jakubem rozlouskneme tři případy zločinů.
Vyšetřování probíhající bez dnešních moderních poznatků a forenzních věd, pomocí pouhého zdravého rozumu a logických úvah, je moc zajímavé. Mě se kniha líbila.

01.11.2022 4 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Moc pěkná kniha.
Tajemství Mariina tatínka bylo pro mě překvapivé, vůbec jsem to nečekala.

13.10.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Jejej...u této knihy nesdílím nadšené komentáře se svými oblíbenými čtenáři. Docela dobře se čte, což je fajn. Sympatické ale nejsou Jane ani Emma a žádný z mužů, kteří projdou jejich inteligentním domem a postelí. Vůbec nechápu nutkání žít v takovém domě, takže veškeré počínání všech mi připadá...na hlavu. Samozřejmě jsem byla zvědavá na to, kdo, co, jak a proč?, ale na konci čekalo další zklamání, protože ten konec moc uspokojivý není.
Delaney mě touto knihou nenadchnul.

13.10.2022 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Při množství bobulí, co Anna sezobala a flašek merlotu, co vychlastala během první poloviny knihy, neví ani čtenář ani ona sama, co je pravda a co blud. Přes alkoholový opar ale děj postupně graduje až do napínavého finále.
Přestože kniha nijak nevybočuje z řady přečtených thrillerů, bavila mě a četla jsem ji téměř jedním dechem.

24.09.2022 4 z 5

Mistr platnéř Mistr platnéř František Niedl

Přestože jsem s knihou strávila tři týdny, neskutečně mě bavila. Těšila jsem se, až se budu moct začíst a pak skoro každou noc trávila ve svých snech ve středověku.
Pan Niedl opravdu píše skvěle, děj odsýpá, postavy jsou skvěle vykreslené. Platnéřský učeň, tovaryš a nakonec mistr Lukáš mi byl moc sympatický, stejně jako spousta dalších, kteří ho doprovázejí nejen životem platnéře, ale taky na jeho dobrodružných cestách.

18.09.2022 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Po dlouhé době kniha, kterou jsem slupla jako malinu. Má originální zápletku a opravdu mě její děj naprosto vtáhl a nepustil, dokud jsem pozdě večer nepřečetla poslední stránku. Byla jsem hrozně zvědavá, jak z toho všeho autorka vybruslí a musím říct, že se jí to povedlo skvěle!
Neváhám, tohle je u mě za pět hvězdiček.

22.08.2022 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Poslouchala jsem jako audioknihu na dovolené. Nejsem si jistá, jestli bych se s klasickou knihou příliš nenatrápila, protože se mi to tak nějak táhlo. Hlas Jiřího Ployhara je ale příjemný, možná až moc, párkrát jsem při něm pěkně zabrala:-).
Námět knihy je zajímavý, ale celé mi to připadalo trochu moc přitažené za vlasy, málo uvěřitelné, bylo tam i trochu moc padouchů. Správňák je vlastně jen Adam a Johanna.
Úplně odvázaná teda nejsem, ale možná zkusím zhlédnout seriál.

14.08.2022 3 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Četla jsem více knih Barbary Wood a tahle určitě patří k těm nejlepším. Nesedla mi Věštkyně, tam jsem se vůbec nedokázala začíst.
Příběh léčitelky Selené, která putuje světem, přes Babylon, Persii, Jerusalém i Alexandrii, aby našla nejen svou lásku, lékaře Andrease, ale aby našla své kořeny a naplnila své poslání.
Kniha se krásně čte, je napínavá. Trochu mi vadí, že nevím, jaký osud potkal Seléninu dceru Ulriku, ale to už by bylo na další knihu.

07.08.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po dočtení této knihy jsem naprosto spokojená. Všichni známe případ vyměněných dětí, na jehož základě byl natočen seriál Kukačky. Nedovedu si něco takového představit. V této knize je podobný případ obohacen o odporného psychopata Milese, kterého jsem při čtení upřímně nenáviděla, zatímco jeho uťápnutou ženu litovala. Pete a Maddie mi byli oba sympatičtí, protože byli prostě normální, lidští. Hltala jsem stránku za stránkou a doufala v dobrý konec. Ten byl nakonec ještě lepší. No zkrátka, byla to jízda a určitě autora znovu vyhledám.

30.07.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Jsem moc ráda, že jsem pana Niedla objevila, díky němu se totiž snadno přenesu do drsného 14. století.
Historické romány jsem donedávna nečetla, nebo jen velmi málo, ale Niedlovy knihy se čtou tak krásně lehce, že je nelze odložit. Příběh Ondřeje z Rohatce je plný napětí, dobrodružství, okořeněný špetkou romantiky a trefných hlášek.
Za mě moc dobrý!

20.07.2022 5 z 5

Mrcha jemně uzená Mrcha jemně uzená Hana Švejnohová

Já nevím...po pár výborných knihách je tahle docela sešup. Obsahově skoro o ničem (chudák ženská, herečka, co všechno měla a roupama nevěděla co by), i když celkem dobře napsáno, takže jsem ji celkem rychle dočetla.
Taková (pro mě) zbytečná knížka.

10.07.2022 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Knihu jsem přečetla "na pár zátahů", úplně mě pohltila. Otáčela jsem jednu stránku za druhou, zvědavá, nakolik je příběh reálný. Je totiž skoro neuvěřitelné, čím si Angie musela projít. Po dočtení knihy, včetně doslovu autorky, jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco nového, něco, co je mimo chápání člověka, který o popsané poruše dosud neměl ponětí.
Doporučuji!

09.07.2022 5 z 5