Tajemství mého otce

Tajemství mého otce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483627/bmid_tajemstvi-meho-otce-vnl-483627.jpg 4 73 26

Zatímco nad Evropou se stahují mračna druhé světové války, Marie se v Krakově pokouší najít matku, která před šestnácti lety záhadně zmizela. Zároveň se zamiluje do židovského mladíka, což je vzhledem k dané době velmi nebezpečné. Šok ze zvěrstev, která se začínají dít, ale rozhodně není tak velký jako pravda, kterou se dozví o vlastní matce.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Secrets My Father Kept , 2021

Petradvorakova2
04.02.2024 5 z 5

Krásná kniha od začátku jsem si nemyslela že to skončí tak jak to skončilo. Dojemné a krásně napsáno. Velmi zajímavý příběh, kde jsem čekala podrobnosti ohledně války a všelijaké hrůzy a nakonec se ukázalo, že jsem to v této knize ani nepotřebovala. A předčila nakonec má očekávání.

zimolka
31.10.2023 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, konec překvapil. Doporučuji přečíst.

Karolína7
10.05.2023 5 z 5

Od titulu jsem očekávala trošku jiný děj. I když bylo období holocaustu zobrazeno spíše jen okrajově (Možná je to lepší, o naturalistickém popisu hrůz jsem toho načetla dost.), měla kniha zajímavý děj, soustřeďující se především na život hlavní postavy. Musím se přiznat, že tentokrát mě závěr trochu překvapil, očekávala jsem jej poněkud jiný. Čtenáře přesvědčuje o ohromné vnitřní síle člověka a rodičovské lásce... Doporučuji všem k přečtení... Hvězdy jsem označila špatně, žádnou bych neubrala.

Raislin
26.04.2023 5 z 5

Tedy to bylo ale tajemství! Moc hezký příběh. Není to tak dlouho co jsem byla v Krakově. V knize jsem se tam opět vrátila i když v jiné době. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Kaja1
02.03.2023 5 z 5

Tak to byla síla, přiznám se, že mě kniha dostala. Čekala jsem všechno, ale vyústění mě hodně překvapilo. Zajímavý pohled na Krakov a život v něm bezprostředně před vpádem Němců. Další město na mém cestovatelském seznamu.

Racík
14.01.2023 4 z 5

Zvláštní kniha. Četla se opravdu dobře, ale ten závěr byl pro mě tak překvapivý, že se mi zdál až těžko uvěřitelný. Určitě je to ale příběh, který stojí za přečtení.

Katka2382
20.10.2022 4 z 5

Čtivý příběh s originální zápletkou.
Určitě se nebudete při čteni nudit.

boeink
13.10.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha.
Tajemství Mariina tatínka bylo pro mě překvapivé, vůbec jsem to nečekala.

hanka0630
05.09.2022 5 z 5

Tak to byla paráda. Čtivé, napínavé a inteligentní. Doporučuji!

putpuda
20.08.2022 4 z 5

Pěkné to bylo. Moc dobře se mi četla. Tajemství tatínka Marie se opravdu dozvíme až na konci ..
Docela mě to překvapilo;)
Určitě kouknu po dalších knihách autorky.

Renike
23.07.2022 5 z 5

Moc krásná kniha. Tajemství se předem tušit nedalo, to je fakt...a konec? Dozvíte, když to dočtete :) i jako lékařka doporučují

Mandlevest
13.07.2022 5 z 5

Jak píší mnozí uživatelé pode mnou, příběh by to mohl být zcela banální, jeden z mnoha, ale nestalo se tak. Dočetla jsem skvělý, originální příběh, který mě zavedl do polského Krakova, těsně před začátkem 2. světové války. Lékař Dominik a jeho dcera Marie se snaží nevnímat nebezpečí této nejisté doby. Marie je posedlá myšlenkou odhalit identitu své matky a Dominik chránit svou dceru před nebezpečím, které se blíží. Příběh je výborně vymyšlený, drží Vás v napětí do samotného konce, který skvěle graduje. Moc se mi kniha líbila a tak si tento nevšední román nenechte ujít.

bookcase
21.05.2022 4 z 5

Ty jo! :) Tajemství jsem neodhalila, i když, jak už přede mnou píše Danago, nápověd je dost, jen vám docvaknou až úplně nakonec. Nebylo to tuctové, takže žádná očekáváná válečná zápletka, ale naopak - dostali jsme něco úplně jiného a nového, co v takovém typu románu člověk nečeká.

Madelisi
11.05.2022 5 z 5

(SPOILER) To se četlo úplně samo. Rozuzlení naprosto originální. Že něco není v pořádku mě na rozdíl od postav napadlo, až když byla použita třetí osoba. Ale skutečnost mě vůbec nenapadla.

Fakta a reálie jsou pěkně zasazená do děje, všechny postavy jsem si oblíbila. Každá z nich je plně plastická, i naprostí hajzlíci. Jako sympaťák mi přišel doktor Grueber.

Slova obdivu pro Helenu. Načíst si střelbu a pak ji ukázat v praxi. Smekám.

Šánka
06.05.2022 5 z 5

Čekala jsem jeden z mnoha příběhů s tajemstvím a také jsem ho dostala, jenže to tajemství bylo tak nečekané a vskutku originální.
Krásně napsaný příběh, který mě od prvních stránek chytil a moc se mi líbil. Ano, je o postavení žen v období před vypuknutím 2. světové války, antisemitismu v Polsku, ale to vše je vlastně kulisou pro příběh polské dívky Marie, její zakázané lásky k židovskému mladíkovi a o tajemství, které po mnoho let před Marií skrývá její otec.
Přečtěte si, třeba vás také překvapí...

čef
21.04.2022 5 z 5

V této knize jde samozřejmě v prvé řadě o vztah Poláků k Židům těsně před 2. světovou válkou a také o podceňování žen v lékařských oborech. Autorce se povedlo toto zapracovat v silném, dojemném a napínavém příběhu, kde je vše dobře umístěno s odhalením na posledních stránkách. Velmi dobře zpracované téma se určitě bude líbit širokému publiku.

Lidka
20.04.2022 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, spousta zajímavých pohledů na řadu problémů spojených s dobou, postavením žen, otázku Židů v Polsku, válku...
P.S. Omlouvám, jednu hvězdu dávám dolů, kdo dočte , třeba pochopí za co.

Szilvia1
20.04.2022 5 z 5

Byla to velmi pěkná knížka.Příběh je velmi napínavý,autorka nepustí čtenáře,musí se číst,až dokud nejste na konci a to tajemství je venku.

Renatecka
03.04.2022 5 z 5

Velmi milé a příjemné překvapení. Knížka se velmi dobře četla a tajemství otce pro mě tedy na konci byl šok. Povedené.

japam
01.04.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha. Nejraději bych četla dál a zjistila jak se jim vedlo i po odhalení otcova tajemství. Určitě doporučuji přečíst.