BlueTer BlueTer komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Kniha byla nesmírně zajímavá. Autorčin styl psaní mi sice moc neseděl, na to jak pečlivě popisovala nechutné a strašidelné scény mi chyběl popis třeba města, ale přesto se kniha četla rychle. Nadšeně jsem hltala každé slovo. Těšila jsem se, jak se postavy budou vyvíjet. Hlavní hrdinka je příjemná, chytrá, obětavá.
Na druhou stranu mi vadila ta občasná nelogičnost příběhu. Romantická linka mi připadala zbytečná, ale asi ji autorka potřebovala pro to těhotenství. Nechápu proč se hlavní hrdinka modlila za dceru, když se narodí do téhle společnosti. A jak už někdo podotknul určitě by na ní nebylo těhotenství po 3 měsících tak znát, aby jen foukl vítr a všichni to poznali. Moc se mi ale líbilo, jak na konci do sebe všechno zapadlo a to, že jsem vůbec netušila, že to bude Hans.
Myslím si, že Tierney na konci zemřela kvůli porodu. Sice ona sama nic nezměnila, ale dítě které porodila něco změní. Nejvíce se mi líbily části z tábora a hlavně posledních 50 stran, ty opravdu stály za to.
Celkem vzato je to podařená kniha a neotřelý námět, rychle se čte ale něco mi tam stále chybělo. Nedokážu přesně popsat co. A romantickou linku bych nejradši vynechala úplně.
Určitě je to něco na styl Příběhu služebnice a Hunger games, ale myslím si, že zmiňované knihy jsou určitě lepší.

14.02.2022 4 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Neuvěřitelná kniha! Tak nádherně napsaná, úžasné postavy (Ethan, ty vole!), krásný příběh. Já prostě žasnu, že se v České Republice skrývá takový poklad jako je Eva a Klára! Proč jsem o nich neslyšela už dříve?!
Knihu můžu určitě doporučit i lidem, co Lgbt literaturu nečtou, protože ta romantická linka je tady tak ne nucená a tak čistá.. Stránky ubývají rychlým tempem a je to tak příjemné čtení. Opravdu mě to na knížku od českých spisovatelek strašně překvapilo! Určitě přečtu znova.

11.02.2022 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

(SPOILER) Mě se kniha moc líbila, rychle se četla, postavy se mi líbily a všechen ten zármutek a vztek postav se přeléval i do mě. Mnoho čtenářů autorovi vyčítá, že nenapsal více o systému Hodiny smrti, mě to nevadilo. Vše, co potřebujete k příběhu vědět, řečeno je a zbytek není podstatný. Co musím vyzdvihnout je pletenec všech postav, které v knize promlouvají. Tudíž ty úhly pohledu ostatních nejsou zbytečné, všechny se proplétají. Kniha nemá šokovat, nemá mít 10 zvratů během 5 stránek, myslím, že cílem této knihy bylo se zamyslet. A ani mi to nepřipadalo zdlouhavé, ono napsat knihu o jediném dni...
Ale sto lidí, sto chutí. Já bych knihu určitě doporučila a k ní i krabici kapesníků.
Za Matea a Roofa doufám, že existuje posmrtný život a že už se tam hledají...

10.02.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

První půlka byla nuda, druhá půlka byla pecka. Postavy byly skvělé napsány a Verity taky. Samozřejmě vedla její autobiografie, která knize dodává rytmus. Konec mě velice překvapil. Záleží jen na vaší představivosti, jak to teda bylo a co je pravda. Já za sebe už mám rozhodnuto.

23.01.2022 4 z 5

My My Elle Kennedy

První díl se mi možná líbil o maličko více, ale tady už je aspoň nějaký příběh, opravdové problémy. Dozvídáme se nové věci o Wesovi a jeho dětství. Zažíváme s nimi nové problémy a překážky v jejich vztahu. Opravdu čtivé a dojemné (např. scéna v restauraci a košile). A Blake je super postava. Skvělé oddechové čtení jako první díl. Opravdu podařená série!

20.01.2022 4 z 5

On On Elle Kennedy

Docela fajn čtení, kniha byla přečtená za 3 dny a chystám se i na druhý díl. Přiznávám, že příběh byl hodně jednoduchý a stále jsem čekala na nějaký zádrhel, nějaký problém, ten ale nepřišel (asi jsem zvyklá z jiných knih s tímto tématem). Ale je to čtení u kterého nemusíte moc uvažovat, takové odpočinkové. Některé pasáže vyzníají dost kýčovitě, ale myslím, že v tomhle případě dost uškodil překlad. Takže určitě neočekávejte nějaký silný příběh jako třeba v Dej mi své jméno nebo Líbali jsme se, ale je to obstojná a chytlavá kniha.

17.01.2022 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tahle spisovatelka rozhodně umí! Její druhá kniha se mi taky líbila, ale tahle neměla žádnou chybu. Chytlavá už od první stránky! Nemohla jsem se odtrhnout. Vinu jsem házela na všechny, ale ten skutečný viník mi vzal vítr z plachet.. A ta poslední věta... Naprostá bomba.

16.01.2022 5 z 5

Já historické romány vůbec nejvyhledávám, mám radši literaturu faktu. Když jsem tedy knihu na vánoce dostala, moc nadšená jsem nebyla (kdyby to byla aspoň Anna Boleynová), přesto jsem dala knize šanci a byla jsem mile překvapená. Je napsaná velmi srozumitelně, i když že se velmi přesně drží historie. Stránky mi rychle ubíhaly a určitě si přečtu i další díly.
To co si myslím o Kateřině je už věc druhá, vždycky mi přišla strašně nudná. Byla krásná, byla velice dobrého původu a stejně se nechala tak ponižovat. Kdyby nebyla tak hrdá, mohla vídat dceru a dožít v klidu. Anna mi jako mrcha nepřišla jediná zrůda, která v tomto příběhu vystupuje je Jindřich, který si podle mě, nevážil ani jedné své manželky.
Možná se mi jen trochu příčí to, jak jde vidět, kdo je autorky oblíbenec. Přitom Anna byla z Jindřichových manželek ta nejdůležitější. Tudíž se velmi těším na její příběh a doufám, že tam nebude vylíčena jako totální čůza.

04.01.2022 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Jednoduchá knížka na dvě odpoledne. Čte se velice rychle, mě se moc líbí i střídání normálního psaní s psaním na Twitteru. Je to celé takové naivní, ale takové fanfikce na wattpadu prostě jsou, takže jsem s tím počítala. Trochu mě naštval těm konec, protože jsem cekala aspoň trochu více romantiky (když už na to tak dlouho čekáme) a navíc ten zvrat na posledních stránkách, co to je? Sice by mě zajímalo, co se stalo, druhý díl si už asi nekoupím.

05.09.2021 3 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

(SPOILER) Ostatní knihy spisovatelky se mi moc nelíbily, takže jsem i k téhle byla docela skeptická. Ale k mému údivu, se kniha četla velmi dobře, děj svižně utíká a čtenáře udržuje v napětí. Za co ale strhávám hvězdičky, je fakt, že autorka nedopsala, co se stalo Teddymu, myslím, že kdyby tak udělala, kniha by byla zase lepší. A čekala jsem, něco více záludnějšího, ta kniha mohla skončit tolika zajímavými způsoby a ne tím, že si sousedi na zahradě křepčí drahé obrazy. Knížka má velký potenciál, ale ten konec ji strašně uškodil. Komentář od uživatele Kekik to řekl úplně přesně.

04.09.2021 3 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Ale jo, dalo se to. Trochu slabší než Sama v lese, ale přesto velmi čtivé a opět pěkně popsané postavy a jejich myšlenky. Akorát ta zápletka byla taková plochá.

03.09.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Taky jsem si ze začátku říkala, že mě to nebude bavit, kvůli tématu robotů. Opak byl pravdou. Je to opravdu kvalitní psychologický thriller. Všechno do sebe krásně zapadá a konec, ten mě vážně dostal.

02.09.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Podle mě nejlepší kniha autorky. Dej rychle utíká. Moc se mi líbil námět chaty a vykreslení postav. Na konci jsem čekala něco wow, myslela jsem, že to autorka trochu více vyostří. Přesto velice slušná kniha.

31.08.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ani nevím, jak knihu hodnotit. Měla jsem ji přečtenou za dva dny, takže čtivá byla, ale to, o čem byla a jak byla napsána, no nebylo mi z toho vůbec dobře, a to nejsem žádná padavka. Trochu nechápu, jak lidé, co je znali rok nepřišli na to, že je něco špatně a žena, co je zná dva týdny na to hned přijde. Tahle kniha si určitě své příznivce najde, ale já bych jí asi doporučit nedokázala a znova přečíst? To už vůbec ne.

26.08.2021 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tohle byla tak zvláštní kniha, že vlastně ani nevím, jak ji hodnotit. Původně jsem ji začala číst, protože jsem si myslela, že je to thriller (na některých stránkách je kniha uvedena jako thriller, někde jako román, nerozumím). Po pár kapitolách jsem přišla na to, že jsem pěkně vedle. Ale dalo se to číst, chtěla jsem vědět, jak to dopadne, příběh byl taky zajímavý, postavy se mi líbily. Akorát ten konec byl na mě moc neuvěřitelný. Asi bych knihu nedoporučila, protože jsme si z ní prakticky nic ne odnesla.

24.08.2021 3 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Takhle by měl podle mě vypadat dokonalý thriller! Celou dobu mě kniha držela v napětí, občas jsem měla husí kůži a rozhodně jsem ji nedokázala odložit. Nemyslím si, že by kniha byla překombinovaná, myslím si, že byla napsána tak, aby jste u knihy museli přemýšlet a dávat pozor. Četla jsem po Její konec (Shari Lapena) a musím říct, že tato knihy by si zasloužila propagaci víc. Můžu jenom doporučit!

18.08.2021 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Mě se kniha moc líbila. Dlouho vás udržuje v napětí a v nejistotě, kdo že je tady oběť. Rychle a velice dobře se čte. Byla jsem zvědavá, jak to vlastně dopadne. Můžu jen doporučit.

10.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) Tahle kniha byla opravdu ztráta času. Všude tuto knihu tak vychvalují, že mám pocit, že jsem snad četla něco jiného. Mnoho postav, co s dějem mají pramálo společného, zápletka prakticky o ničem a první kapitoly se daly napsat pár slovy, něco jako "dvojčata nespí, já nespím, dvojčata mají koliku, jsem unavená".
A když už se vám zdá, že kniha má i nějakou zápletku a začíná být zajímavá, tak vás to hned přejde. Skoro nic se nedozvíme o Erice ani o Patrickovi. Ženská, která je psychicky na dně jen z toho, že děti překvapivě pláčou, pak má dost síly na to odstřelit člověka. Patrick, který celou dobu mluví k sobě jako, že je nevinný, pak na jedné stránce prostě vybalí "Jo, zabil jsem ji. A zabiju taky jí. I když vám neřeknu důvod." Konec směšně uspěchaný na to, jak pomalu se celá kniha vlekla. Kniha jak když pejsek s kočičkou pečou dort. Autorka se tam snaží dát, co nejvíce zápletek, co nejvíce lidí, ale bez efektu. Knihu jsem měla rozečtenou asi tři měsíce a vůbec jsem ji nechtěla ani dočíst. Kdyby se odstranily všechny zbytečné postavy a věty, které se neustále opakují, zbylo by asi 50 stránek. A přitom Shari mám strašně ráda, každou její knihu hltám a strašně jsem se těšila i na tuto, ale opravdu mě zklamala.

06.08.2021 2 z 5

Dokud mě nenajdou Dokud mě nenajdou Jo Jakeman

Mě se kniha moc líbila. Konečně něco jiného! Líbil se mi námět, styl psaní, krátké kapitoly a popis prostředí. Co se mi nelíbilo bylo četnost chyb (např. Královská vesnice místo královská věznice), to ale není chyba knihy jako takové. A pachatele jsem taky dlouho nečekala, vlastně až do odhalení v knize. Stále jsem byla v napětí a uvažovala jsem, jak se to vyvrbí. Určitě bych knihu doporučila!

24.07.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha se četla rychle, líbilo se mi střídání pohledů i krátké kapitoly (souhlasím s tím, že pohled detektiva tam byl absolutně zbytečný). Nejvíce se mi líbily kapitoly z minulosti. Ale zdálo se mi, že autorka úplně nevyužila potenciál příběhu (třeba ten konec, složitější zápletka).
Kniha zabaví, ale znova bych si ji už asi nepřečetla.

20.07.2021 3 z 5