Bývalá manželka

Bývalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435514/bmid_byvala-manzelka-2HU-435514.png 4 334 92

Čerstvě vdaná Nataša má perfektní dům, milujícího manžela a krásnou malou holčičku jménem Emily. Kdyby nebylo Jen, bývalé ženy jejího muže, která je nechce nechat na pokoji, její život by byl dokonalý. Když se jednoho dne Nataša vrátí domů, zjistí, že její manžel a Emily beze stopy zmizeli. Zoufale chce svoji dceru zpět a je ochotná pro to udělat cokoli, i kdyby to znamenalo přijmout pomoc právě od Jen. Může jí ale důvěřovat? A ví o svém manželovi skutečně všechno? Pro čtenáře Dívky ve vlaku a Zmizelé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Ex-Wife , 2018

Kskaja
24.04.2024 5 z 5

Čtivé, zajímavé. Dobrá kniha

Kira747
11.04.2024 4 z 5

Kniha me docela bavila ale vite, co me nebavilo? Uz mi leze na nervy, jak v kazdy knizce popisujou dite tak, ze je ultra roztomily a baculaty a ze kope nozickama. Vazne je to skoro vsude. Ja bych zrovna ocenila, kdyby to dite bylo normalni nebo i osklivy :D Chapu, ze kazda matka vidi svoje dite jak dokonaly ale no... konec da se rict otevreny, to se mi libilo.

teepe
27.03.2024 5 z 5

Musím říct, že tohle mi vážně sedlo. Miluju střídání časových rovin, kdy jedna osoba je v minulosti a druhá v přítomnosti a časové roviny se střetnou až na samotném konci. Kniha mě nutila číst dál a dál a upřímně, jsem doufala, že to dopadne, tak jak to dopadlo, takže za mě spokojenost.

Fzuzik
05.03.2024 3 z 5

Pozvolný začátek se zvratem uprostřed a nudný konec.

anibeni
25.02.2024 4 z 5

I když je podobných knih nespočet a plno jsem jich četla, tak i tak mě tato kniha dokázala vtáhnout do děje. Jen jsem z toho už nebyla tak odvařená, jako poprvé... Střídání časů a osob mám ráda. Děj byl pro mě sice předvídatelný, ale byly okamžiky, kdy jsem fakt nevěděla...

maličkán
19.12.2023 5 z 5

Super čtení, za mne plný počet hveždiček. Miluji tyto rodinné příběhy, s napětím jsem otáčela každou stránku.

Ivka14
23.06.2023 3 z 5

Natasha měla všechno, co si mohla přát. Bohatého manžela, bohatství a dokonalou holčičku. Jediné, co jí stálo v cestě, byla Jen, bývalá manželka jejího manžela.

Natasha se vrací domů do prázdného domu a zjišťuje, že její manžel vzal jejich dítě a zmizel. Teď musí zavolat Jen o pomoc, ale dá se jí opravdu věřit?

Bývalá manželka mě překvapila. Líbilo se mi střídání minulosti a přítomnosti a tak od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Bylo fajn čtení.

Káťa484
20.05.2023 4 z 5

Jako bych se vžila do skutečných příběhů, kde si rodiče navzájem unáší děti. Vyhraje ten, který má peníze a kontakty nebo ten nejchytřejší?

Jaqueline
13.04.2023 2 z 5

Kniha byla pro mě zklamáním. Druhá polovina je sice plná pokusů o překvapivé zvraty, ale naprosto předvídatelné. Byl by to zajímavý příběh, bohužel ale spíš jako béčkový film.

Majulle
01.04.2023 3 z 5

Perfektní odpočinkový thriller, žádné sado maso :) Střídá se zde přítomnost s minulostí a příběh dvou postav :) doporučuji

Liss93
12.02.2023 5 z 5

Po dlouhé době zajímavý a napínavý thriller, neměla jsem tušení, kam se bude děj ubírat, co se postavám honí hlavou a co se v další kapitole stane. Jsem příjemně překvapená, od autorky si určitě ještě něco přečtu.

MichaelaS081
09.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Četla jsem jedním dechem. Napínavá od začátku do konce.

KatkaHutyrová
04.09.2022 5 z 5

Jsem naprosto nadšená! Po delší době opět skvělá kniha, která mě naprosto pohltila! Dokonce jsem v průběhu dne vyloženě vyhledávala chvilky na čtení - to už se mi pěkně dlouho nestalo.
Nečetla jsem Dívku ve vlaku ani Zmizelou, takže nemám tušení, jestli (a jak moc) se dá Bývalá manželka k těmto knihám přirovnávat.
Každopádně za mě velice dobrý, čtivý, psychologický thriller vyprávěný z pohledu dvou postav, které se střídají.
Kapitoly jsou krátké a každá končí tak, že chcete pokračovat a číst dál. Ke konci se knížka nedala odložit, posledních 70 stran jsem četla na jeden zátah.
Děj plyne rychle kupředu a nedá se předvídat, kterým směrem se bude knížka vyvíjet.
Úplný konec autorka tak trochu nechává na čtenáři. V této knize to ale není na škodu.
Ani jedna z hlavních hrdinek není vyloženě pozitivní nebo čistě záporná, což oceňuji.

Moniska2410
31.08.2022 5 z 5

Skvěle napsaný thriller plný napětí. Thriller co vás nutí číst dál a dál. Děj mě vtáhl od začátku a nepustil. Jako matka bych takovou situaci jako Natasha nechtěla zažít.
V knize je krásně vidět jakou moc mají peníze,co vše s nima může člověk podniknout, včetně lidských životů. Na druhé straně ten kdo je nemá, nemá možnost bojovat soudní cestou.

DOPIS AUTORKY
Poděkování za přečtení. Ve Spojeném království se poskytuje bezplatná právní pomoc pouze v případě, že existují důkazy o zneužívání nebo je dítě ohrožené. Připadá mi nesprávné, že se spravedlnosti mohou domáhat jen bohatí, doufám, že tento román by mohl vyprovokovat debatu na toto téma.

tereza8
18.08.2022 5 z 5

Silný příběh nejen o výčitkách svědomí, lžích, nenávisti a únosu. Ale také o naději, silné mateřské lásce a odpuštění. Bylo zajímavé nahlédnout na děj z různých pohledů postav a odlišné časové linie.

knihomolka525
21.06.2022 1 z 5

pokus o thriller?Nebo se něco ztratilo v překladu?Chaotické přeskakování v čase,kdy čtenář nemá možnost se ztotožnit s tím ,co je napsáno.Tohle není to, co bych vyhledávala....

Aneleh
12.06.2022 5 z 5

Hodně napínavé, takový odpočinkový psychologický thriller, který mě zaujal a upoutal. Konec mě příjemně překvapil, koho také ne, když tu jde hlavně o dítě. A té malé mi bylo opravdu líto, čím vším si musela projít... tak si zasloužila dopadnout jak nejlépe to šlo. Pak jsem byla překvapená, když vyšlo najevo, kdo je vůbec Anna. Celkově věřím, že by se nikdy nic takového stát nemohlo, i když: kdo ví??

Pavlína2019
06.04.2022 5 z 5

Výborná napínavá kniha!
V půlce jsem myslela, že už tuším - ale chyba, všechno jinak. :-)
Jsem moc spokojená, nedalo se přestat číst, napětí až do konce, citlivé téma, které mi hrálo na nervy...
Navíc mám ráda knihy s pohledem do minulosti.
Určitě doporučuji!

marwinmh
12.02.2022 3 z 5

Touha po dítěti, rodině, snaha utéct z manželství, výčitky svědomí, touha po pomstě, změna identity....to vše najdeme na stránkách této knihy, dle mého značně překombinovaný příběh, avšak četl se dobře.

SimonaP
15.01.2022 4 z 5

Knížka byla poutavě napsaná, čtivá, bavila mě. Konec pro mě předvídatelný, tušila jsem, jak to celé bylo. Ale i tak super.

únosy dětí thrillery pro ženy nová identita

Jess Ryder
britská