Bývalá manželka

Bývalá manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435514/bmid_byvala-manzelka-2HU-435514.png 4 335 92

Čerstvě vdaná Nataša má perfektní dům, milujícího manžela a krásnou malou holčičku jménem Emily. Kdyby nebylo Jen, bývalé ženy jejího muže, která je nechce nechat na pokoji, její život by byl dokonalý. Když se jednoho dne Nataša vrátí domů, zjistí, že její manžel a Emily beze stopy zmizeli. Zoufale chce svoji dceru zpět a je ochotná pro to udělat cokoli, i kdyby to znamenalo přijmout pomoc právě od Jen. Může jí ale důvěřovat? A ví o svém manželovi skutečně všechno? Pro čtenáře Dívky ve vlaku a Zmizelé.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Ex-Wife , 2018

Danago
27.09.2020 3 z 5

Knížka je čtivá a svižná, ale dost předvídatelná. Námět nebyl ničím originální. Za mě fajn oddechové čtení. 3,5*

Petty001
24.09.2020 5 z 5

Od začátku jsem se nemohla rozhodnout na čí straně stojím. Žádná žena nemá lézt do "zelí" té druhé. Ale to, co nakonec vymyslel na Natašu Nick je hnus. Je škoda, že autorka nedotáhla konec knihy. Alespoň co si Jen myslela, když jí došlo koho vidí.... Knihy na toto téma mě moc baví, takže jen tak dál.

andrea7191
21.09.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se dost motala mezi tím, kdo je kdo, ale postupně jsem se orientovala a myslela si, že vím, o co jde. No, nebylo to tak. Kniha je fajn, dobře se čte, ale musím říct, že konec mě celkem překvapil. V dobrém.

Rou
16.09.2020 3 z 5

Na tohle téma už jsem pár knížek přečetla, tahle se mi oproti jiným zdála taková povrchnější, nedotažená. Četla se dobře, hlavně první část, druhá část jak píšu výše, nedotažená, ne moc propracovaná.

RADOST
15.09.2020 4 z 5

Během četby jsem průběžně měnila hodnocení knihy - od dvou až do pěti hvězdiček. Vadila mi především naivita hlavních ženských postav a trochu neuvěřitelná a značně zidealizovaná touha po otcovství a "vlastnění" dítěte. V ději jsou ale zvraty, udržující napětí a nutící předvídat, kombinovat. To mě bavilo číst. Závěr knihy připravil půdu pro možné další pokračování . Já bych ale děj knihy ukončila dříve a ponechala ho reálnější.

Mandlevest
13.09.2020 3 z 5

Především je nutné zmínit, že než jsem se do knihy pustila, přečetla jsem si komentář, který napsala moje oblíbená uživatelka kiraa, který mě, jako vždy, velmi pobavil, ale moc ke čtení nenavnadil :-). Tak přísná v hodnocení nebudu, ale v podstatě má ve všem pravdu. První část je prostě lepší než ta druhá a to se v tomto žánru neodpousti. Moc náhod, snaha o překvapení a jakási naivita zejména ženských hrdinek dramatickému finále moc nepomohla. Ale dala jsem to za dve prosluněna odpoledne a hodnotím třemi pěknými *.

MirKop
09.09.2020 4 z 5

Ten pocit, když hraješ od začátku druhé housle, ale myslíš, že si dirigent...moc dobře se to četlo, všechny postavy měly něco do sebe, prolínání minulosti a přítomnosti z pohledu hlavních aktérek také chválím.
Poměrně překvapivý zvrat přijde již zhruba v půlce knížky, opravdu mě nenapadlo, že Anna je vlastně...

Knížka super, jen mi hodně vadilo, že některé linie nebyly úplně dotažené...

---MOŽNÝ SPOILER---
- zajímalo mě, zda Nick chtěl Natashu skutečně zabít...přišlo mi, že během toho honu měl pro ni spíše ve finále nějaký návrh, než že by ji chtěl "utnout"

- mrzí mě, že jsme neviděli finální pohled Jen poté, co se dozvěděla o Emily...po tomto překvapivém odhalení následovalo jen okénko Tash a Nicka...
---KONEC SPOILERU---

Karma je svině, ale nevím, zda u Nickyho nakonec zasloužená...

Višnička
29.08.2020 5 z 5

Hodně napínavé, knihu jsem nemohla odložit, příběh není úplně originální, ale to už asi není ani možné v této době. Knihu doporučuji a ráda si přečtu další od této spisovatelky.

cleopatra11
29.08.2020 5 z 5

Za mě plný počet hvězd.
Mělo to spád, švih, a velmi dobrý námět. Viděla bych to klidně jako film.

mmmisulka.r
28.08.2020 5 z 5

Příjemné čtení, místy lehounce předvídatelné, ale jinak nemám důvod nedat plný počet hvězd.
Přečteno jedním dechem.

Matita310
28.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení. Dokonalé zápletky, ale ten konec? Naprosto neuvěřitelné. Přečteno jedním dechem. Těším se na další její knihu.

veronika9761
16.08.2020 5 z 5

Narez na pet hvezd, jednoznačně. Posledni veta prvni části me naprosto prikovala do kresla a musela sem cist furt dal. Potom uz to bylo malinko prekombinovany, ale co uz.

zdehan
16.08.2020 5 z 5

Vše už bylo napsano za mě super kniha dobře se četla.

Ráčkajda
14.08.2020 4 z 5

Super čtení na dovolenou.

kneslova
12.08.2020 4 z 5

Dobrá kniha na letní počtení

zuzana2599
11.08.2020 4 z 5

Čtení Bývalé manželky mě velmi bavilo, příběh mě docela vtáhl do děje a na chvíle s knihou jsem se těšila. Propadla jsem zvědavosti, jak se bývalá manželka Jen zachová, co udělá, kdo je Anna atd. Nataši jsem držela palce, její manžel Nick byl pěkný zlosyn, i když bohatý.
Bylo to zajímavé i místy napínavé čtení, určitě nelituji přečtení.
Bývalá manželka je thriller o rodině, touze po dítěti, majetku, důvěře, zradě, ale také o lásce, lásce mateřské. Dobré čtení to bylo !

kiraa
10.08.2020 2 z 5

Další z knížek, kdy obálka je stokrát líbivější jak obsah. A to těch prvních pár stran se jevilo poměrně slušně. Z gurmánskýho hlediska bych tenhle počin zhodnotila jako odvar z nevoňavých ponožek. Tři hlavní zúčastnění se chovali dost nelogicky, ženský jako těla bez mozku včetně tý, která posloužila pouze jako schránka na potomka. Odpustila bych bezbřehou blbost i naivitu, která byla dotyčným připsána, jen tu nezáživnou zápletku bez jakýkoli čtenářský přitažlivosti ne. Závěr byl jasnej už tak od půlky, doteď nevím, jaký opodstatnění měl ten jouda Sam, ale prokousala jsem se. Dávám si palec hore za výdrž, páč takovou ftákovinu dotáhnout do konce, je kumšt jako prase.

Martina410
09.08.2020 4 z 5

Techto podobnych romanu je ted na trhu spousta, par jsem jich precetla, ale tento me opravdu bavil. Cely pribeh jsem hltala a nemohla se dockat konce. Jako prazdninova oddechovka moc dobry.

Jana-Marie
07.08.2020 5 z 5

Opravdu super knížka - moc jsem si ji užila, přečteno jedním dechem. Nepříjde mi jako tuctový thriller, kterých je na trhu mnoho - tuhle si budu určitě pamatovat; určitě doporučuji a těším se na další autorčiny knihy.

Tereziee
06.08.2020 3 z 5

Bývalá manželka je skvěle napsaný thriller, který je plný napětí. Děj má rychlý spád a stránky rychle běží. Bohužel se nedostavil žádný wow efekt, který je u thrillerů klíčový. Za mě průměr.

únosy dětí thrillery pro ženy nová identita

Jess Ryder
britská