Coucouha Coucouha komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi reálný a dojemný příběh ze života. Měla jsem vysoká očekávání a ta se naplnila. Skvělé!

09.09.2018 5 z 5

Prvních cca 30 stran mě kniha velmi bavila a těšila jsem se, jak se bude příběh Nombeko vyvíjet. Později jsem se ale začala nudit a ke konci to bylo jen horší a horší. Velké zklamání....hlavně pokud vás nebaví politika. Té tam bylo na můj vkus příliž.

04.09.2018 2 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Velmi užitečná kniha! Rozhodně jsem nečetla naposled! Jsem z ní nadšená :)

21.08.2018 5 z 5

Tato - dnes už téměř legedární kniha - se ke mě dostala až teprve nedávno a musím říct, že jsem od ní čekala mnohem více. Je napsaná velmi čtivě, pochopitelně a názorně. Nemám sice úplně co jí vytknout, ale jednoduše na to, jak je profláknutá, jsem očekávala mnohem "hlubší" informace.
Z této knihy je evidentní, že R. Kiyosaki zbohatl právě na tom, že prodává takovéto motivační knihy, kterých je určitě mnohem více, jen nejsou tak profláknuté jako tato.

16.08.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zpočátku se mi kniha velmi líbila a četla se sama. Avšak cca po dvou třetinách mi připadalo čtení trochu nezajímavé a až moc protkané politikou, což jsem vlastně od knihy očekávala od začátku. Rozhodně ale nelituji, že jsem knihu přečetla. Patří k těm čtivým a zajímavým klasickým dílům.

09.08.2018 3 z 5

Budu vůbec někdy dost dobrá? Budu vůbec někdy dost dobrá? Karyl McBride

Velmi dobrá kniha pro dívky, které vyrostly pod vlivem narcistické matky. Hodně mi pomohla uvědomit si souvislosti a zejména ve třetí části prakticky ukázala, jak se vypořádat se svým dětstvím a pubertou. Opravdu hodně dobře napsaný psychologický průvodce, po kterém jistě budu sahat častěji.

"Už žádné přizpůsobování se, už žádné odkládání vlastního vnitřního růstu, už žádné povrchní úsměvy na roztomilých holčičích tvářičkách."
"O sebe se máte starat sama."
"Obětí jsem jen tehdy, když se rozhodnu jí být."

19.07.2018 5 z 5

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Krátké odskočení si zpět k sérii Barvy lásky se mi nezdá tak povedené, jako samotné předchozí 4 knihy. Myslím, že nebylo vůbec nutné. Zápletka o ničem, ale zase byla to "jednohubka" o 44 stranách, tak proč ne...

04.07.2018 2 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Druhý díl se mi líbil o něco více než první. Je to taková příjemná oddechovka, která splnila má očekávání :)

04.06.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem zhltla za dva dny a musím říct, že byla napínavá od začátku do konce. Rovněž byla velmi překvapivá a místy až šokující. Kam až je schopen člověk zajít ze zoufalství? ...jednu hvězdičku strhávám za cca poslední 2 stránky knihy. Myslím, že kdyby tam nebyly, příběh by byl mnohem lepší. Takhle se mi zdál konec moc překombinovaný.

01.06.2018 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Skvělá oddechovka :) Někdy mi připadá, že tyto knihy jsou jakoby "na jedno brdo", ale u této knihy jsem měla pocit, že se autorka umí skvěle vyjadřovat a nemá neustálou potřebu opakovat fráze nebo situace. Velmi chválím! Super!

31.05.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Měla jsem vysoká očekávání, která byla hrubě překonána, takže já jsem nadmíru spokojená. Kniha byla napsaná velmi čtivě a napínavě, takže jsem ji přečetla za dva dny. Mezi tím jsem o ni debatovala s přítelem a rozebírali jsme děj i postavy. Dokonce i po dočtení si myslím, že to je jedna z knih, kterou si za pár let přečtu ráda znova.
Já sama bych sice úplný konec trošku pozměnila a ukončila bych knihu jinak, což ale neznamená, že by na ni bylo něco špatného. Naopak - vůbec jsem nevěděla, co očekávat a to je vždycky fajn.
Tohle se fakt povedlo!

05.05.2018 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Podle hodnocení knihy jsem čekala mnohem větší pecku. Hlavní postavy měly 19 a 22 let, ale jejich chování odpovídalo spíše věku okolo 13ti let. Myslím, že kdyby si knihu přečetla moje 11ti letá sestřenice, byla by nadšená, ale já jsem se místy nudila a někdy byla až zaražená absorudností daných situací.
Připomínalo mi to dva fanoušky Pána prstenů, kteří se nejen tak oblékají, ale ještě používají hlášky z filmů k tomu, aby se dali dohromady. Tohle se fakt nepovedlo :(

29.04.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Z knihy Za zavřenými dveřmi jsem byla neskutečně nadšená a proto jsem se nemohla dočkat, až začnu číst tuto knihu. Sice jsem ji taky přečetla jen za jeden den, ale velmi mne zklamala. Nejenže jsem od začátku věděla, jak to všechno asi dopadne, ale taky mi připadalo, že prvních cca 160 stran bylo nudných a napsaných jako přes kopírák. Hrůůůůza. Doufám, že další kniha, kterou autorka vydá, se mi opět trefí do vkusu, protože tohle byl opravdu krok vedle :(. Škoda.

20.04.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tato kniha mě absolutně pohltila. Nedokázala jsem ji odložit, takže jsem celý den četla, dokud nebyla dočtená. Líbila se mi čtivost knihy, jednoduchý, ale zajímavý jazyk a také uspořádání kapitol, kde se střídala přítomnost a minulost mi absolutně vyhovoval a čtení bylo díky tomuto stylu napínavější. Absolutní super psycho-thriller o síle nás žen, který mě fakt dostal! Jsem ráda, že jsem si tuto knihu koupila v e-booku zároveň i s knihou V pasti lží, protože se do ní můžu hned zítra pustit!

20.04.2018 5 z 5

Love × Style × Life Love × Style × Life Garance Doré (p)

Od této knihy jsem toho moc nečekala. Až na to, že bude určitě graficky velmi dobře provedená. A o to větším překvapením pro mne byla. Rozhodně se k ní budu často vracet. Velmi inspirativní! Nejen co se módy týká.

16.04.2018 4 z 5

Kniha hněvu Kniha hněvu Theodore Isaac Rubin

Tuto knihu už vlastním nějakou dobu. Když jsem se jí pokoušela poprvé číst, vůbec nic mi neříkala a asi po 20 stranách jsem ji odložila. Dnes jsem se do ní pustila znova a přečetla ji jedním dechem. V mnohém mi otevřela oči a místy jsem se nestačila divit, kolik věcí jsem si díky této knize dokázala přiznat.
Doporučuji všem, kteří mají problém s (nulovým) projevováním hněvu.
Určitě se ke knize opět vrátím a momentálně ji řadím mezi mé oblíbené!

13.04.2018 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Seriál patří k mým nejoblíbenějším vůbec...ale ta kniha, to je katastrofa. Vůbec se to nedalo číst! Přečetla jsem ji jen díky tomu, že jsem měla před sebou dlouhou cestu vlakem a nebylo co dělat. Místy jsem uvažovala, že tu knihu pak vyhodím...velký špatný!

04.04.2018 odpad!

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Tak se musím přiznat - velké zklamání. Knihu jsem si vybrala podle obálky, přečetla si hodnocení tady a poté si ji celá natěšená koupila. A opravdu katastrofa! Příběhy byly kýčovité, divné, nereálné, s celkem trapným humorem....až mi bylo občas divně za autorku...tohle se fakt vůůůůbec nepovedlo :( Škoda...

03.04.2018 odpad!

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Napínavá od začátku dokonce! ...přečteno za den a půl, proto 5* :)

26.03.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Super oddechové čtení. Více se mi sice líbila série Off-Campus, ale i tak se tato kniha četla moc dobře. Navíc obě hlavní postavy mi byly hodně sympatické, takže spokojenost :)

25.03.2018 4 z 5