betule3 betule3 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Žádná kniha ve mně už dlouhou dobu nevyvolala tak silné emoce, jako právě tahle...
První díl jsem četla už před dvěma a půl lety. Po jeho dočtení jsem byla příběhem naprosto nadšená a nemohla jsem se dočkat pokračování. Potom jsem ale zaslechla nějaké spoilery (což vlastně ve výsledku nebyly vůbec podstatné informace, ale měla jsem za to, že jsou) a do dalšího dílu se mi prostě už nějak nechtělo. Nerada nechávám série nedočtené, proto jsem se párkrát snažila přinutit to alespoň zkusit, ale prostě to nešlo. Po čase jsem si řekla, že na to už kašlu a zkrátka to nedočtu. A pak, o 2 roky později, jsem na dvůr mlhy a hněvu koukala v knihovničce, a najednou jsem dostala neskutečnou chuť si to přečíst.
Už ze začátku mi bylo jasné, že tohle bude ještě lepší,než jednička. Do děje jsem vklouzla okamžitě, bez jakýchkoliv problémů, jako by to ani nebyla taková doba, co jsem měla předchozí knihu v ruce. Musím říct, že naprosto chápu, proč je autorka tak opěvovaná, protože ty zvraty a vývoj postav je něco totálně úžasného... Moc mě bavilo Rhysandovo a Feyre hašteření na začátku a co se týče Rhysanda samotného, tak jsem právě asi objevila svého nejoblíbenějšího knižního hrdinu. ❤️ Na konci jsem bulela jak želva, což se mi normálně nikdy nestává a jen to dokazuje, jak moc jsem si čtení užila a jak jsem s postavami soucítila. Rozhodně doufám, že k závěrečnému dílu se dostanu dříve, než k tomuto. :D

15.09.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Milá knížka, ve které se určitě najde každý knihomol. Moc se mi líbila ilustrace, černobílý efekt dodával tu správnou atmosféru. Od autorky si určitě v budoucnu přečtu i něco dalšího.

26.08.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Za mě o něco slabší než první díl, ale stále skvělé. Psychické problémy hlavních hrdinů mi zde připadaly hlubší, než v předchozí knize. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně, mně to každopádně sedlo. Hodně jsem si oblíbila Dawn, možná proto, že se její povaha hodně podobá mé vlastní. Čtení jsem si rozhodně užila a na další díly se stoprocentně chystám.

26.08.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Po téhle knížce jsem sáhla, protože jsem měla náladu na letní oddechovku, kterou za pár hodin přečtu a jejíž čtení si užiju. Dostala jsem všechno, co jsem očekávala. Příběh byl velmi čtivě napsaný, vůbec mi nepřišlo, že už jsem přečetla 400 stran. Postavy byly vtipné a dobře vykreslené, ač mě někdy trochu vytáčely. Celkově jsem rozhodně spokojená a jdu si hned rozečíst druhý díl.

23.08.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tahle kniha mi připomněla, proč vlastně tak miluju sarkastické hrdiny. Jakožto moje seznámení s autorkou jsem si podle mě nemohla vybrat lépe. Příběh je neskutečně čtivý a návykový, prostě ideálka na léto.

06.08.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Prokletý rok byla neskutečně krutá, ale zároveň krásná kniha. Hlavní myšlenka se mi moc líbí a zároveň mě děsí. Je to rozhodně něco jiného, nového a zvláštního.

04.08.2020 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tahle knížka mě neskutečně zaujala svou anotací, po jejíž přečtení jsem věděla, že si Everless prostě musím koupit. Začalo to jako miloučký, návykový fantasy příběh, kterých jsem už četla mraky. Měla jsem jistou představu, jakým směrem se příběh bude odebírat, takže jsem nečekala moc žádné překvapivé zvraty. A zhruba do třičtvrtě knihy opravdu žádné nepřišly. Děj hezky ubíhal - pro někoho by to možná mohlo působit zdlouhavě, ale já jsem si poklidnou atmosféru užívala. Ke konci přišlo najednou ohromné množství zvratů a hlavně informací. Po přečtení toho stále spoustu nechápu a tak nějak jsem se do celého příběhu zamotala. Doufám ale, že se vše v dalším díle vysvětlí.
Romantická linka byla... divná - to je jediné slovo, které ji podle mě přesně vystihuje. A to říkám já, člověk, který romantiku v khihách bezmezně miluje a vždy obhajuje.
MOŽNÝ SPOILER: Plot twist s vyvolenou hrdinkou jsem čekala, ale stejně jsem doufala, že nenastane. Ve spoustě knih je pojat skvěle, že mi to ani nepřijde tak neskutečně otravné a tuctové. Tady mi to úplně nesedlo.
Když si teď pročítám, co jsem napsala, přijde mi, že celá recenze vyznívá dost negativně. To nebyl úplně záměr, protože mně se kniha ve výsledku docela líbila, byť se rozhodně nedostane na příčku mých absolutních oblíbenců. Měla jsem ráda povahu hlavní hrdinky, byla taková příjemně lidská. Čtení jsem si užila, což dokazuje fakt, že jsem knížku zhltla prakticky za den.

02.08.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Čtení Smrtky jsem si moc užila. Ze začátku to pro mě bylo možná malinko utahané, ale rychle jsem se do příběbu dostala. Nadchl mě originální svět - s ničím podobným jsem se ještě nesetkala, a to už jsem knih četla opravdu požehnaně. :D Potenciál tohoto světa nebyl podle mě plně využitý, ale to očekávám v dalších dílech. Mou nejoblíbenější postavou se stal jednoznačně smrtka Faraday, toho prostě nejde nemilovat. Za mě se jedná o hodně povedené dílo a jsem zvědavá na další díly.

31.07.2020 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Warcross jsem si užila od začátku až do konce. Byla jsem trochu nervozní z nějakých negativních komentářů tady na databázi, ale mně to prostě celé skvěle sedlo. Děj mi dost připomínal Ready player one, to mně osobné vyhovovalo. Emiku jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi, že na rozdíl od spousty hlavních hrdinů je schopná pořádné spolupráce. Romantická linka mi přišla taková zvláštní, ale tak snad se víc dozvím v druhém díle.

25.07.2020 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Knih jako je tahle jsem četla už nespočet. Všechny je spojuje hlavně extrémní čtivost , která se tady opět dostavila. Postavy byly všechny sympatické a dobře napsané. Není to to nejlepší dílo z tohoto žánru, které se mi kdy dostalo do rukou, ale rozhodně stojí za přečtení. Celkově to pro mě byla skvělá odpočinková kniha na jeden večer.

14.07.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po přečtení trilogie Griša jsem se na Šest vran hrozně těšila. Ze všech stran se ke mně donášelo, že tahle knížka je oproti Griše úplně jiný level, prostě mnohem lepší ve všech směrech. O to víc jsem byla proto překvapená, když mě začátek vůbec nebavil. Prvních cca 150 stránek mi přišlo, že se absolutně nic nedělo, rozjezd byl neskutečně pomalý. Dokonce jsem přemýšlela, že knihu nedočtu, což se mi stává opravdu zřídka.
Potom ale přišel zlom a já jsem zbytek zhltala za dva večery. Najednou přišly ty zvraty a akce, které jsem tak postrádala a v které jsem pomalu už ani nedoufala. Musím říct, že oproti Griše jsem si tady naprosto zamilovala postavy, miluju je snad úplně všechny. :D Připadají mi i mnohem propracovanější a celkově zajímavější.
Ve výsledku jsem tedy s knihou vlastně spokojená, ale ten rozjezd jsem teda silně nedávala. :D

14.07.2020 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak tohle byla fakt jízda! Rozhodně jedno z nejlepších zakončeních série,co jsem kdy četla. Příběh byl stejně čtivý, jako jsme na to byli zvyklí z předchozích dílů. Autorka zde vůbec nešetřila zvraty a napětím, kniha se prakticky nedala odložit.
Závěr jsem upřímně nečekala, moje odhady po přečtení předchozího dílu byly naprosto jiné. :D

08.06.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knížka byla, stejně jako ostatní díla od autorek, velmi čtivá a návyková, přečetla jsem ji za jeden den. Příběh byl dost klišoidní, ale to k tomu už prostě patří. Na Royaly to sice nemá, ale stejně si myslím, že se jedná o povedenou knížku, která stojí za přečtení.

08.05.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Po přečtení spousty pozitivních recenzí jsem se na srdcerváče moc těšila. Bohužel se má očekávání úpně nenaplnila. Příběh je hodně jednoduchý a povrchní, skoro by se dalo říct, že bez pořádného děje. Styl psaní mi docela připomíná wattpadové fanfikce psané třináctiletými slečnami.
Musím ovšem pochválit grafické zpracování, které je dle mého názoru velmi povedené a moc mi sedlo. Ten zbytek bohužel už tolik ne. Ale na druhou stranu, jako lehké rozptýlení v karanténě to bylo fajn. :)

02.05.2020 2 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Vzhledem k tomu, že naprosto miluju měsíční kroniky, nemohla jsem tento komiks vynechat. I když na komiksy obecně moc nejsem, tenhle mě mile překvapil a jeho čtení jsem si moc užila. Velmi mě zaujalo výtvarné zpracování, hlavně co se týče barev - nahodily opravdu tu pravou atmosféru. Chvíli jsem si musela zvykat na vzhled postav, protože většina z nich se v mých představách dost lišila.
Kdyby komiks nebyl jakýmsi "bonusem" k měsíčním kronikám asi by mi připadal poněkud bez pořádného děje, ale vzhledem k informacím ze základní série mi to přišlo tak akorát. Milovníkům měsíčních kronik rozhodně doporučuji.

06.02.2020 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Za mě byla tahle knížka super prázdninová oddychovka. Děj příjemně ubíhal a po celou dobu čtení jsem měla úsměv na tváří. Když od toho nečekáte něco úplně top, myslím, že může příjemně překvapit. :)

24.12.2019 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Eliza a její nestvůry je jedna z knížek, ve které si snad každý něco najde. Během čtení, jsem vystřídala snad úplně všechny pocity a na konci jsem byla totálně emočně vyždímaná. Některé postavy jsem milovala, ale o pár stránek později jsem je chtěla shodit z Wellhouseovy zatáčky.
Za mě rozhodně skvělý příběh, který opravdu doporučuji si přečíst.

11.11.2019 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Milá, nenáročná oddechovka přečtená za jeden večer. Postavy byly sympatické a příběh se skvěle četl. A vizuální stránka přidávala tu správnou vánoční atmosféru.

08.11.2019 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Ze začátku jsem se vůbec nedokázala začíst, myslela jsem si, že knihu odložím. Potom jsem se tím ale prokousala a nakonec se z toho vyklubal celkem povedený příběh. Líbil se mi svět, dělení krví mi přijde velmi originální. Mým největším problémem s touto knihou je určitě hlavní hrdinka, která je mi teda extrémně nesympatická. Dost často jsem měla chuť vlézt do příběhu a pořádně ji proplesknout. Co se týče "milostného trojúhelníku" byl mým favoritem Cal, i když mu také moc úplně nevěřím. Do dalšího dílu se pustím, protože jsem na pokračování celkem zvědavá, ale vysoká očekávání moc nemám, vzhledem k hodnocení a recenzím.
POZOR SPOILER
Absolutně jsem nechápala naivnost hlavní hrdinky,co se týče Mavena. Princ, který se chce všeho vzdát, bojovat proti vlastním lidem, zamilovat se do svého nepřítele, zapomenout na vše, čemu dříve věřil... jako vážně? Mare tam po odhalení jeho pravých úmyslů reaguje neskutečně překvapeně a ublíženě, což mě teda děsně vytočilo.

07.11.2019 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Druhý díl mě neskutečně bavil, stejně jako ten první. I když jsem četla ten stejný příběh, měla jsem pocit, že se dozvídám tolik nových informací a detailů, že přehodnocuji některé myšlenky a názory, které jsem si utvořila při čtení prvního dílů. Moc se mi líbily všechny ty dopisy, jak od Holdera, tak ten závěrečný od Les, kde jsem opravdu neměla daleko k slzám. Autorka prostě psát umí a tady to jen opět potvrdila.

07.11.2019 5 z 5