betule3 betule3 komentáře u knih

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Po přečtení komentářů jsem se posledního dílu celkem bála o moc se mi do něj nechtělo. Po přečtení závěrečného dílu Hunger Games jsem ale potřebovala nějakou romanťárnu, a tak jsem prostě sáhla po první, která mi padla pod ruku. A musím říct, že zrovna něco takového jsem teď potřebovala. Ano, je to celkem předvídatelné, děj se točí pořád kolem toho samého, ale čert to vem, mně se to četlo skvěle. :)

12.05.2019 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po dočtení tohoto závěrečného dílu jsem chvíli přemýšlela, co si mám myslet. Začnu kladně. Rozhodně se mi líbil styl psaní, který je už od prvního dílu neskutečně napínavý a nutí vás číst dál. Zaujal mě vývoj nějakých postav, hlavně teda asi Prim. Líčení bitev je místy tak barvité, že si sami přijdete jako uprostřed válečné vřavy. Množství válek je ale možná i důvod, proč mi kniha přišla celkově dost negativní. Katniss měla v jednom kuse depky, nebo byla naštvaná a nakonec, kdy už jsem se těšila na závěrečný happyend se ukázalo, že se až o takový radostný konec nejedná.
Celkově si ale určitě myslím, že se jedná o velmi povedenou sérii, a i když pro mě byl poslední díl nejslabší, rozhodně stojí za to přečíst si i ten.

11.05.2019 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl byl skvělý, stejně jako první. Vzhledem k tomu, že jsem právě procházela čtecí krizí, jsem se ke knížce dlouho nemohla dokopat, ale když jsem si k ní konečně sedla, nedokázala jsem se odtrhnout. A ten konec? Hned se vrhám na další díl. :)

08.05.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Od knížky jsem měla velká očekávání a tak jsem ze začátku byla trochu zaražená, protože se mi to nezdálo jako naprostá pecka. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, nepřestávala jsem knížku hltat a přečetla jsem druhou půlku na jeden zátah. Do dalších dílů se vrhám okamžitě. :)

11.03.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tak tohle byla pecka! Na začátku mi sice chvíli trvalo se začíst, ale potom jsem už nemohla knížku odložit. Simon mi neuvěřitelně přirostl k srdci. Co se týká mého tipu na Bluea, tak to jsem byla úplně mimo. :D Knihu můžu rozhodně doporučit a momentálně se chystám i na film, tak doufám, že bude alespoň stejně dobrý.

28.02.2019 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Vzhledem k tomu, že jsem si před přečtením přečetla komentáře, byla jsem ke knize celkem skeptická. Ale nakonec musím uznat, že se mě bavila. Ano, zarazilo mě, že se Caleb zamiloval asi tak během třiceti sekund a také mě (stejně jako většinu) místy štvalo, že se z Ramie dělala příšerná chudinka. Ale i přes to byl příběh velmi čtivý a já si knížku moc užila. Za mě 4* a další díly si rozhodně přečtu.

08.02.2019 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Knížka nebyla špatná. Velmi mě zaujala svou anotací a grafickou podobou. Ze začátku jsem se vůbec nemohla odtrhnout, příběh byl čtivý, hrdinové mi byli více méně sympatičtí a líbilo se mi prostředí. Později mi přišlo, že už se vše stále motalo jen kolem toho samého a nic moc nového jsme se nedozvěděli. Ale i přes to mě to bavilo. Co se mi ale moc nelíbilo a co moc nechápu, je konec. Jako wtf, co to bylo? Přišlo mi, že se autorovi už nechtělo psát, a tak knihu dokončil jak nejrychleji to šlo. Mrzí mě, že jsem se vlastně nedozvěděla,jak všechny postavy skončí. Ale jako oddychovka je knížka fajn!

04.02.2019 3 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Na druhý díl havraních kruhů jsem se neskutečně těšila, protože Ódinovo dítě byla jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla. Vzhledem asi k půlročnímu odstupu prvního a druhého dílu mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla. Líbil se mi náš svět z pohledu fantasy hrdiny a celkový námět mi přijde velmi ojedinělý a nápaditý. O trošku víc mě asi bavily kapitoly z Ymslandy.
Abych to nějak shrnula - Plíseň mě bavila, ale na Ódinovo dítě nemá. Na Sílu se ale rozhodně těším. :)

02.02.2019 4 z 5

Marcus & Martinus - Náš příběh Marcus & Martinus - Náš příběh Marcus & Martinus

Tuto knihu jsem si původně chtěla koupit v originále, ale nemohla jsem ji sehnat a tak jsem se rozhodla pro českou verzi. Musím ocenit grafické zpracování, díky kterému se mi kniha velmi dobře četla. Informace nebyly sice úplně aktuální, ale rozhodně jsem se dozvěděla něco nového. Co mi ale místy vadilo byl překlad, věty mi občas přišly dost "uměle" vytvořené. Ale jinak super!

17.11.2018 4 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Ze začátku mi trochu dělalo problém zvyknout si na styl psaní, ale když už jsem si zvykla, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Tématika řecké mytologie je pro mě novinkou (předtím jsem nic podobného nečetla) a musím říct, že mě moc nadchla a určitě se poohlédnu po dalších podobných knížkách. Hlavní postavy jsem si zamilovala (hlavně teda Lucase) a oceňuji spoustu akcí a nečekaných zvratů.

28.10.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Závěr knihy nebyl špatný, jsem ráda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. Za mě byl ale nejlepší druhý díl. K sérii se někdy určitě ráda vrátím.

14.10.2018 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl se mi líbil více, než první. Přišlo mi, že tady bylo víc akce a napětí. A i když mě místy Lara Jean dost štvala, kniha se mi četla skvěle. Na třetí díl se těším, ale abych byla upřímná, docela se ho bojím. :D

25.09.2018 4 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Tak tahle knížka byla skvělá. Na rozdíl od předchozích dílů se zde probírala i vážnější témata a to mě zaujalo. Příběh je opět čtivě napsaný a nelze se od něj odtrhnout. Za mě 5*.

23.09.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ze začátku mě kniha moc nebavila. Neskutečně mi vadila hlavní hrdinka a celkově jsem se nemohla začíst. Asi v půlce knihy ale přišel zlom a já se už nemohla odtrhnout. Příběh dostal konečně nějaký spád a začal se mi zamlouvat, takže po dočtení mám spíše pozitivní pocity. Na další díly se rozhodně těším.

23.09.2018 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Na Padlého dědice jsem se šíleně těšila, protože sérii Royalové miluju. Poskvrněná koruna mi přišla trochu slabší. Ne, že by mě nebavila, ale přišlo mi, že Savanna Gidovi až moc lehce odpustila.
Padlý dědic byl skvělý (kdo by nemiloval Eastona?:)). Příběh byl jako vždy velmi čtivý a napínavý. A jak už je v téhle sérii zvykem - co to sakra bylo za konec?? Teď zase nevydržím čekat na další díl. :D
I když kniha neměla na původní trilogii, neskutečně jsem si její čtení užívala a moc mě bavila.

28.08.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Příjemná oddechová kniha. I když jsem čekala, že většina děje se bude odehrávat v knihovně, byl příběh velmi zajímavý a extrémně čtivý.

26.08.2018 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Třetí díl byl skvělý. Po druhém díle jsem byla trochu rozpačitá, protože ten se mi tolik nelíbil a bála jsem se, aby to nebylo ještě horší. Naštěstí se tak nestalo. Děj konečně nestál a stále se něco dělo. Při pár scénách jsem měla dokonce na krajíčku, což se mi moc nestává. ;) Za mě rozhodně doporučuji.

26.08.2018 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl byl rozhodně slabší, než první. Přišel mi dost výplňkový, protože se tam toho zase tak moc nedělo. Ale ke konci se to konečně rozjelo a začalo mě to opět bavit. :)

25.08.2018 3 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Třetí díl byl za mě nejlepší. Vůbec jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a hltala jsem každé slovo.
Kam se sakra poděla ta nevyspělá Eden s dětinským smýšlením? KONEČNĚ taky dospěla a začala se chovat normálně. A Tyler... to je prostě zlatíčko. :) Celý díl se mi moc líbil a podle mě je to skvělé zakončení série, ke které se někdy zase ráda vrátím

17.08.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Vzhledem k tomu, že jsem na knížku slyšela ne zrovna pozitivní reakce, měla jsem z ní docela strach. Ale nakonec mě mile překvapila. Děj byl napínavý a krátké kapitoly mě nutily číst stále dál. Meira mi byla sympatická, i když mě někdy její rozhodnutí štvaly. Jednu hvězdičku odebírám hlavně za milostný trojúhelník, který mi tady teda vůbec nesedl.

14.08.2018 4 z 5