betule3 betule3 komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem knížku začínala číst, říkala jsem si, že je to opravdu povedená romantická, oddychová knížka, která se perfektně čte. Pak jsem byla opravdu překvapená všemi těmi zvraty, ze kterých jsem většinu fakt vůbec nečekala. Příběh je velmi silný a tak neskutečně čtivý, že jsem četla asi do tří ráno. Hned se přesouvám na další díl a mám takový pocit, že Colleen Hoover se stává jednou z mých nejoblíbenějších autorek.

06.11.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Elle Kennedy opět dokázala, že psát prostě umí. Příběh je jako vždy neskutečně čtivý a hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Nechápu jednu ale jednu věc - proč je to sakra tak krátké??! :D
I když Risk pro mě není z "hokejistů" na předních příčkách, stále jsem si čtení moc užila a už se neskutečně těším na další díl.

27.10.2019 5 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Má první láska je klasická letní oddychovka, kterou jsem momentálně potřebovala. Cassidy je skvělá hlavní hrdinka, do které jsem se hned zamilovala. Sarkastické rozhovory mezi ní a Coltonem byly vážně k nezaplacení. :D
Pokud se potřebujete odreagovat a hledáte něco nenáročného, je tahle knížka ta správná volba!

30.08.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Na tuhle knížku jsem měla zálusk už delší dobu a jsem moc ráda, že jsem se k ní konečně dokopala. Musím se přiznat, že mě chytila už od začátku a já se nemohla odtrhnout. Neskutečně mi sedl styl autorky. Ze začátku byli mými oblíbenými postavami Nate a Bronwyn, ale na konci to už byli Addy a Cooper. Důvod proč jsem odebrala jednu hvězdičku bylo Natovo chování na konci, které jsem fakt totálně nepochopila a nenapomohl tomu ani závěrečný epilog. Ale jinak je knížka vážně skvělá a rozhodně stojí za přečtení!

12.08.2019 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ani nevím, co jsem od posledního dílu čekala. Obrovské a nečekané vyvrcholení? Šílené zvraty? Každopádně nic z toho se nekonalo. Autorka to zachraňovala tím, že prostě umí psát, a tak se příběh četl lehce a kapitoly rychle ubíhaly. Co se týče Liv, tak tu jsem měla chuť něčím praštit, fakt neskutečně mě vytáčela. Naopak největšími miláčky pro mě byli Mia a Grayson. Miino odhalení Secrecy bylo vážně skvělé! Konec jsem tak nějak očekávala, takže žádné velké překvapení, ale bylo to takové roztomile miloučké, že mi to ani tolik nevadilo.

11.08.2019 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tohle byla jedna z knížek, které když poprvé vidím, tak prostě vím, že je nutně potřebuju. Díky pozitivním recenzím a neustálému doporučování jsem měla opravdu velká očekávání, ale nakonec příběh nějakým způsobem dokázal být ještě lepší, než jsem si představovala. Postavy jsem si zamilovala okamžitě, a tím myslím jako úplně okamžitě (je tu vůbec někdo, kdy by neměl sarkastické postavy rád?!). Za hodně dlouhou dobu jsem se vyloženě netěšila na konec knihy a snažila se číst pomalu, aby mi příběh déle vydržel (ne že by se mi to úplně podařilo :D). Za mě je toto dílo jedno velké WOW, které nemohu jinak, než všem doporučit.

10.08.2019 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Za mě nejlepší díl z celé série. Alina bya sice ze začátku opět napřesdržku, ale na to už jsem si docela zvykla v minulém díle. :D Děj mi tady ubíhal asi nejrychleji a musím se přiznat, že některé zvraty mě neskutečně překvapily. Konec byl sice trošku odfláknutý, ale i tak je to podle mě skvělé zakončení série.

08.08.2019 4 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Lov stínu nebyla knížka, ze které bych si vyloženě sedla na zadek, ale vlastně jí ani nemám co vytknout. Svět byl velmi zajímavý a postavy jsem si stále víc a víc zamilovávala. Dost mě tu zaujala romantická linka, která nebyla zbytečně přehnaná a bylo to celé prostě strašně miloučké. ???? No to, že scifi normálně nečtu (toto byla moje druhá kniha), se mi příběh dobře četl. Jediné, co mi přišlo takové divné, byla závěrečná bitva, která mi připadala dost nereálná (detaily nebudu vypisovat kvůli případným spoilerům ;)).

06.08.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tato knížka byla mé seznámení s autorkou a musím říct, že už chápu, proč je tak oblíbená. Příběh byl skvěle napsaný, stránky mi vyloženě ubíhaly před očima. Zamilovala jsem si snad všechny postavy, ale vede u mě nejspíš Sagan. Jedním slovem "skvělé" a rozhodně mě to namotivovalo přečíst si i ostatní díla autorky.

28.07.2019 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Vzhledem k tomu, že jsem druhý díl četla asi rok po dočtení prvního, měla jsem ze začátku trochu problémy dostat se do děje. Ale vzhledem k tomu, jak čtivě autorka píše, nebyl to zase až tak velký problém.
Přišlo mi, že většina děje se odehrála na začátku, tam to byla samá akce a napětí. Později už se toho tolik nedělo a knížka začínala mít docela vycpávkový efekt (upřímně jsem to od druhého dílu vlastně i čekala). Osobně mě zaujal konec, díky kterému bych se snad měla brzy dostat k přečtení závěrečného dílu.
V prvním díle mě štval Mal, toho jsem fakt nemohla vystát. V tomto díle mi upřímně moc nevadil (čemuž se sama divím :D), o to víc mě ale rozčilovala Alina. Její myšlenkové pochody a jednání jsem někdy vážně nepobírala..
Celkově si ale myslím, že se i když má své mouchy, je to stále velmi podařená kniha.

26.07.2019 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tenhle díl mi přišel dost výplňkový, protože se tam vlastně nic moc důležitého nestalo (kromě větší manipulace ve snech). Knížka je ale přesto čtivá a rychle ubíhá, takže na léto je fajn.

22.07.2019 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Dreamologie je klasická letní oddychovka. Oceňuji nápad, který je opravdu originální. Knížka je čtivá, roztomilá a taková miloučká, přesně na čas, když se vám nechce nad ničím moc přemýšlet.

16.07.2019 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Téhle knížky jsem se upřímně docela bála, protože tyto "doplňkové" díly bývají docela zlé...Ale nakonec mě to moc bavilo. Hodně jsem se těšila a kapitoly z Tylerova dětství, ale ve výsledku se mi více líbila současnost. Myslím, že mi přečtení pomohlo lépe pochopit některé Tylerovy činy, které mi předtím přišly přitažené za vlasy.

08.07.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Když jsem knihu začala číst, přišlo mi, že je určena pro hodně mladé čtenářky a nebude to nic pro mě. Po pár kapitolách mě to chytlo a ani jsem se nenadála a měla jsem dočteno! Hlavní hrdinka je sympatická a chová se přiměřeně svému věku. Dějová linka je rozhodně zajímavá, a já jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet. Na Drahokamy tato kniha nemá, ale s tím jsem docela počítala.

06.07.2019 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Knížka nebyla úplná pecka, ze které bych i sedla na zadek, ale i tak se mi líbila. Ze začátku jsem se trochu motala v postavách a místech, ale časem jsem si zvykla. Nejvíce mě bavilo vyprávění z pohledu Catherine a Ambrose. Tash byla taky skvělá. Pohled Marche a Edyona mě moc nenadchl (i když ke konci už to bylo lepší), Edyon mě ale často vyloženě štval. Zaujalo mě, jak se autorka nebojí povraždit polovinu vedlejších postav. :D Moc se mi líbil konec, kdy vše konečně začalo dávat smysl. Další díl si rozhodně pořídím!

04.07.2019 4 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Jsem asi jediná, ale mně se prostě první díl líbil víc. Nevím, jestli to je tím koncem (který jsem mimochodem fakt nečekala), nebo celkovým rozvržením knížky. Tím ale nemůžu říct, že by se mi Temný duet nelíbil. Hlavní postavy se skvěle vyvíjely a jejich chování bylo logické. Děj ubíhal také rychle, na konci úplně neskutečně rychle. Celkově hodnotím 4*. :)

17.06.2019 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha naprosto splnila má očekávání a autorka opět dokázala, že psát umí! Hlavní postavy mi byly sympatické a děj skvěle utíkal. Za mě super a těším se na další díl.

16.06.2019 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tak tohle bylo skvělý,stejně jako první díl! Hned na začátku mě zaujalo shrnutí všech důležitých postav a jejich přezdívek, protože o roce od čtení Renegátů, jsem to trošku pozapomněla. :D Celá kniha je neskutečně napínavá a plná nečekaných zvratů. Autorka zkrátka opět potvrdila, že umí psát naprosto perfektně. A Adrian byl prostě neskutečný miláček, jeho si nejde nezamilovat. ;) Jediné, co mě štve, je doba, kterou budu muset čekat na pokračování.

09.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila na Humbooku, kde jsem se zúčastnila přednášky. Hned jsem věděla, že tento příběh potřebuji i v tištěné formě. Cestopis je neskutečně čtivý a ta grafika je prostě PARÁDNÍ. Místy mi trochu vadilo, že tam stále bylo něco o nemocech a poruchách, když já bych si radši přečetla něco o tom, jak to tam vypadá. A ten konec mi přišel trošku uspěchaný. Ale jinak knížka rozhodně stojí za přečtení.

31.05.2019 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Na knize mě hned od začátku zaujal příběh a hlavně svět, který byl srozumitelně popsaný a velmi zajímavý. Líbilo se mi, že nebylo úplně jasné, kdo je hrdina a kdo záporák. V komentářích jsem se často dočetla, že prvních 100 stran bylo nudných, ale mně to tak nepřišlo. Ano, tolik se toho nedělo, ale příběh přirozeně plynul a myslím, že mi to takhle přesně vyhovovalo. Za mě 5* a už se moc těším na další díl.

16.05.2019 5 z 5