betule3 betule3 komentáře u knih

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Moje třetí knížka od autorky - a zatím nejlepší. Zaujalo mě prostředí krasobruslení, i když o tom absolutně nic nevím a nijak se o to nezajímám. Hašteření hlavních postav mě moc bavilo, i když by se tedy dalo polemizovat o tom, jestli se skutečně chovali adekvátně ke svému věku. Příběh byl opravdu hodně slow burn, jak jsme ostatně od autorky zvyklí, ale byl podán velmi příjemným, a hlavně přirozeným způsobem, takže mi to ve výsledku naprosto vyhovovalo. Jen bych možná ocenila o trošku více prostoru věnovanému času, kdy už hlavní postavy tvořily pár.
Ve výsledku tahle kniha rozhodně patří k těm lepším romanťárnám, které jsem četla, a za sebe bych ji určitě doporučila.

20.03.2022 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Na 100% lepší než první díl. Chvilku sice trvalo, než se příběh pořádně rozjel, ale pak to stálo za to. Celaenina naivita se o dost zlepšila, a oproti předchozímu dílu mi teď začínala být jako hlavní hrdinka sympatická. Líbil se mi větší náhled do fantasy stránky příběhu, fungování jednotlivých světů mě na všem zajímá snad úplně nejvíc. Rozhodně jsem zvědavá na další díly.

04.10.2021 4 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

První "bonusovka" se mi celkem líbila a její čtení jsem si užila, tohle mi už ale přišlo dost zbytečné. Jako taková jednohubka fajn, nemyslím si ale, že bylo zapotřebí vydávat to jako samostatnou knihu...

26.08.2021 2 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Bylo to moc krátké? Ano. Dal by se tento příběh nacpat do první knihy? Rozhodně. Ale jako taková jednohubka na jeden večer to vlastně tak špatné nebylo.

16.08.2021 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Na tuhle knihu jsem viděla, hlavně v zahraničí, ohromné množství pozitivních recenzí, takže jsem se samozřejmě nemohla dočkat, až se do ní také pustím. O to víc zklamaná jsem ve výsledku byla.
Nejvíc mě rozhodně vytáčela hlavní hrdinka. Její myšlenkové pochody byly často na úrovni jedenáctiletého dítěte a její chování jsem se velmi brzo už přestala snažit pochopit. Některé pasáže (zejména "já jsem malinká, on je velký") se neustále opakovaly, a ke konci už mě vyloženě otravovaly.
Musím uznat, že občas byl příběh vtipný a rychle se četl. Ale rozhodně si myslím, že v tomto žánru lze najít ohromné množství mnohem lepších knih.

15.08.2021 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Co se týče nějakého kvalitního příběhu, člověk tady prostě nesmí moc s ničím počítat. Já po knize ale sáhla jako po letní vymývačce mozku, a na to sedí perfektně. Strašně mě bavila celková nálada a hašteření hlavních hrdinů, hodně rychle jsem si je zamilovala. Stránky mi po celou dobu čtení ubíhaly pod rukama šíleným tempem, byla jsem až zaskočená, jak rychle to skončilo. Místy mi úplně nesedl překlad, některé výrazy mi přišly dost podivné a nehodící se. Jako letní oddychovku bych knihu ale rozhodně doporučila.

07.08.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jak už jsem od autorky zvyklá, knížka měla opravdu silný příběh, který mě emočně úplně vyždímal. Já na heavy contemporary obecně moc nejsem, ale na colleen hoover nedám dopustit. Vždy mě fascinuje sledovat vývoj hlavních postav, který tady dosahuje velmi velkých rozměrů. Jednu hvězdičku strhávám za pasáže z minulosti Milesa, protože ty mně osobně úplně stylově nesedly.

12.07.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Za mě byl tohle nejslabší díl z celé série. Hlavně mi asi úplně nesedla hlavní hrdinka Taylor. Působí na mě dost podobným dojmem jako Sabrina z autorčiny předchozí série off campus. Neustále se utápí v sebelítosti a myšlenky, že není dost dobrá, se objevují téměř na každé stránce. Nechci tyhle situace rozhodně nijak zlehčovat, ale Taylor mi tím už prostě lezla na nervy. Také zápletka na konci byla dle mého názoru dost zbytečná a nelogická. Celá tahle recenze vyznívá dost negativně, což úplně nebyl můj záměr. Autorka umí psát velmi čtivě, a já vlastně od knihy dostala vše, co jsem požadovala. Conorům příběh mě bavil sledovat a odhadovat. Takže i když tenhle díl nedosahuje kvalit svých předchůdců, jako nenáročné čtení je i tak stoprocentně fajn.

05.06.2021 3 z 5

Kniha je po grafické stránce naprosto dokonalá. Moc mě bavilo jen projíždět jednotlivé stránky a kochat se tím skvostem. Obsahově už je to slabší, nic moc nového jsem se po přečtení nedozvěděla. Jednotlivé příběhy jsou milé, ale takové silně průměrné, nic extra. Pro fanoušky série je to ovšem jistě krásný sběratelský kousek do knihovničky.

04.06.2021 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Slušný začátek série. I když to bylo takové pomalejší a rozjezdové, čtení jsem si moc užila. Sarah J. Maas prostě umí psát a tady se to opět prokázalo. Občas mě jen teda zarážela Celaenina naivita - na to, čím vším si prošla, reagovala někdy dost dětinsky a věřila všemu bez nějakého hlubšího promyšlení. Moc mě zaujala fantasy stránka knihy a už se moc těším, co všechno se o magii dozvím v dalších dílech - rozjeté je to skvěle. Za mě 3,5 *.

04.04.2021 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Učebnicový příklad vycpávkového druhého dílu trilogie. Rozjezd byl opravdu hodně pomalý, na nějakou akci si člověk, na rozdíl od prvního dílu, musel docela počkat. V příběhu se za celou knihu vlastně moc neposuneme, spíš se jen dozvídáme více informací o celkovém fungování světa a magie.
Na téhle sérii úplně nejvíc zbožňuju ty postavy - sarkastické, vtipné, prostě ideál. I když se musím přiznat, že v některých okamžicích pro mě byla Lou docela na pár facek. Moc mě bavil vývoj Reida, jeho adaptace do svého "nového já" byla skvěle vykreslená.
Co mě ale neskutečně vytáčelo a rozptylovalo od čtení byly všudypřítomné pravopisné chyby, překlepy a chybějící slova. Chápu, že se to čas od času může stát, ale tady to bylo opravdu úplně všude.
Ve výsledku jsem si čtení užila, čtivost knížky tomu dost napomohla. Na první díl tohle ale rozhodně ani v nejmenším nemá. Od závěrečného dílu mám velká očekávání, tak doufám, že mě nezklame.

13.03.2021 3 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Z téhle knížky jsem bohužel docela zklamaná. Po přečtení banánu jsem se opravdu těšila na to, s čím autorka přijde tentokrát, a moje očekávání nebyla rozhodně naplněna. Spoustu vtipů se víceméně opakuje z minulého dílu, podruhé mi to už ale nepřišlo tak vtipné. Celý děj je neskutečně rychlý, i na tento žánr, a postrádá tak jakoukoliv uvěřitelnost. S postavami asi žádný problém nemám, ale na druhou stranu, moc prostoru k jejich poznání a porozumění jsem taky nedostala.
Musím ale uznat, že autorka umí čtivě psát a příběh tak hezky ubíhal.

22.01.2021 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Poslední dobou jsou nenáročné knížky to jediné, co zvládám číst. Tahle byla moc fajn. Hlavní hrdinka stála, na rozdíl od velkého množství ostatních, nohama na zemi a její smýšlení a rozhodování dávalo smysl. Líbilo se mi zakomponované hlubší téma, které tu bylo skvěle zpracované.

20.01.2021 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Rozhodně se nejedná o moji nejoblíbenější knihu z tohoto žánru, ale špatná taky nebyla. Hlavní hrdinové byli oba někdy trochu na pár facek, někdy jsem se naopak nad jejich slovními přestřelkami nemohla přestat smát. Za m slušný průměr.

17.01.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Klasika svého žánru - předvídatelný děj, čtivost, nenáročné čtení. Příběh byl plný sarkasmu a dvojsmyslů, což mě vždycky hrozně baví. Žádné velké překvápko se nekonalo, ale jako oddychové čtení je to super.

07.01.2021 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Druhý díl se odvíjel úplně jiným směrem, než jsem čekala. Dost mi vadilo, že Rhen a Harper nedostali absolutně žádný prostor, protože na jejich vývoj a příběh jsem se těšila nejvíc. Jejich náhlá změna chování nebyla vůbec odůvodněná a hlavně se mi zdálo, že z Rhena se najednou stal úplný "záporák" a jeho činy naprosto neodpovídaly představě, kterou jsem o něm měla.
I když mi Rhen a Harper chyběli, musím uznat, že Grey a Lia Mara byli dobří hlavní hrdinové, zejména teda Grey. Jejich příběh byl zajímavý a rychle utíkal, moc se mi líbila také romantická linka, která byla skvěle napsaná a lehce uvěřitelná.
Na začátku se to možná zbytečně moc táhlo, ale brzy se to rozjelo. Jsem zvědavá, co přinese závěrečný díl, na který si ale bohužel budeme muset asi ještě nějakou tu chvíli počkat.

04.01.2021 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Super zakončení, za mě lepší než první díl. Je to hodně nenáročné čtení, ale milovníky měsíčních kronik rozhodně pohladí po duši.

27.12.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Od knížky jsem nečekala žádné šílené zvraty, hromadu akce a zápletek, chtěla jsem si jen odpočinout s milou knížkou a hrnkem čaje. A přesně to jsem dostala. Moc se mi líbilo grafické zpracování, chaty z messengeru příběh skvěle oživily a ozvláštnily. Ráda bych také vyzdvihla názvy kapitol. Miluju, když jsou v knížkách pojmenované, místo jen obyčejného číselného označení, a tady jsem se několikrát opravdu pobavila. Moc mi nesedla Mei, ze začátku jsem si ji docela oblíbila, ale později mi už vyloženě začala lézt na nervy a za její rozhodování jsem jí měla chuť vrazit pár facek. Naopak Liam a Ava byli úplně skvělí!
Na vánoční odpočinek je Navždycky určitě super volbou. :)

20.12.2020 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tohle bylo neskutečně miloučké počtení, i když tentokrát nemůžu říct, že to byl přesně ten typ příběhu, který jsem od knížky očekávala. Hned od začátku mě naprosto pohltila ta skvěle vykreslená atmosféra anglického venkova. Všechno je zde popsáno do nejmenších detailů, což chápu, že pro někoho může být zbytečně zdlouhavé. Abych se přiznala, tak taky úplně neholduji sáhodlouhým popisům, ale tady mi to z nějakého důvodu úžasně vyhovovalo. Líbila se mi romantická linka - byla poměrně pomalá a nevinná, ale tak zdravě plynulá, reálná a zábavná. Co mě úplně moc neoslovilo, byly vedlejší postavy. Dost z nich se dle mého názoru chovalo naprosto nereálně a vzhledem k situacím děsně nelogicky. Závěrečné rozuzlení mi nepřišlo tak velkolepé a nečekané, jak by asi mělo působit, ale zase nemůžu říct, že by mě to vyloženě zklamalo. Za mě se jedná o příjemnou, odpočinkovou knížku, která je například teď na Vánoce úplně ideální.

13.12.2020 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Knížka byla přesně tím, co jsem od ní očekávala - miloučkou nenáročnou romancí. Rozhodování hlavní hrdinky bylo občas na pár facek, ale jinak byla víceméně v pohodě. Po celou dobu panovala taková příjemná a šílená rodinná atmosféra, která mi připomínala mou vlastní rodinu. Za mě takový hezký průměr v tomto žánru.

29.11.2020 3 z 5