betka2467 - Příspěvky

Říše bouříŘíše bouříS. J. Maas

Tak právě jsem na pokraji psychického zhroucení.... nutně, ale vážně nutně potřebuji další díl. Nemělo by to být trestné ukončit knížku takhle? Přece musí platit nějaká nepsaná smlouva mezi autorem a čtenářem ... no prostě hotová muka... Jinak, ale samozřejmě úžasný zážitek, tolik stránek a stejně je to přečtené za chvíli. A ano, možná jsem naivní ,,náctka", která věří v lásku jako je tady a v to, že jednou najde svého vílího druha, ale i tak budu radši snílek s hlavou v oblacích a (skvělých) knížkách, jako je tato než nabručený realista co si hraje na dospělého. Takže všem podobným, jako já rozhodně můžu jen a jen doporučit, ovšem pokud jste připraveni na duševní trýznění, jaké dokáže vytvořit Sarah Maasová... :)

08.04.2018


Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Myslím, že z téhle série se opravdu psychicky zhroutím. Samozřejmě jen v tom dobrém.

27.02.2018


KaziměstiKaziměstiM. Bečan

Už jen termín české fantasy mě zaujal a prostě jsem si to musela přečíst. Příjemné čtení, napínavý příběh, opravdu, ale opravdu zvláštní jména postav a hlavně svět, který nevidíme každý den mě mile překvapil a i přesto, že jsem byla ze začátku trochu skeptická se mi kniha opravdu líbila. Jen jsem možná očekávala trošičku veselejší konec, ale vynahradila mi ho aspoň Anděla ... :-)

09.12.2017


Thorovo kladivoThorovo kladivoR. Riordan

Druhý díl snad ještě lepší než první.... a u všech bohů ten konec!!! Prostě úplně nejlepší nemůžu se dočkat třetího dílu ... :)

09.11.2017


Prastarý mečPrastarý mečR. Riordan

Kniha mě zaujala hned na první pohled. A už když jsem si četla na zadní straně knihy úryvek jsem se pobavila. Moc fajn oddechovka a na zasmání. Opravdu některé poznámky Magnuse stojí za to ... :D

03.11.2017


ZkouškaZkouškaJ. Charbonneau

Skvělá, čtivá kniha, která mě vtáhla ihned do příběhu. Spojení Divergence a Hunger games a samozřejmě něco nového. Jakožto spojení dvou mých oblíbených sérií snad ani nešlo, aby se mi kniha nezalíbila. Rozhodně doporučuji přečíst lidem, kteří milují dvě už zmiňované série ... :)

21.10.2017


Zamilovaní anděléZamilovaní anděléL. Kate

Určitě super povídky, ve kterých jsem se dozvěděla zase o trochu víc informací o nešťastné lásce Rolanda,jak to vlastně začalo mezi Shelby a Milesem, no a samozřejmě krásná povídka o Luce a Danielovi. Asi jsem od knížky čekala zprvu něco jiného, ale i tak pěkné překvapení a krásné ukončení série... :)

08.10.2017


Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Dlouho jsem čekala, než jsem napíšu komentář, abych si knihu mohla nechat pořádně projít hlavou. Moje první pocity z knihy jsou určitě pozitivní, knížka se krásně četla jako oddechovka na večer nebo když jsem přišla domů utahaná. Taky se mi moc líbilo, že jsem si mohla vybrat,z které strany začnu knihu číst a tak si zvolit, který příběh chci slyšet jako první. I když jsem spíš na fantasy, Okamžiky štěstí se mi moc líbily a určitě si je ještě někdy přečtu... :)

08.10.2017


Povídky podivnýchPovídky podivnýchR. Riggs

Krásný bonus k sérii Sirotčince slečny Peregrinové, pohodové a pěkné čtení, které zabaví... Vazba je opravdu nádherná a stejně tak ilustrace, které v knize doprovází podivné příběhy... :-)

05.07.2017


Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoN. Yoon

I když moc nejsem vyloženě na takovéto romanťárny tato se mi líbila. Četla se jedním dechem a zajímavé byly ilustrace a záznamy od Maddy. Možná mě, ale trošičku zklamal ten konec. Mám ráda, když je to trochu rozvinutější :)

29.06.2017


VykoupeníVykoupeníL. Kate

Je pro mě teď trochu těžké psát tady komentář a zhodnocení, protože když píšu tyto řádky brečím jak malá holka... Úžasný díl, už od začátku jsem se nemohla dočkat jak celá série dopadne a konec je přesně takový jak jsem si představovala ... Ten pocit když brečíte štěstím, že to dopadlo dobře, ale zároveň víte, že už je konec a přemýšlíte co budete dělat se svým životem po dočtení. Ale jinak samozřejmě ohledně knížky jen pozitivní pocity a určitě si celou sérii zase někdy přečtu ... :-)

24.06.2017


VytrženíVytrženíL. Kate

Možná trošku slabší díl než ty dva předchozí, ale i tak super. Cestování do minulosti a propojení s dobou se mi vždycky líbili (hlavně Shakespeare), takže i když to bylo občas trošku zdlouhavé moc se mi to líbilo a těším se na pokračování .... :)

07.06.2017


Paní půlnociPaní půlnociC. Clare (pseudonym)

Tak teď opravdu nevím co dál. Jednu chvíli brečím a pak zase skáču štěstím dva metry vysoko. I když u knížky od Cassandry jsem to nejspíš měla očekávat. Už jsem si říkala:,, Konec knížky, už se tady toho moc nestane jen se to nějak dořeší.“ A pak jen COŽE???? Ta chvíle, když se ještě jakž takž držíte a potom to na vás vybalí tak, že si nejste jistí jestli nezešílíte. Asi zhruba takové pocity mě provázeli knihou. Ale vážně co mám teď dělat? Než se dočkám pokračování tak se nejspíš zblázním nejradši bych s ním začala hned.

21.05.2017


MukaMukaL. Kate

Čtivé, chytlavý děj a živé postavy :) Jdu se pustit do dalšího dílu :)

07.05.2017


PádPádL. Kate

Super, super, super.... :)

29.04.2017


Třetí stříbrná kniha snůTřetí stříbrná kniha snůK. Gier

Tohle je přesně ten případ, kdy knížku zároveň hrozně moc dočíst chcete a zároveň taky ne, protože víte, že se nesmíříte s tím, že už je konec. Tak moc mě zajímalo jak celý příběh dopadne, ale taky jsem se s ním nechtěla rozloučit. Ano, ano sice si to můžu přečíst znovu, ale nikdy už to nebude poprvé tak jako teď a nikdy už nezažiju přesně tyhle pocity... Co na to říct úžasná autorka, úžasná série a úžasné završení :)

09.04.2017


Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Na první díl sice nemá, ale jinak moc pěkná kniha. Občas mi přišla trošičku zdlouhavá, ale příběh je zajímavý a prostě jsem si ji musela přečíst už jen proto, že mě zajímalo jak se teď Louisa vypořádá se životem... :-)

25.03.2017


Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyV. Roth

Myslím, že super. Vždycky mě zajímalo jak to asi vypadá z pohledu Čtyřky a vůbec mě to nezklamalo. Je pěkné vidět, že Čtyřka neni vždycky jenom tvrďák. :)

04.03.2017


StmíváníStmíváníS. Meyer

No, co o tom říct? Zaprvé: Bella mi jako postava nijak extra nesedí. Nevím prostě jsem si ji neoblíbila. Zadruhé: Příběh je fajn, proti novému pojetí upírů nic nenamítám, ale ani po romantické ani po stránce fantasy mě kniha nenadchla. Neříkám, že j vyloženě špatná, ale rozhodně znám lepší... :/

17.02.2017


Kdo je kdo ve světě stínůKdo je kdo ve světě stínůJ. Rumelt

Jako pravému fanouškovi Cassandry Clare mi tato kniha nemohla chybět. Přečtená tak za hodinku a poskytla mi nové zajímavé zjištění o některých postavách. Plus to všechno doplňují krásné ilustrace.... :-)

17.02.2017


Bronzový klíčBronzový klíčH. Black

Zdá se mi, že každý díl je lepší a lepší. Ale bože co ten konec??? :O Ano špeha jsem očekávala, ale co Aaron? A navíc teď ještě tak dlouho čekat na pokračování... Vážně doufám, že se to s Aaronem nějak vyřeší, Cassie je tím známá už z jiných sérií tak snad....nějaký způsob přece musí existovat... :( :D

31.12.2016


Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Pěkný příběh i když na lásku na první pohled úplně nevěřím, tato se mi celkem líbila. Nejhezčí je stejně jazyk knihy. A lepší než příběh je nejspíš to, že je to knížka na zamyšlení... :)

30.12.2016


Dívka z nočních můrDívka z nočních můrK. Blake

Druhý díl už nebyl tak skvělý jako první. Líbil se mi, ale do půlky knihy se tam toho moc neděje. A ten konec, sakra proč nemůže být Cas trochu sobecký a odvést Annu s sebou? Jasně možná se tam Anna bude mít líp ale co on? A co já, když čekám na happyend? Ale tak celkově se mi to líbilo, když to mám zhodnotit... :)

27.11.2016


Anna krví oděnáAnna krví oděnáK. Blake

Jelikož jsem si v knihovně vyřizovala průkazku a nejprve jsem si žádnou knihu půjčit nechtěla, takže když mi knihovnice řekla abych si něco vybrala dost mě zaskočila. Knížky, které bych si normálně půjčila jsem nemohla najít a protože jsem spěchala do školy vzala jsem tu první, o které jsem trochu slyšela, že je dobrá. Až pak jsem si uvědomila, že jsem si půjčila horor a já se musím přiznat, ale horory nečtu. Bojím se i u obyčejných knížek :D Ale když už tak už! :D Kupodivu se mi hned zalíbila a ani jsem se nebála. Myslím, že se na horory přece jen dám. :)

01.11.2016


Mechanická princeznaMechanická princeznaC. Clare (pseudonym)

U Anděla, Cassandra mě opět chytila do svých sítí. Nástroje smrti miluji a už od prvního dílu Pekelných strojů jsem se zamilovala znovu. Myslela jsem,že to nejde, mít ráda obě série stejně, ale jak se to stalo Tesse, stalo se to i mně. Nejúžasnější završení trilogie jaké mohlo být.... Pobavila jsem se nad Willovými poznámkami, vzdychala nad laskavým Jemem a pobrečela si ke konci. I štěstím i vzpomínáním :)

31.10.2016


Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Úžasný příběh....úplně jsem se do něj vžila a posledních dvacet stránek jsem probrečela. Opravdu nevím co víc na to říct.... Kristepane, musí vyjít druhý díl...

08.10.2016


Oliver TwistOliver TwistC. Dickens

Knížka se mi popravdě četla opravdu hrozně. V autobuse jsem u ní usínala, moc dlouhý popis místa a možná i ten starší jazyk..... Ale knížka má něco do sebe a děj se mi líbil. Nakonec mě to příjemně překvapilo :-)

02.10.2016


BábovkyBábovkyR. Třeštíková

Knížka se mi skvěle četla, líbila se mi, bylo to zase něco nového... Krásně propletené osudy žen. I když zase až tak moc mě nezaujala, hold to není můj šálek kávy....., jsem spíš na fantasy. :D Ale sepsaná je podle mě skvěle a reálně :)

23.09.2016


Královská dcera z ErinuKrálovská dcera z ErinuB. Bartos-Höppner

Knížka na mě hodně zapůsobila jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli spíše pozitivně nebo naopak.... Každopádně se mi kniha líbila až na konec a pasáž kde se do sebe zamilovali. Taky přece nejdu jen tak po ulici a neřeknu nějakému klukovi co se mi líbí :,, Aáá, miluju tě. Vezmeš si mě?" Ne vážně, neříkám, že neexistuje láska na první pohled, ale tohle už mi přišlo trochu moc ... :) Ale jinak rozhodně doporučím přečíst :)

24.08.2016


Měděná rukaviceMěděná rukaviceH. Black

Jelikož je Cassandra jednou z mých oblíbených autorek ani druhým dílem této ságy u mě neztratila body, druhý díl mě napjal ještě více než první a už se nemůžu dočkat pokračování. :)

23.08.2016


1 2