Kaziměsti

Čtveřice přátel naskočí jednoho dne do přijíždějící tramvaje číslo 0 a ta je zaveze do Nikam. Zjišťují, že město, ve kterém žijí a studují, má druhou tvář. Sněží v něm papír, tramvajové koleje tvoří horské dráhy, krysy se mění ve stíny a jsou v něm domy, ulice a celé čtvrti, o kterých většina lidí nemá tušení. Zlákáni plejádou divů a zázraků se rozhodnou sem přestěhovat. Jenže město je nakaženo nemocí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351345/kazimesti-aUk-351345.jpg 3.8199
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Kaziměsti

StayWalker

Knihu jsem za pár korun ukořistila v Levných knihách a ani po druhém čtení mé nadšení nevyprchalo (právě naopak).
Pravda, není to kniha, která by vás chytila a nepustila, ale je hravá, vynalézavá a správně nepříjemně vtíravá.
Na tuhle knížku určitě jentak nezapomenu a jak se znám, za pár týdnů se do ní s nadšením pustím znova :D

haaabi

Jsem nadšená, autor má úžasnou fantazii a tipuju že to, co nám tam přišlo povědomé z jiných knih, tam dal autor schválně.

martina1199

Líbilo se mi to:-) Prim hraje autorova fantazie, která snad nezná hranic.
Ze začátku jsem sice měla takové Déjà vu stavy - to když najednou objevili hrdinové knihy podivnou ulici, kterou projela podivná tramvaj, a která tam jistojistě nikdy předtím nebyla - hned jsem si vzpomněla na scénu z Harryho Pottera, když poprvé našel nástupiště 9 a 3/4. Pak se mi to stalo ještě jednou, a to když poprvé vstupovali do Almary skrze hromadu zavěšených kožichů a kabátů. Přes jednu podobnou se vstupovalo do Narnie :-D Možná to byl autorův záměr, možná ne, to ví jenom on sám.
Kniha se dobře četla, je vidět, že autor umí vyprávět. Docela by se mi líbilo vidět více do hlavních postav. Přijde mi, že autor mohl jít více do hloubky, ukázat nám detailněji jací jsou a proč. Jejich transformace probíhala spíš jen na pozadí Lazarova příběhu, jako by vlastně o nic nešlo, a přitom se nakonec jednalo o věc poměrně definitivní. Přišli mi hodně zajímaví a zasloužili by si jistě více prostoru. Konec se povedl hodně. Zbývá jen držet palce Lazarovi, aby se mu vedlo lépe než Emě.

foxi_ii

Moje první kniha z žánru urban fantasy a bohužel pro mě zklamání.
Kniha celkově úplně špatná není, ale spoustu věcí mi přišla nelogická a nebojte nezapomínám, že v těchto světech nemusí vše dávat smysl.
Tohle byl tedy můj osobní problém, ale opravdu mě drásali jména postav, které se v knize objevovali. A také, což mě docela mrzí, jsem si k nim nedokázala vytvořit nějaké pouto, kdyby ano kniha se mi čte asi lépe. Ale přišlo mi, že jsem se o nich vlastně nic moc nedozvěděla.
Kniha určitě nebyla nejhorší, co jsem kdy četla, ale určitě se k ní nevrátím.
Nad žánrem jsem určitě nezanevřela a chci číst nějakou další :).

oblakaknih

Kaziměsti by se ke mně nedostali, nebýt bookstagramu a toho, že byli v Levných knihách za tak super cenu.
A zklamaná rozhodně nejsem! Sice bych si pokračování nejspíš nekoupila (kdyby nějaké bylo), ale jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Je sice pro mladší čtenáře, ale bavila i mě.
Kniha má originální námět, který je dobře zpracovaný.
Problémem pro mě byly postavy. Vždy, když jsem si nějakou z nich oblíbila, stalo se něco, díky čemuž ta oblíbenost klesla. Taky mohly být lépe vykreslené, ale to už srovnávám s prostředím. To totiž autor vykreslil skvěle. Celé město, ulice, domy. Kniha se četla velmi dobře, autorův styl psaní mi sedl.
Do knihy jsem se začetla okamžitě a bavila mě skoro celá. Před koncem se bohužel stane spousta věcí, takže příběh působí dost zmateně a těžko se v něm orientuje.
Romantická linka nedostala tolik prostoru, ale zpracováno to bylo hezky.
Co bych ale opravdu vyzdvihla je obálka i grafické zpracování uvnitř knihy.
Za mě doporučuji, jen bych možná ocenila víc, kdybych byla mladší.

sgjoli

Z téhle knihy jsem neuvěřitelně zmatená a vlastně nevím, co si o ní myslet. Rozhodně se autorovi nedá upřít, že má hodně bujnou fantazii, ale nějak si nejsem jistá, jestli jsem tento román pochopila správně. :-D
Z knihy cítím hodně silnou inspiraci Druhým městem od Michala Ajvaze. Nevím sice, zda Martin Bečan něco od M. Ajvaze někdy četl, ale při čtení Kaziměstů jsem na Druhé město myslela dost často. Ta podobnost je tu v některých ohledech hodně silná.
Nějak nevím, co přesně si z Kaziměstů odnést. Na můj vkus to bylo v určitých pasážích poněkud zmatené, těžko jsem se ve městě a jeho fungování orientovala. V řadě míst to bylo pro mne dost neuchopitelné. Nevím, jestli to byl autorův záměr, ale každopádně jsem to vnímala trochu jako překážku. Celkově mi přijde škoda, že autor nenapsal tuto knihu trochu objemnější a nešel v některých věcech více do hloubky. Hlavně při popisu místa, kde se to odehrávalo.
Trochu mne mrzelo, že ten závěr byl takový skoro zbrklý. Poslední třetina knihy se udála moc rychle a hodně povrchně. Pro mne to bylo až moc chaotické.
Nakonec hodnotím průměrně. Námět zajímavý, autorova fantazie úžasná, zpracování ale pro mne trochu slabší. Zůstalo to pro mne na půl cesty.

Brzdikaa
14. lednaodpad!

Byla to první (a doufám že poslední) knížka s kterou jsem hodila o zem.

PetrCepek

Dvě třetiny výborná kniha (byť trošku vykrádačka Nikdykde či Unlundun), ale závěrečná část se autorovi bohužel rozklížila jako housle ve sprše.

Vlčí krev
Vlčí krev