Kaziměsti

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtveřice přátel naskočí jednoho dne do přijíždějící tramvaje číslo 0 a ta je zaveze do Nikam. Zjišťují, že město, ve kterém žijí a studují, má druhou tvář. Sněží v něm papír, tramvajové koleje tvoří horské dráhy, krysy se mění ve stíny a jsou v něm domy, ulice a celé čtvrti, o kterých většina lidí nemá tušení. Zlákáni plejádou divů a zázraků se rozhodnou sem přestěhovat. Jenže město je nakaženo nemocí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351345/kazimesti-aUk-351345.jpg 4123

Žánr:
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Přidat komentář
Nelli84
předevčírem

šialená kniha? áno presne taká je :)) pre mňa krásny únik z reality :)

vandalindakova
23. října

Na začátku knihy jsem byla celkem v rozpacích. Střídali se mi fáze, kdy jsem se nasmála s fázemi, kdy jsem absolutně nevěděla, co se to sakra děje.
Poté jsem se nějak začetla a najednou byl konec. Jako český autor mě příjemně překvapil.

Nicol6756
07. října

Tato kniha je velmi nádherná zvenčí i uvnitř. Díky této knize jsem začala zase milovat knihy :)

Akisi
19. září

Na knížku jsem se moc těšila, takže pro mě byla poměrně zklamáním.
V prvé řadě mi postavy byly příšerně nesympatické. Navíc mi přišlo, jako by v příběhu nehrály téměř žádnou roli. Ono ani ten příběh jsem tak úplně nepostřehla. Když jsem došla do půlky knihy, stále jsem nedokázala určit, co za příběh se kniha snaží sdělit.
Konec byl už lepší. Ale dostat se k němu mě stálo docela úsilí. Každopádně na konci jsem viděla nějaké hezké myšlenky, které se autor zřejmě snažil čtenáři předat. To a poměrně zajímavý svět (nebo spíš zajímavá "fantasy" část města) je jediné, co se mi na knize líbilo.
A ještě obal. Ten mě naprosto ohromil a trochu ve mně právě vzbudil vysoká očekávání. Nojo, nesuď knihu podle obalu, což... :)

NymphMaeve
13. září

Na knihu jsem narazila v knihovně náhodou a vzala jí, protože neměli to, co jsem chtěla. Děkuju osudu, že mi toto dílo přihrál do cesty, protože bych se k němu asi jinak nedostala. Od začátku mě kniha pohltila, jazyk jakým je psána mě okouzlil a já se nemohla dočkat každé chvilky, kterou si urvu na čtení. Neskutečné a nádherné.

BetyN.
29. srpna

Kniha Kaziměsti přinesla originální a propracovaný děj, u kterého jsem si mnohokrát říkala, kam autor na ty nápady chodil. Výstřední jména mi nějak nevadila. Kniha je plná daleko větších výstředností. Když jsem se konečně po pár desítek stranách začetla, bavilo mě to. A konec je absolutně geniální.

Ocenila bych kratší kapitoly a v obálce jsem ani po dočtení zalíbení nenašla. Myslím, že obálka knize spíš škodí, než pomáhá.

I když nejsem cílová skupina, knihu doporučuji všem, co touží v knihách po něčem novém.

hellena1523
28. srpna

Neurazí, nenadchne.
Autor píše čtivě, moc se povedla obálka, ale příběh byl na mě překombinovaný. Kdybych si při čtení pokaždé dala sedmičku vína, asi bych byla nadšená, ale s čistou hlavou jsem se nějak nemohla dostat na stejnou vlnu s autorem (asi jsme každý na jiné straně realit).
Pro milovníky klasického hororu či fantastiky to nebude asi nejšťastnější volba.

Nel.K.
21. srpna

Celou dobu jsem si říkala, že se autor hodně inspiruje u Harryho (malé olomoucké Bradavice bez výuky kouzel s partičkou teenagerů namísto dětí a tramvaje místo vlaku), Narnie (Almara) a to s tou plísní ve městě mi připadalo jako vytržené z Všemi dary obdarovaná. Brala jsem to lehce skepticky.. Ale autor překvapil - jména i charaktery postav postupně začaly dávat větší smysl a na závěr docela nečekaný a dost dobrý konec, takže pro mě spokojenost. Na to že je to autorova prvotina, docela dost dobré..

petuzla5591
21. srpna

Tuto knihu jsem v knihkupectví poladla náhodou a musím říct, že jsem měla šťastnou ruku. Autor má bohatou fantazii a moc se mi líbí vlastní svět v našem světě a všechny ty Stínokrysy, paznechty a cedule Nekrmte kanály. Nemohu se od knihy odtrhnout. Velmi se mi líbí, že příběh se odehrává v Olomouci (tedy místy, pokud se neodehrává v Nikde, i když to tam není přímo řečeno, mé milované město jsem poznala. Oblíbila jsem si hlavní postavy. Zejména pak Lazara a Zimu. Líbí se mi neobvyklá jména hlavních postav. Je vidět, že i čeští autoři umí a budu jen doufat, že autor vydá další skvělou knihu.

Shelby14
26. července

Je vidět že autor na vysoké vyzkoušel spoustu zajímavého matroše. Ale asi si svoje tripy poctivě zapisoval a vznikla opravdu pěkná knížka. Už jen ty podivné postavy, zvířata či místa stojí za přečtení, ale ani děj není vůbec špatný a konec Bečan taky zvládnul, někdy to je problém takový úlet ukočírovat. Tady to vyšlo.

Kakiko
15. července

Kniha obsahuje velmi málo kladů - zajímavý konec a celkově zápletku a nápad. To ostatní je velký průměr. Postavy jsou strašné - nudné, plytké, bez charakteru. Všichni jsou krásní, holky všude obdařené. Není tam vysvětlena spousta motivací jednotlivých postav. Zároveň bych od člověka, co dělá literárního korektora, má vystudovanou žurnalistiku, čekala lepší jazyk. Kniha je napsaná jednoduše a bohužel i nezajímavě, nic moc se tam neděje a já bych osobně tak půlku knihy proškrtala.

Hoshi
14. července

Kaziměsti je příjemná, originální, čtivá kniha, která obsahuje zajímavou, hlubokou a možná i pravdivou myšlenku. Během čtení jsem se zasmála, konec mě rozesmutnil a přemýšlím, jestli to může být pravda.... Doufám, že se od autora dočkáme dalšího díla :)

YuuMitsuko
15. června

Znáte ten pocit, kdy si vás vybere kniha? Tak mě si vybrala tahle v jednom knihkupectví. Aniž bych četla o čem je nebo si zjišťovala nějaké podrobnosti jsem si ji prostě chtěla zkusit.
Hned prvních pár stránek mě uchvátilo, což možná bylo i tím, že se kniha (ne)odehrává v Olomouci, což autor nikdy neřekne na přímo, ale dovednými kličkami odhalí těm, kteří Olomouc znají, že je to právě ona! Ale nenechte se zmást, autor možná vzdá menší úctu Olomouci, ale dále už si hraje na svém vlastním písečku ve svém vlastním světě. V něm potom můžete obdivovat jeho nezměrnou fantasii, doslova na každé stránce čekáte, jakou další blbost vymyslí. Ale kupodivu všechno má svoje pravidla a řád, nezapomíná na věci, se kterými pracoval, a děj se díky tomu posouvá rychle vpřed. (Jen tak letmo - kanály, které požírají všechno živé, hospoda ve skříni, zlí kozí jednorožci).
Za zápor bych brala to, že některé postavy byly až příliš plytké a ačkoliv chápu, že Podivno funguje podle jiných pravidel, některé věci byly předhozeny stylem: takhle to je, smiř se s tím, jdeme dál. To mi nestačí. Celkově mi přišli obyvatelé Podivna až příliš smíření se všemi katastrofami, kterým museli čelit. Ale chápu, žádné scény navíc.
Hlavně musíme umět jít dál.

anmaride
12. června

Neměla jsem žádná velká očekávání. Hodně jsem z toho cítila, že je příběh psaný pro mladší čtenáře než jsem já, ale snažila jsem se nad to povznést a knihu si užívat. Námět byl opravdu originalní, četlo se to skvěle. A stejně jako se od první stránky lepšil příběh, tak se lepšil i autorův sloh, což mě hodně překvapilo a potěšilo. Konec jsem doslova zhltla. Za mě dobrý. Fakt dobrý.

superleontynka
05. června

Takže... další kniha za námi!
Hned po několika stránkách knihy budete pochybovat o autorově duševním zdraví. Už jen hlavní jména postav - Lazar, Cesmín, Parma a Zima zní opravdu zvláštně. Ale pozor toto je jen začátek této šílené jízdy!
Ze začátku jsem si opravdu myslela, že kniha bude o studentech, které zajímá jen alkohol a takové věci, ale Bečan dokázal překvapit.
Rozhodně to nebyl schválně psaný líbivý text (jako například u Selekce), ale také to byla kniha, kterou nebudete číst jenom jednou.
Proto hodnotím knihu takto:
1 hvězda za zajímavý děj
1 hvězda za originalitu
0,5 hvězdy za Olomouc
0,5 hvězdy za skvělé zakončení!

Originální kniha, která stojí za přečtení!

nycol
27. května

Zvlastni, moc by me zajimalo, na cem autor jede :))). Jen skoda toho konce, ten byl takovej, hmmm, nebo bude druhy dil.

DracoMalfoy
13. května

Kniha byla skvělá. Tak zvláštně divná, ale zároveň příjemně podivná. Námět, postavy i příběh jako takový mě zaujaly a byla jsem jimi často ohromena. Sám autor mi pověděl, že mu lidé říkají, jak je druhá polovina lepší. Mají pravdu. Je. Ale i ta první není nic špatného.

Veronicess
11. května

Táto kniha bola naprosto úžasne nezvyčajná a originálna.

Dobre sa čítala, objavovanie tajného mesta ma veľmi bavilo, až som si želala aby sa niečo takéto prosím prosím prihodilo aj mne. Občas bol dej trošku pomalší, ale autor nám to krásne vynahradil svojou obrovskou fantáziou a genialitou pri popise mesta. Záverečný zvrat ma zastihol absolútne nečakane, poslednú štvrtinu knihu som prečítala na jeden dych a pri záverečných stranách som mala zimomriavky.

LeeZ
06. května

Knihu jsem stihla přečíst za jeden den. To co mě čekalo na jejích stránkách jsem nečekala. Moje mysl nestihala vytvářet všechny ty ulice,domy a všelijaké drobnosti světa. Ten zážitek stojí za to. Upoutala mojí fantazii.

evilunicorn
04. května

Nepamatuji si,že bych od českého autora někdy četl něco tak originálního :) Kniha na rozhraní fantasy a magického realismu mě dokonale pohltila.Jen škoda konce,ten mohl být víc dotaženější..ale jinak určitě stojí za přečtění :)

Roux
08. dubna

Zřejmě nejkrásnější na celé knize je obálka. Jinak se jedná o partu lidí, kteří neustále chlastají a fetují. Řeší hlouposti a oddávají se sexu. Opravdu jsem čekala něco zcela jiného. Ani styl psaní mě nějak výrazně neoslovil. Nápad to byl možná dobrý, ale chtělo to nad tím víc přemýšlet a jít do hloubky. Na to jak jsem se těšila, je kniha velkým zklamáním.

Nelíísek
01. dubna

Česká fantazárna jak má být i když trošku šílená.

Kniha mě v některých ohledech hodně připomíná serii Mrakodrapový trůn, některé pasáže jsou prostě nepředstavitelné, autor má užasnou fantasii, město skryté ve městu, briliantní nemám výhrad, hodnotím na 4*.

ATheo
28. března

"Když se probudíte v posteli plné dlažebních kostek..."
Hned první věta mě přesvědčila o tom, že koupě nebudu litovat. Zmínka o zahradě hned na následující stránce mě naprosto okouzlila a ujistila mě o tomtéž. A byla to pravda.
Přestože souhlasím, že začátek byl dějově pomalejší, naprosto mi to vykompenzovala přehršel skvělých potřeštěností - kdyby se tam toho ještě k tomu hodně dělo, asi bych už si to nedokázal správně užít. Takhle se ta pravá hloubka příběhu začala rozvíjet ve chvíli, kdy už jsem si na Nikde aspoň trochu zvykl. A příběh to byl pozoruhodný, s ještě pozoruhodnějším koncem, o kterém asi budu ještě nějakou dobu přemýšlet. Líbila se mi i určitá nevinnost a naivita hrdinů, která hezky ladila k objevování fantaskníhi světa, tedy k něčemu, co bývá vyhrazeno dětem. A nakonec se mi líbila i jména, z nichž jsem na začátku byl trochu na rozpacích, ale ona ani jiná být nemohla.
Celkově vzato krásná a netuctová knížka, doufám, že nikoli autorova poslední.

Elmo
15. března

OLOMOUC!!!

groula
28. února

Zajímavá kniha. Skvělý námět, možná trošku nedotazenej. Ale musím říct, že něco podobného sem snad ještě nečetl...

EliaPhantom
20. února

Z téhle knížky jsem opravdu hodně nadšená. Už od samého začátku jsem se nemohla odtrhnout od čtení a přečetla jsem ji jedním dechem. Samotný příběh je takový "divný" ale v dobrém slova smyslu. Když u toho člověk zapojí fantazii, je to pecka. Krásně propracované prostředí i charaktery postav. Za mě rozhodně ano.

ivca79
07. února

Myšlenka zajímavá, některé části čtivější, než jiné... jen už si na podobné knihy přijdu trochu stará. Tento styl studentského života tak nějak byl vždycky moje chápání, takže mi hlavní hrdinové až tak blízký nebyli.

Sylvanas
29. ledna

Ze začátku jsem si říkala: „Páni, to je super!“ Nic, co by mělo podobný námět jsem zatím nečetla. Uchvátila mě tramvaj s číslem nula i Tunelice. Pak se to ale začalo kazit, jako samotné město.
Střed příběhu mi přišel oproti začátku poměrně nudný, syrový až chudý. Možná, že právě proto, jak se mi na začátku všechny nenormální věci zdály úžasné, mi pak připadaly naprosto samozřejmé.
Konec měl ale rozhodně něco do sebe. Na jednu stranu mě sice trochu naštvalo, že zůstal otevřený (A že mě sakra zajímalo, jak že to hodlá Lazar vyřešit!), ale na tu druhou byl vážně filozoficky zaměřený, což se mi opravdu líbilo a donutilo mě to nad mnoha věcmi přemýšlet.

Jonny
18. ledna

Tuctové. Hlavní hrdina, tři další kamarádi, každý je zvláštní něčím jiným. A protože to jsou studenti, tak se neučí a jen chlastají a fetují (po objevení nového světa je celé studium vlastně odsunuto na druhou kolej... ). Prostředí knihy mi přišlo nepromyšlené (jakoby ho autor domýšlel v průběhu psaní). Závěr knihy to trochu zachránil a přidal příběhu na hloubce.

regiiiii
18. ledna

Výborné čtení. Jsem hrdá, že Kaziměsty napsal čech. Doufám v další díly. Jména mi vůbec nevadily. Právě naopak bych řekla, že je to o to víc originalní. Spisovatel má neuvěřitelnou představivost. Dlouho jsem nečetla něco u čeho musím použít hodně své představivosti. Prostě bomba knížka. Ale konec mě zklamal jelikož to byl konec. Čtu, čtu hltám každé slovo, otočím stránku a konec. Sakra. Musí být další díl.