Kaziměsti

Kaziměsti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351345/bmid_kazimesti-aUk-351345.jpg 4 304 94

Čtveřice přátel naskočí jednoho dne do přijíždějící tramvaje číslo 0 a ta je zaveze do Nikam. Zjišťují, že město, ve kterém žijí a studují, má druhou tvář. Sněží v něm papír, tramvajové koleje tvoří horské dráhy, krysy se mění ve stíny a jsou v něm domy, ulice a celé čtvrti, o kterých většina lidí nemá tušení. Zlákáni plejádou divů a zázraků se rozhodnou sem přestěhovat. Jenže město je nakaženo nemocí...... celý text

superleontynka
05.06.2018 3 z 5

Takže... další kniha za námi!
Hned po několika stránkách knihy budete pochybovat o autorově duševním zdraví. Už jen hlavní jména postav - Lazar, Cesmín, Parma a Zima zní opravdu zvláštně. Ale pozor toto je jen začátek této šílené jízdy!
Ze začátku jsem si opravdu myslela, že kniha bude o studentech, které zajímá jen alkohol a takové věci, ale Bečan dokázal překvapit.
Rozhodně to nebyl schválně psaný líbivý text (jako například u Selekce), ale také to byla kniha, kterou nebudete číst jenom jednou.
Proto hodnotím knihu takto:
1 hvězda za zajímavý děj
1 hvězda za originalitu
0,5 hvězdy za Olomouc
0,5 hvězdy za skvělé zakončení!

Originální kniha, která stojí za přečtení!

nycol
27.05.2018 4 z 5

Zvlastni, moc by me zajimalo, na cem autor jede :))). Jen skoda toho konce, ten byl takovej, hmmm, nebo bude druhy dil.

DracoMalfoy
13.05.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá. Tak zvláštně divná, ale zároveň příjemně podivná. Námět, postavy i příběh jako takový mě zaujaly a byla jsem jimi často ohromena. Sám autor mi pověděl, že mu lidé říkají, jak je druhá polovina lepší. Mají pravdu. Je. Ale i ta první není nic špatného.

Veronicess
11.05.2018 4 z 5

Táto kniha bola naprosto úžasne nezvyčajná a originálna.

Dobre sa čítala, objavovanie tajného mesta ma veľmi bavilo, až som si želala aby sa niečo takéto prosím prosím prihodilo aj mne. Občas bol dej trošku pomalší, ale autor nám to krásne vynahradil svojou obrovskou fantáziou a genialitou pri popise mesta. Záverečný zvrat ma zastihol absolútne nečakane, poslednú štvrtinu knihu som prečítala na jeden dych a pri záverečných stranách som mala zimomriavky.

LeeZ
06.05.2018 5 z 5

Knihu jsem stihla přečíst za jeden den. To co mě čekalo na jejích stránkách jsem nečekala. Moje mysl nestihala vytvářet všechny ty ulice,domy a všelijaké drobnosti světa. Ten zážitek stojí za to. Upoutala mojí fantazii.

evilunicorn
04.05.2018 4 z 5

Nepamatuji si,že bych od českého autora někdy četl něco tak originálního :) Kniha na rozhraní fantasy a magického realismu mě dokonale pohltila.Jen škoda konce,ten mohl být víc dotaženější..ale jinak určitě stojí za přečtění :)

Roux
08.04.2018 1 z 5

Zřejmě nejkrásnější na celé knize je obálka. Jinak se jedná o partu lidí, kteří neustále chlastají a fetují. Řeší hlouposti a oddávají se sexu. Opravdu jsem čekala něco zcela jiného. Ani styl psaní mě nějak výrazně neoslovil. Nápad to byl možná dobrý, ale chtělo to nad tím víc přemýšlet a jít do hloubky. Na to jak jsem se těšila, je kniha velkým zklamáním.

Nelíísek
01.04.2018 4 z 5

Česká fantazárna jak má být i když trošku šílená.

Kniha mě v některých ohledech hodně připomíná serii Mrakodrapový trůn, některé pasáže jsou prostě nepředstavitelné, autor má užasnou fantasii, město skryté ve městu, briliantní nemám výhrad, hodnotím na 4*.

ATheo
28.03.2018 5 z 5

"Když se probudíte v posteli plné dlažebních kostek..."
Hned první věta mě přesvědčila o tom, že koupě nebudu litovat. Zmínka o zahradě hned na následující stránce mě naprosto okouzlila a ujistila mě o tomtéž. A byla to pravda.
Přestože souhlasím, že začátek byl dějově pomalejší, naprosto mi to vykompenzovala přehršel skvělých potřeštěností - kdyby se tam toho ještě k tomu hodně dělo, asi bych už si to nedokázal správně užít. Takhle se ta pravá hloubka příběhu začala rozvíjet ve chvíli, kdy už jsem si na Nikde aspoň trochu zvykl. A příběh to byl pozoruhodný, s ještě pozoruhodnějším koncem, o kterém asi budu ještě nějakou dobu přemýšlet. Líbila se mi i určitá nevinnost a naivita hrdinů, která hezky ladila k objevování fantaskníhi světa, tedy k něčemu, co bývá vyhrazeno dětem. A nakonec se mi líbila i jména, z nichž jsem na začátku byl trochu na rozpacích, ale ona ani jiná být nemohla.
Celkově vzato krásná a netuctová knížka, doufám, že nikoli autorova poslední.

Elmo
15.03.2018 4 z 5

OLOMOUC!!!

groula
28.02.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Skvělý námět, možná trošku nedotazenej. Ale musím říct, že něco podobného sem snad ještě nečetl...

EliaPhantom
20.02.2018 5 z 5

Z téhle knížky jsem opravdu hodně nadšená. Už od samého začátku jsem se nemohla odtrhnout od čtení a přečetla jsem ji jedním dechem. Samotný příběh je takový "divný" ale v dobrém slova smyslu. Když u toho člověk zapojí fantazii, je to pecka. Krásně propracované prostředí i charaktery postav. Za mě rozhodně ano.

ivca79
07.02.2018 4 z 5

Myšlenka zajímavá, některé části čtivější, než jiné... jen už si na podobné knihy přijdu trochu stará. Tento styl studentského života tak nějak byl vždycky moje chápání, takže mi hlavní hrdinové až tak blízký nebyli.

Sylvanas
29.01.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala: „Páni, to je super!“ Nic, co by mělo podobný námět jsem zatím nečetla. Uchvátila mě tramvaj s číslem nula i Tunelice. Pak se to ale začalo kazit, jako samotné město.
Střed příběhu mi přišel oproti začátku poměrně nudný, syrový až chudý. Možná, že právě proto, jak se mi na začátku všechny nenormální věci zdály úžasné, mi pak připadaly naprosto samozřejmé.
Konec měl ale rozhodně něco do sebe. Na jednu stranu mě sice trochu naštvalo, že zůstal otevřený (A že mě sakra zajímalo, jak že to hodlá Lazar vyřešit!), ale na tu druhou byl vážně filozoficky zaměřený, což se mi opravdu líbilo a donutilo mě to nad mnoha věcmi přemýšlet.

Jonny
18.01.2018 2 z 5

Tuctové. Hlavní hrdina, tři další kamarádi, každý je zvláštní něčím jiným. A protože to jsou studenti, tak se neučí a jen chlastají a fetují (po objevení nového světa je celé studium vlastně odsunuto na druhou kolej... ). Prostředí knihy mi přišlo nepromyšlené (jakoby ho autor domýšlel v průběhu psaní). Závěr knihy to trochu zachránil a přidal příběhu na hloubce.

regiiiii
18.01.2018 5 z 5

Výborné čtení. Jsem hrdá, že Kaziměsty napsal čech. Doufám v další díly. Jména mi vůbec nevadily. Právě naopak bych řekla, že je to o to víc originalní. Spisovatel má neuvěřitelnou představivost. Dlouho jsem nečetla něco u čeho musím použít hodně své představivosti. Prostě bomba knížka. Ale konec mě zklamal jelikož to byl konec. Čtu, čtu hltám každé slovo, otočím stránku a konec. Sakra. Musí být další díl.

roso.mak
17.01.2018 4 z 5

Ze začátku slabý nástup, pak velký kus líbivého popisu fantaskního města, ale nezoufejte, nakonec se to rozjede a čeká vás i překvapivý konec.

Ten začátek mě trochu rušil a málem odradil, ale možná to bylo jenom tím, že jsem četla o věcech, které sama dobře znám a o kterých tedy byla nuda číst. Přiznávám, že sama jsem byla studentem na Jezuitském konviktu, co po zkouškách zapadal do Vertiga, aby si tam pár Vzteklými psy trochu narovnal své sociální myšlení. Ale přísahám, takové smažky jako hrdinové jsme nebyli.

E.lisabeth
16.01.2018

Ja asi nejak nejsem schopna dat knize hodnoceni...to je podle me nehodnotitelne:-D. Z kraje jsem si rikala tak prumer, tri hvezdy, pak chvilema presahovala i ctyri, pak zas spadla na tri a pul. Ve finale je at umyslne, ci neumyslne hluboka myslenka, ktera mne donutila se zamyslet....nevim, vazne nevim. V hlave se mi z toho presypa pisek sem a tam:-D. Kazdopadne kniha je velice ctiva, prijemne napsana a stranky ubyhaji zavratnou rychlosti.

Andrea K.
29.12.2017 3 z 5

Zpočátku jsem měla pocit, že hrdinové v knize (a možná i autor) požili nějakou drogu :-) Pak mě to ale celou vtáhlo do děje a celý den jsem jen četla a četla dokud jsem celou knihu nedočetla. Nejmilejší z "postav" je Anděla :-D

AgnessN.R.
27.12.2017 3 z 5

Nejdřív mě zaujala obálka, pak český autor, pak jména, a pak vcelku nic. Do čtení jsem se musela nutit. Až konec mě překvapil, ale už to na lepší hodnocení nestačil vytáhnout.

prvotina česká fantasy městská (urban) fantasy

Martin Bečan
česká, 1992