BernardBlack BernardBlack komentáře u knih

Doppler Doppler Erlend Loe

Na knížku jsem se těšil, jako Kim na novou raketu, ale "soudruh" Erlend někde udělal chybu, takže se dostavil jen výbuch:)

14.10.2018 2 z 5

Pane B., zmizte Pane B., zmizte Clive Barker

Ano pane B.(Barkere) zmizte a už se nevracejte, dokud nenapíšete něco méně nudného a otravného:)

13.10.2018 1 z 5

Freddie a já Freddie a já Mike Dawson

Slabé jako třikrát vyluhovaný pigi čaj:)

13.10.2018 odpad!

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Pro fanoušky seriálu povinnost.Navíc není jen jeho kopií, ale obsahuje i vtipný "matroš" navíc.
Ideální na kratší cestu (tzn nejen tu 3 miliony let dlouhou:), kdekoliv se začtete, skvěle se pobavíte (jen pozor at Vás nepřepadne nějaký magoooor:)

Rituál Rituál Mo Hayder

Nejslabší Mo co jsem zatím četl :(tahle Blecha nekousala ani pod kůži se mi nedostala:)

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tak nám po upírech (Stmívání) a "postemo"mládeži (hunger games) přišla do mody pro "puboše" i severská mytologie:)

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Haruki, Haruki, za tohle Tě nevezmu"na ruky":)
Po vynikající magické a poetické knize 1 a 2, jenž mé očekávání a fantazii vystřelila až na měsíc, přichází tvrdý pád do jeho kráterů:)
Tohle vyvrcholení je jedním z těch, kterých je lepší nedosáhnout a raději zůstat jen v naději:)

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

akce za akcí (ale jako v obchodech, bez ladu a skladu:)

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Kniha vytvořená s láskou k řemeslu (psaní) a důvodem proč být fanouškem fantasy - knih všeobecně.
Rothfuss vytvořil příběh, nádherně pestrobarevný, košatý, plný alegorií, myšlenek a humoru.Svět kterým je radost se pomaloučku prokousávat, objevovat jeho temné hvozdy, bezedné rokle či slunečné mýtiny a v kývajících se korunách stromů, volat jméno větru:)
Magická kniha a velký poetický vypravěč, jenž Vás očaruje a už nikdy nepustí, tak že jen mlčící čekáte..., trpělivě a tiše jako utržená květina.

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Astrid uměla psát nádherné lidské příběhy i tenhle "bratří" musí chytit za srdce každého malého lva (či lvici:)
Krásné a temné zároveň (včetně přebalu).

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Je to už skoro 20.let co jsem četl fantasy co by mě tak uhranula, sejmula a zaujala (R.R.Martine ty víš:).
Jsem zcela okouzlen autorovým světem, slovem a fantazií.I když to sem tam chtělo prosekat (třeba les s drakem:), tak jde asi o nejlepší debut co jsem kdy četl a jsem v očekávání věcí, příběhů a jinotajů příštích...

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Můj poslední soud ke knize bude jasný a stručný (což je protiklad k tomuto utahanému a nudnému románu, který nezachrání ani solidní poslední třetina:) Tak jako neznamená více pruhů, více Adidas, tak neznamená více literárních cen, více napínavého a zajímavého Sci-fi:)

11.09.2018 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak tu máme nového "hrdinu" a jak bývá v posledních letech, nejen v komiksovém světě, zvykem, není to zrovna Mirek Dušín:), ale nenapravitelný děvkař, jenž má, i dnes tak potřebné, trauma z minulosti.Autoři nejsou žádná ořezávátka a je to na kvalitě příběhu a hlavně propracované psychologii a interakci postav poznat (stejně jako rukopis z filmové série Most).
I když je mojí nejoblíbenější postavou Billy, tak mě Sebastian "přefiknul" parádně, takže mu rád dám (možnost) i příště:)

11.09.2018 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Sebastian je můj přesný opak (stydlivého, věrného, romantického snílka:) a místy mu "dost šibe", čímž jen potvrzuje klišé, že psychiatr je jen dobře placený psychopat:), ale zatím to má myšlenku, hloubku, styl a "grády".

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krásné ilustrace, magické a snové, ale místy jsem bloudil jako v naší přeházené a podivné knihovně:)

10.09.2018 3 z 5

Jsem ateista (díky Bohu:), takže příběh "Tóra" se mi nestal zákonem:)
Haruki, jinak má druhá japonská půlka duše, má i lepší kroniky aneb tenhle ptáček mi přišel silně "nedotažený":)Asi jsem k němu nenašel správný KLIČek:)

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po Levharta považuji Harryho od Nesba za jednu z nej detektivních serií co jsem kdy četl, pak nám začal poněkud " supermanovati a bondovati", ale i tak díky za krásné vzpomínky a ještě jeden relaps:)

10.09.2018

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Nemám problém s tím, když je zločin jen hybatelem dalších událostí (viz islandan Indridason) , ale tohle je nejslabší detektivka - příběh co jsem za poslední léta četl aneb vztahové problémy z Beverly Hills 90210 znovu v akci:)a je jedno, že do toho Lenka dává všechny své vílky:)

10.09.2018 1 z 5

Kniha má užasné prostředí - dobu, ale příběh je jen klasická červená knihovna (komu se to nelíbí at hodí faraonem:)

10.09.2018 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Jak se později ukázalo, tak celek Danovi moc nefunguje, ale jako sbírka příběhů - osudů je to místy geniální (některé jsem nasál, na jeden zátah, jako alkáč flašku:).