BernardBlack BernardBlack komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Není cesty zpět...a tak musím jít proti proudu.Protože nechápu proč má neoriginální a místy značně nudný a přestřelený příběh tak vysoké hodnocení.

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Vysoké hodnocení zde a příběh mě nadchnul. Začátek solidní, ale pak to chytlo "trumpovskou přehazovačku" a "bondovský megaheroismus" a spadlo to pod průměr.
jo a podivínských, geniálních a zazobaných postav už mám fakt dost:)

10.09.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kéž by střední proud v ČR byl aspoň stejně dobrý.Dobře se to čte (člověk nezůstane nikde viset:)
Malíře Munche mám rád a ani jako jmenovec není žádná nesympatická "matlanina":)

Christina Christina Stephen King

Příjemná jednohubka.V Americe, kde dostanete řidičák v 16.letech a všude to je "kurevsky daleko" to má asi vyšší otáčky aneb born to be wild:) , ale já řadím na průměrnou trojku:)Mistr umí i vyšší stupně:)

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Neil je takový Tim Burton literárního světa, fantasta, hračička a snílek, Baron Prášil (jako můj oblíbenec ve filmové verzi - Miloš Kopecký:) přelomu tisíciletí).
Vtipné, milé, okouzlující (mmch i filmová verze se povedla), v době kdy tak často vítězí forma nad obsahem, příjemné pohlazení po duši od velkého vypravěče.
Někdy mě "jeho salva" zasáhne plnou silou a jindy jen proletí v uctivé vzdálenosti, ale každopádně Ti přeji ještě hodně střelného ( hvězdného:) prachu, starý brachu:)

10.09.2018 5 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

10.09.2018 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Bohužel to není taková smršt jako jsem čekal.Spíš solidní vánek, jenž mě i přes zajímavé prostředí a nápad, nedokázal strhnout.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Král je mrtev (Larsson) at žije král:)Nyní už mistr svého řemesla Olsen, nám ze svého šuplíku odtajnil složku obsahující jeho nejsilnější příběh, jenž navíc okořenil vrcholnou dávkou nejen cynického humoru (Carl), omamné exotiky (Asad) a žen (u Rose to množné číslo opravdu platí:) u kterých nezůstane jedno "prkýnko" suché a jako každou ji nelze nemilovat a nenávidět zároveň, navíc v dokonalém lidském a literárním spojení.

10.09.2018 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Nebudu tu: "Hýkat jako velbloud, který se nažral písku", takže jen stručně.
Olsen už asi mistrovský "Vzkaz v láhvi a Složku 64" nepřekoná, ale i tak mě jím stvořená trojice baví čím dál víc, protože Carlův sarkasmus je zde ještě černější než dřív, stejně jako Asadův "čaj" (hlášky, slazení, přísloví:), takže za mne máš Jussi dalšího "velbloudího hudlana":)

09.09.2018 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Dobře, že Dolfík tu válku prohrál, protože jinak by to byla děsná nuda:)
Pro alternativní historii mám slabost (obzvláště WWII, kde Adův tým neskončí jako druhý:), ale tohle zpracování konečného řešení mi opravdu, ale opravdu nepřišlo jako dobrý nápad:)

07.09.2018 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jsem sice všežravec, ale tohle už prostě nezbaštím:)
Vyšetřovatelka nepoužitelná troska, bez které se to, ale neobejde, protože je geniální (stejně jako vrah samozřejmě).
Schéma knihy, stejné jako minule, včetně zapojení dcery detektiva (být jí, tak odletím minimálně na měsíc až bude fotr vyšetřovat další případ:)
Vývoj postav či hlubšího vysvětlení jejich pohnutek nulové, jen naházené množství figurek - zápletek přes sebe, aby k rozuzlení došlo co nejpozději, navíc zakončené v odbytém závěru.
Ale hlavně, že se kasička zaplní, že Samíku?:)

07.09.2018 2 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Gateway považuji za jedno z nej sci-fi, ale u světa jsem si občas připadal, že jsem opravdu na konci času (spíš své trpělivosti:) Myšlenka skvělá, ale provedení za ní kulhá, časté skoky v čase brání v hlubokém se ponoření do daného období a nevím jestli byl Wan-To nejmocnější inteligencí ve vesmíru, ale rozhodně tou nejotravnější v knize:)

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Nečekané pirátské přepadení, čerstvý vítr do povislých plachet fantasy žánru. Kapitána Staveleho jsem zatím neznal, ale jeho čepele tnou dostatečně hluboko, abych se s ním vydal na další plavbu vstříc" neotesanému trůnu":)

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

První díl byl nečekané pirátské přepadení, čerstvý vítr do povislých plachet fantasy žánru. Zde se místy šlape voda a zásobami jen plní podpalubí na poslední zteč.Přesto to má stále tah a průraz na bránu jako titanik na ledovec:)

07.09.2018 4 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Autor je očividně hračička, jenž umí své vize světa důkladně promyslet a popsat, ale chybí tomu zápal a duše.

Zpátky do temnoty Zpátky do temnoty Robert Ervin Howard

Zub času je nemilosrdný, nakonec ohlodá až na kost každého (dokonce i nesmrtelného Conana)

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Je to už skoro 20.let co jsem četl fantasy co by mě tak uhranula, sejmula a zaujala (R.R.Martine ty víš:).
Jsem zcela okouzlen autorovým světem, slovem a fantazií.I když to sem tam chtělo prosekat (třeba les s drakem:), tak jde asi o nejlepší debut co jsem kdy četl a jsem v očekávání věcí, příběhů a jinotajů příštích...

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

uff, to byl porod (feministky prominou:)
První část mě nadchla a chtěl jsem vědět jak to dopadne, ale jak už tu píšou mnozí, v první části to jako samostatné příběhy fungovalo Simmonsovi skvěle, ale v druhé se mu nefunkční celek rozpadá jako zrníčka prachu v hrobce času:)

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Výborně vykreslený záporák (jak to King umí), ale zbytek takový nestlaný nemastný, chápu že chce mistr vyzkoušet i jinou škatulku, ale umí mnohem líp než průměr...mmch kolik mu dal mercedes za tu obří reklamu?:))