BernardBlack BernardBlack komentáře u knih

Velké partnerství: Bůh, věda a hledání smyslu Velké partnerství: Bůh, věda a hledání smyslu Jonathan Sacks

Věda rozebírá věci na součástky, aby zjistila, jak fungují. Náboženství skládá věci dohromady, aby pochopilo jejich smysl.

10.07.2022 5 z 5

Obdivuji pana Snydera za tak neskutečně komplexní a zároveň podrobně ozdrojovanou knihu.Ukazuje (dokazuje) jaké jsou lidi zrůdy (Stalin ani Hitler nikomu z pachatelů zvěrstev osobně nestál za zády, nenutil je...)Tomu že dobyvačná armáda "masakruje" cizí území (lidi) se nedivím (i když to neschvaluji a odsuzuji), ale to jak nechal Stalin záměrně vychcípat hladem miliony vlastních lidí...přečetl jsem stovky knih, ale u této (konkrétně kapitola Sovětské hladomory) jsem prvně brečel...:(((

29.01.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Štefane, tentokrát za slabé tři a to jen díky výbornému začátku, pak je to satanžel prudký sešup dolů:(kterému nezabránilo ani jindy Tvé silné nadpřirozeno:)
Navíc opravdu bylo nutné do příběhu opět propašovat tu "všetečnou krávu" (viz trefná citace z knihy:) a spolu s ní, většinu negativ "hlídkové trilogie"...

14.12.2020 3 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

King měl jedno ze svých "osvícení" a tak rozepsal myšlenku (už jednou výborně zpracovanou) a přenechal ji dál...
Chizmar, z ní bohužel téměř nic nevytěžil a odevzdal slaboučkou povrchní moralitku, která mezi mistrovské "Nezbytné věci" v mé knihovně nikdy patřit nebude:)

08.12.2020 2 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

I ty, Štefane?? Když už i King "musí" cpát hyperkorektní gender do své průměrné povídky, navíc zbytečně natáhnuté na samostatný román, tak je to definitivně v...CENSORED:)

08.12.2020 2 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Chlapi sobě:) Pátou hvězdu přidávám za četbu Petra Čtvrtníčka, který to skvěle "dostal do držky" a pádím na "tři Plzně":) Ten, co s Velitelkou málo pružil...

03.11.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Po vypití sklenice jaru, vytvoříte hodnotnější produkt, než je tato sračka:)

14.12.2019 odpad!

Opráski sčeskí historje f koztce Opráski sčeskí historje f koztce Jaz

kua, toe bich dlal tjem smajlým kikotum mystok slabitkaře:)

16.11.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Jímá mě podezření, že si King za totáče odskočil do ČSSR a "naskočil" na mamku pana Renčína:)
Dechberoucí dílo, od obálky až po poslední kapitolu.Svojí kvalitou, děsivě ponurou atmosférou a mrazivostí srovnatelné s tím nejlepším co kdy napsal sám "otec žánru Stephen":)
Každopádně nej horor z českých luhů a hájů (respektive temných koutů Šumavských a hlavně "nelidských":)jaký jsem kdy četl.
Po přečtení doporučuji mrknout na Huberta Pilčíka, jehož skutečný příběh se stal inspirací pro tuto brutální a nezapomenutelnou knihu.

25.10.2019 5 z 5

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

"Demokracie je nejpitomější režim ze všech"...protože to znamená přizpůsobit se většině a většinu tvoří debilové:))
Geniální kniha pro všechny omezené lidi (tzn inteligentní, protože jen hloupost nezná hranic:)
Už mě to "nesejmulo" tak jako Europeana , u které jsem s Patrikem přišel o panictví:)
Ale i tak jsem se na autorův ironický nadhled a slovní ekvilibristiku, opět chytil jako prdel na péro:)
Kéž by měla ČR víc "O - uředníku" (nejen ve státní správě:), protože pak by se prý konec světa nekonal:) Nebo by si ho pak aspoň prostě někdo všimnul:))

20.10.2019 4 z 5

"Statistika nuda je...", text této známé písně Vám autor naprosto vyvrátí a rozebere (cihlu po cihle:)
Osobité, satirické, sarkastické a při tom mistrovsky "naivně švejkovsky" napsáno:)
Doporučuji zajít na geniální zpracování této knihy, do mého nejoblíbenějšího divadla Na zábradlí.

20.10.2019 5 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Bu bu bu, upírům nedávej přes hubu:)
Nová krev do žij zmírajícím "násoskám" nového tisíciletí, protože nepoživatelné sračky typu Stmívání atd nedokáží náš hlad utišit:)
Já tento moderní upgrade nesmrtelné klasiky , nenasytně vysál do poslední kapky a ještě ted mám celou pusu vlhce červenou a na patře cítím její sladce lahodnou, opojnou chuť a toužím po dalším krveprolití:)
Prostě dobrý ročník a skupina:)

18.10.2019 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Tahle "černá labuť" (fanoušci Aronofského filmu, už vědí:) rozhodně není "mrtvá", ale pořádně "syčí, štípe a kouše":), takže jsem neházel já s ní, ale ona se mnou, až jsem se smíchy za polštáře popadal (samozřejmě plné pichlavého labutího peří:)
Nádherně napsané, sarkastické, trefné, jízlivé a nekorektní (vydat to autor v USA, tak ho klika hipsterů, mee too, Gréty T. atd "demokraticky ukamenuje":)

18.10.2019 4 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Recept na delikatesu: Vykostíme Kinga, přidáme na kousíčky nasekaného Palahniuka, oba pak flambujeme v černém a nekorektním humoru a zalijeme řádně exotickou a peprnou omáčkou, kterou ještě zahustíme dnešní "smetánkou" (tak že by se dala krájet, jak říká Bohdalka:)
A máme "very hot a spicy" lahůdku, po které se budete olizovat až za ušima (gurmáni "racčího masa" spíš jako po jejich konzumaci:))

06.07.2019 5 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Ani náš současný prezident se nechytá na Bukowského kadenci "šrapnelů", chlastu a "pussy" (kunda sem, kunda tam:)
Ale pod špinavou, syrovou a (S)prostou slupkou se skrývá mimořádný román a člověk (jenž se jako já, rád přitiskne k teplé prdelce či vychlazené lahvince:))

14.05.2019 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Stejně jako Chinaski/Bukowski se rád přitisknu k teplé prdelce či vychlazené lahvince:)
Autorova klasika, syrová a špinavá kniha, plná černého humoru, deziluzí a marnosti boje s větrnými mlýny (taková "poštovní Hlava 22":)) aneb jak hlásá Charlesův náhrobek "Don´t Try":)

13.05.2019 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

"Nevypadá to dobře, zřejmě se vám udělala duše...duše?Je to moc nebezpečné?Nevyléčitelné":)
Občas je "kopie" (1984) lepší originálu, ale i tak"My" patří díky za inspiraci.

29.12.2018 3 z 5

Místnost Místnost Jonas Karlsson

"Nějaké batole s dudlíkem se mi dlouho dívalo do očí.Nakonec jsem se musel zeptat: My se známe?"?Odpovědi jsem se nedočkal:))
Kafkárna jako prase (tohle je aspoň pořádná 13. komnata:)

29.12.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak nám "Alexandrovci":)Ahndorilovi (Lars Kepler) udělali stalking pejska a kočičky u vaření dortu a narvali do své knihy všechny své oblíbené ingredience, navíc stylem čím více, tím lépe. ( mordů, krve, klišé, nelogičností, úchylek a zvratů) a výsledkem je, nepřekvapivě, nepoživatelná sra...ka:)

14.10.2018 1 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Žízeň je veliká, život mi utíká,
nechte mě příjemně snít.
Ve stínu pod fíky poslouchat slavíky,
zpívat si s nima a pít.

Réva, ženy, zpěv a slunný španělský venkov a na něm pot, slzy a krev...co víc si přát:)
Příjemná, milá a pěkně napsaná kniha, ale Ranhojič se mi líbil mnohem víc.

14.10.2018 3 z 5