BernardBlack

Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a StalinemKrvavé země: Evropa mezi Hitlerem a StalinemTimothy Snyder

Obdivuji pana Snydera za tak neskutečně komplexní a zároveň podrobně ozdrojovanou knihu.Ukazuje (dokazuje) jaké jsou lidi zrůdy (Stalin ani Hitler nikomu z pachatelů zvěrstev osobně nestál za zády, nenutil je...)Tomu že dobyvačná armáda "masakruje" cizí území (lidi) se nedivím (i když to neschvaluji a odsuzuji), ale to jak nechal Stalin záměrně vychcípat hladem miliony vlastních lidí...přečetl jsem stovky knih, ale u této (konkrétně kapitola Sovětské hladomory) jsem prvně brečel...:(((

29.01.2021

OutsiderOutsiderStephen King

Štefane, tentokrát za slabé tři a to jen díky výbornému začátku, pak je to satanžel prudký sešup dolů:(kterému nezabránilo ani jindy Tvé silné nadpřirozeno:)
Navíc opravdu bylo nutné do příběhu opět propašovat tu "všetečnou krávu" (viz trefná citace z knihy:) a spolu s ní, většinu negativ "hlídkové trilogie"...

14.12.2020

Kouzelná skříňka pro GwendyKouzelná skříňka pro GwendyStephen King

King měl jedno ze svých "osvícení" a tak rozepsal myšlenku (už jednou výborně zpracovanou) a přenechal ji dál...
Chizmar, z ní bohužel téměř nic nevytěžil a odevzdal slaboučkou povrchní moralitku, která mezi mistrovské "Nezbytné věci" v mé knihovně nikdy patřit nebude:)

08.12.2020

PovzneseníPovzneseníStephen King

I ty, Štefane?? Když už i King "musí" cpát hyperkorektní gender do své průměrné povídky, navíc zbytečně natáhnuté na samostatný román, tak je to definitivně v...CENSORED:)

08.12.2020

Český rájČeský rájJaroslav Rudiš

Chlapi sobě:) Pátou hvězdu přidávám za četbu Petra Čtvrtníčka, který to skvěle "dostal do držky" a pádím na "tři Plzně":) Ten, co s Velitelkou málo pružil...

03.11.2020

Zbouchnul jsem Satanovu dceruZbouchnul jsem Satanovu dceruCarlton Mellick III

Po vypití sklenice jaru, vytvoříte hodnotnější produkt, než je tato sračka:)

14.12.2019odpad!

Opráski sčeskí historje f koztceOpráski sčeskí historje f koztce Jaz

kua, toe bich dlal tjem smajlým kikotum mystok slabitkaře:)

16.11.2019

VězněnáVězněnáPavel Renčín

Jímá mě podezření, že si King za totáče odskočil do ČSSR a "naskočil" na mamku pana Renčína:)
Dechberoucí dílo, od obálky až po poslední kapitolu.Svojí kvalitou, děsivě ponurou atmosférou a mrazivostí srovnatelné s tím nejlepším co kdy napsal sám "otec žánru Stephen":)
Každopádně nej horor z českých luhů a hájů (respektive temných koutů Šumavských a hlavně "nelidských":)jaký jsem kdy četl.
Po přečtení doporučuji mrknout na Huberta Pilčíka, jehož skutečný příběh se stal inspirací pro tuto brutální a nezapomenutelnou knihu.

25.10.2019

Konec světa se prý nekonalKonec světa se prý nekonalPatrik Ouředník

"Demokracie je nejpitomější režim ze všech"...protože to znamená přizpůsobit se většině a většinu tvoří debilové:))
Geniální kniha pro všechny omezené lidi (tzn inteligentní, protože jen hloupost nezná hranic:)
Už mě to "nesejmulo" tak jako Europeana , u které jsem s Patrikem přišel o panictví:)
Ale i tak jsem se na autorův ironický nadhled a slovní ekvilibristiku, opět chytil jako prdel na péro:)
Kéž by měla ČR víc "O - uředníku" (nejen ve státní správě:), protože pak by se prý konec světa nekonal:) Nebo by si ho pak aspoň prostě někdo všimnul:))

20.10.2019

Europeana: Stručné dějiny dvacátého věkuEuropeana: Stručné dějiny dvacátého věkuPatrik Ouředník

"Statistika nuda je...", text této známé písně Vám autor naprosto vyvrátí a rozebere (cihlu po cihle:)
Osobité, satirické, sarkastické a při tom mistrovsky "naivně švejkovsky" napsáno:)
Doporučuji zajít na geniální zpracování této knihy, do mého nejoblíbenějšího divadla Na zábradlí.

20.10.2019

NákazaNákazaGuillermo del Toro

Bu bu bu, upírům nedávej přes hubu:)
Nová krev do žij zmírajícím "násoskám" nového tisíciletí, protože nepoživatelné sračky typu Stmívání atd nedokáží náš hlad utišit:)
Já tento moderní upgrade nesmrtelné klasiky , nenasytně vysál do poslední kapky a ještě ted mám celou pusu vlhce červenou a na patře cítím její sladce lahodnou, opojnou chuť a toužím po dalším krveprolití:)
Prostě dobrý ročník a skupina:)

18.10.2019

Hod mrtvou labutíHod mrtvou labutíOndřej Hübl

Tahle "černá labuť" (fanoušci Aronofského filmu, už vědí:) rozhodně není "mrtvá", ale pořádně "syčí, štípe a kouše":), takže jsem neházel já s ní, ale ona se mnou, až jsem se smíchy za polštáře popadal (samozřejmě plné pichlavého labutího peří:)
Nádherně napsané, sarkastické, trefné, jízlivé a nekorektní (vydat to autor v USA, tak ho klika hipsterů, mee too, Gréty T. atd "demokraticky ukamenuje":)

18.10.2019

Tajná večeřeTajná večeřeRaphael Montes

Recept na delikatesu: Vykostíme Kinga, přidáme na kousíčky nasekaného Palahniuka, oba pak flambujeme v černém a nekorektním humoru a zalijeme řádně exotickou a peprnou omáčkou, kterou ještě zahustíme dnešní "smetánkou" (tak že by se dala krájet, jak říká Bohdalka:)
A máme "very hot a spicy" lahůdku, po které se budete olizovat až za ušima (gurmáni "racčího masa" spíš jako po jejich konzumaci:))

06.07.2019

FaktótumFaktótumCharles Bukowski

Ani náš současný prezident se nechytá na Bukowského kadenci "šrapnelů", chlastu a "pussy" (kunda sem, kunda tam:)
Ale pod špinavou, syrovou a (S)prostou slupkou se skrývá mimořádný román a člověk (jenž se jako já, rád přitiskne k teplé prdelce či vychlazené lahvince:))

14.05.2019

Poštovní úřadPoštovní úřadCharles Bukowski

Stejně jako Chinaski/Bukowski se rád přitisknu k teplé prdelce či vychlazené lahvince:)
Autorova klasika, syrová a špinavá kniha, plná černého humoru, deziluzí a marnosti boje s větrnými mlýny (taková "poštovní Hlava 22":)) aneb jak hlásá Charlesův náhrobek "Don´t Try":)

13.05.2019

MyMyJevgenij Ivanovič Zamjatin

"Nevypadá to dobře, zřejmě se vám udělala duše...duše?Je to moc nebezpečné?Nevyléčitelné":)
Občas je "kopie" (1984) lepší originálu, ale i tak"My" patří díky za inspiraci.

29.12.2018

MístnostMístnostJonas Karlsson

"Nějaké batole s dudlíkem se mi dlouho dívalo do očí.Nakonec jsem se musel zeptat: My se známe?"?Odpovědi jsem se nedočkal:))
Kafkárna jako prase (tohle je aspoň pořádná 13. komnata:)

29.12.2018

StalkerStalkerLars Kepler

Tak nám "Alexandrovci":)Ahndorilovi (Lars Kepler) udělali stalking pejska a kočičky u vaření dortu a narvali do své knihy všechny své oblíbené ingredience, navíc stylem čím více, tím lépe. ( mordů, krve, klišé, nelogičností, úchylek a zvratů) a výsledkem je, nepřekvapivě, nepoživatelná sra...ka:)

KatalánecKatalánecNoah Gordon

Žízeň je veliká, život mi utíká,
nechte mě příjemně snít.
Ve stínu pod fíky poslouchat slavíky,
zpívat si s nima a pít.

Réva, ženy, zpěv a slunný španělský venkov a na něm pot, slzy a krev...co víc si přát:)
Příjemná, milá a pěkně napsaná kniha, ale Ranhojič se mi líbil mnohem víc.

DopplerDopplerErlend Loe

Na knížku jsem se těšil, jako Kim na novou raketu, ale "soudruh" Erlend někde udělal chybu, takže se dostavil jen výbuch:)

Pane B., zmiztePane B., zmizteClive Barker

Ano pane B.(Barkere) zmizte a už se nevracejte, dokud nenapíšete něco méně nudného a otravného:)

13.10.2018

Freddie a jáFreddie a jáMike Dawson

Slabé jako třikrát vyluhovaný pigi čaj:)

13.10.2018odpad!

Nekonečno vítá ohleduplné řidičeNekonečno vítá ohleduplné řidičeRob Grant

Pro fanoušky seriálu povinnost.Navíc není jen jeho kopií, ale obsahuje i vtipný "matroš" navíc.
Ideální na kratší cestu (tzn nejen tu 3 miliony let dlouhou:), kdekoliv se začtete, skvěle se pobavíte (jen pozor at Vás nepřepadne nějaký magoooor:)

RituálRituálMo Hayder

Nejslabší Mo co jsem zatím četl :(tahle Blecha nekousala ani pod kůži se mi nedostala:)

Ódinovo dítěÓdinovo dítěSiri Pettersen

Tak nám po upírech (Stmívání) a "postemo"mládeži (hunger games) přišla do mody pro "puboše" i severská mytologie:)

1Q84: Kniha 31Q84: Kniha 3Haruki Murakami

Haruki, Haruki, za tohle Tě nevezmu"na ruky":)
Po vynikající magické a poetické knize 1 a 2, jenž mé očekávání a fantazii vystřelila až na měsíc, přichází tvrdý pád do jeho kráterů:)
Tohle vyvrcholení je jedním z těch, kterých je lepší nedosáhnout a raději zůstat jen v naději:)

Drsný spasitelDrsný spasitelMiroslav Žamboch

akce za akcí (ale jako v obchodech, bez ladu a skladu:)

13.10.2018

Strach moudrého mužeStrach moudrého mužePatrick Rothfuss

Kniha vytvořená s láskou k řemeslu (psaní) a důvodem proč být fanouškem fantasy - knih všeobecně.
Rothfuss vytvořil příběh, nádherně pestrobarevný, košatý, plný alegorií, myšlenek a humoru.Svět kterým je radost se pomaloučku prokousávat, objevovat jeho temné hvozdy, bezedné rokle či slunečné mýtiny a v kývajících se korunách stromů, volat jméno větru:)
Magická kniha a velký poetický vypravěč, jenž Vás očaruje a už nikdy nepustí, tak že jen mlčící čekáte..., trpělivě a tiše jako utržená květina.

Bratři Lví srdceBratři Lví srdceAstrid Lindgren

Astrid uměla psát nádherné lidské příběhy i tenhle "bratří" musí chytit za srdce každého malého lva (či lvici:)
Krásné a temné zároveň (včetně přebalu).

Jméno větruJméno větruPatrick Rothfuss

Je to už skoro 20.let co jsem četl fantasy co by mě tak uhranula, sejmula a zaujala (R.R.Martine ty víš:).
Jsem zcela okouzlen autorovým světem, slovem a fantazií.I když to sem tam chtělo prosekat (třeba les s drakem:), tak jde asi o nejlepší debut co jsem kdy četl a jsem v očekávání věcí, příběhů a jinotajů příštích...