Nákaza

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách. Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka… Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn. Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31428/big_nakaza-vkZ-31428.jpg 4.3240

Zhoubný kmen / Upírská trilógia 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Strain, 2009

Kniha Nákaza

eraserhead

Čekal jsem od té knihy prakticky cokoliv. Přistupoval jsem k ní s malými rozpaky. A byť jsem dostal, co jsem očekával - upírský příběh podaný v epidemiologickém hávu - je to svižné, zajímavé a děj posouvá nejen rozmanitá struktura, ale i sympatické postavy. 3,5*

Jája92
13.08.2020

Když jsem začínala knihu číst, žádné velké wow jsem neočekávala, přece jen upírských děl je na trhu mnoho, ale byla jsem mile překvapena. Velmi se mi zamlouvalo, jak se děj postupně rozvíjí a udržuje napětí spolu se čtenářem. Jednotlivé části jemně odkrývají záhadu letadla, které se stalo oříškem pro dr. Efraima a Noru, aniž by v tu chvíli tušili, jaký závod s časem je čeká...

BernardBlack
18.10.2019

Bu bu bu, upírům nedávej přes hubu:)
Nová krev do žij zmírajícím "násoskám" nového tisíciletí, protože nepoživatelné sračky typu Stmívání atd nedokáží náš hlad utišit:)
Já tento moderní upgrade nesmrtelné klasiky , nenasytně vysál do poslední kapky a ještě ted mám celou pusu vlhce červenou a na patře cítím její sladce lahodnou, opojnou chuť a toužím po dalším krveprolití:)
Prostě dobrý ročník a skupina:)

tynuska4637
19.12.2018

Za mě je to super tím, jak celá kniha začíná. (Jo. Fakt super nasednout do letadla na první a zjistit, že kniha začíná tím, že latadlo dosedlo na ranvej a chcíplo!)
Ale musím říct, že jakmile jsem se začetla, nemohla jsem odtrhnout oči.
Líbí se mi jak je kniha nepředvídatelná.
Charaktery hlavních postav jsou prostě super..
A ten konec!!!
Za mě plný počet hvězd.
Jsem zvědavá na další díly :)

radmik
08.03.2018

Super kniha, zajímavá, napínavá, čtivá!

Etelea
26.10.2017

Přijemné překvapení, protože dlouho se mi nestalo, že bych se během čtení knihy bála :-) Takže jedna hvězda.

Hodně mě to zaujalo hlavně v začátku. Nechtěla jsem odložit knihu dřív, než se dozvím, co se to v tom letadle do háje stalo:-) Druhá hvězda.

Hlavní charaktery jsou v podstatě všechny uvěřitelné, postavy nejsou ploché, Abraham Setrakian vede. Třetí hvězda.

Psáno je napínavě, stránky jsem hltala a knihu jsem přečetla v cuku-letu. Čtvrtá hvězda.

Je to konečně něco jiného! Přesto krásný příklon ke klasice. Geniální! Pátá hvězda.

MaxQ
27.02.2017

Začátek nadupaný na maximum, až mi bylo líto, že se z toho vyklube zase jen další upíří sága. Zhruba po třetině knihy už příběh zapadne do běžných žánrových klišé - rozpadlá rodina, hlavní hrdina a jeho dítě, starý profesor, který ví, originální zbraně na upíry... Ale četlo se to dobře, druhý díl už mám na poličce, tak uvidím, jestli ho zvládnu celý.

Karelvovsik
20.02.2017

Podle mě je Nákaza nejlepší díl z celé upíří trilogie a především v první polovině knihy mi běhal mráz po zádech. Celá trilogie je však velmi dobře čitelná.