bee88maja bee88maja komentáře u knih

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Plavat ve vlastním světě, a nalézt to, co většina z nás hledá všude, ale nikdy ne u sebe...

Z mého úhlu pohledu, velmi zajímavé čtení. Doporučuji všem, kteří stále nejsou spokojeni a hledají cestu ke štěstí :).

13.09.2017 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

čínská kultura a filosofie, smrt, sexuální napětí... vytvoření příběhu na tak rozporuplném pozadí...zajímavá kombinace... je to jako tichá voda, co břehy mele...pomalu vás omotá... a pomoc se nechystá :)

08.09.2017 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Jak zábavnou formou objevit, co skrývá vaše střevo. Jakou tento opomíjený orgán plní roli? Potrubí, které je zřejmě hlavním pachatelem rozpoložení, ve smyslu psychickém i fyzickém. :)

30.08.2017 5 z 5

Lidská práva Lidská práva Božena Komárková

Filosofie, odkud přichází přirozené právo, a zda je lidské. Zabývat se myšlenkou, zda humanismus má své místo v soudobé společnosti, kdo určuje, na co jedinec právo má a nemá. Žít a nechat žít, komplikovaná myšlenka spjatá s vírou...

22.08.2017 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Čtu, čteš, čteme... bojujeme. Boj se vším, co přijde. Poučovat o životě, být silnější než ti druzí. Být připravený... Boj.

I pro tuhle knihu platí, každá mince má dvě strany.A pravda je jen taková, jakou ji chceme slyšet (vidět), pokud nejsme ochotní vnímat víc... a hlouběji.

11.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Číst podobnou knihu, je něco, co se mi zarývá do mého pudu pro spravedlnost, cit a logiku. Knihy jsou tu, aby nás poučily, ale bohužel ti, kteří by měli být poučeni, po moudrých knihách nikdy nesáhnou...Děsivé, smutné, ale stálé aktuální.

11.08.2017 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Ptám se, kdo umí vidět a cítit realitu v barvách? Kdo vidí i druhou stranu mince? Tolik tryskajících emocí v jedné knize, jsem doposud nepotkala. Slzy v očích a uvědomění si, co nám vlastně chybí?

31.07.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mne trochu zklamání, od královny detektivek jsem očekávala více. Asi mi v žilách proudí málo ledové a klidné anglické krve. Zdrchaná severskou surovostí, toužím být překvapována. Tady jsem bohužel od prvního společného večera na ostrově tušila, kdo za tím vším stojí. Škoda Agatho, měla jsem tě najít dřív, zdá se mi...a možná bys mne uhranula. :)

18.07.2017 3 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Po dlouhé době kniha, která mi v tom chaosu masových mediálních výplodů - tohle nesmíš, tamto nesmíš....srovnala, jak to teda je. Informace v knize, podložené studiemi. Za mne palec nahoru. Bonus navíc, chutné recepty.

Shrnutí:
Dobrý "nakopávač", když chcete začít se zdravým životním stylem !!!

18.07.2017 5 z 5

Země strašidel Země strašidel Rostislav Křivánek

Když Vám v rukou ulpí kniha vyřazená z evidence knihovny... Země strašidel, v očekávání pohádky plný příběh... Nalezení, mnohem hlubšího. Boj s větrnými mlýny... boj samotný, samota, civilizace, příroda... válka....hrátky s filosofií, to mám ráda...

18.07.2017 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Miluju ty chvíle, kdy můžu otevřít dveře od komnaty, kde ukrývám své vnitřní dítě. Povídky podivných potěší váš smysl pro podivnost, nereálno.

Bonus navíc, vazba a ilustrace - vymazlená záležitost.

02.07.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Každý mne odrazoval od 100 stran nudného textu o rybařině. A co jsem našla? Hloubavý a strhující text o překážkách v životě, a jeho zdolávání, o síle duše. Symbolické a ohromující. K tomuto textu Ernesta Hemingwaye se budu ráda vracet.

30.06.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Co mě na severských detektivkách baví? Ta vstupní zmatenost, a konečná smysluplnost. To neustálé napětí, po každé dočtené kapitole, chcete jednoduše vědět, jak to souvisí, jak ty jednotlivosti spojit. Po přečtení Sovy a V lese visí anděl, pro mě jednoduše - chci další díl !!!

22.06.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Vtáhnutí vaší duše do jiné dimenze. Odpoutávání od reality a v mysli představa světa, ve kterém je vše reálné. Záchrana podivnosti v rukou dvou "dětí". Schopnosti gradují, zápletky se vyhrocují a velké napínavé finále. Závěrem, z knihy mám trochu pocit, jakoby se autor pokoušel knihu dopsat pod nějakým tlakem, jelikož na mně působí rozuzlení zápletek trošku nepropracovaně, ale je to autorova fantazie, a s takovou ji i přijímám.

16.06.2017 4 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Jelikož nejsem z těch, co zažil sametovou revoluci, zajímalo mě, jak ta doba (alespoň přibližně) před mým narozením vypadala. Kdo to vlastně byl V. Havel? V téhle knize jsem narazila na člověka se všemi klady i zápory, filosofa a humanistu. Naivního snílka s heslem pravda a láska zvítězí. Lidsky si mě získal. A je mi jen líto, že dnes se už věří jen lžím a nenávisti. Smutné.

10.06.2017 5 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Humanismus, a lidství obecně, ve mně probouzí tato kniha. Napumpovaná emocemi. Empatie je základ pro pochopení těch slov, té skutečnosti, toho boje o život a touhy po lepším životě. Bez této schopnosti může být pro vás kniha brakem, či snahou ulehčit ožehavé téma doby nynější.

13.05.2017 5 z 5

Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama Jane Wharam

Emoce, některými cloumají, jiné nechávají chladnými. Odpověď jak zvládnout vlastní emoce, a dokonale se adaptovat do společnosti, která tolik vyžaduje a zároveň neumí poskytnout, v této knize nenajdete. I když určitou cestu, kudy jít, jak zvládnout tu spleť emocionálních erupcí, tu tam nacházím. Sebezdokonalování, uvolnit se, psát si deník... nechat to proudit tam, kde nehrozí další emocionální selhání...

05.05.2017 3 z 5

Aristoteles Aristoteles Karel Berka

Nahlédnout pod povrch myslitele jako je Aristoteles? Těžká práce. A shrnout to podstatné? Ano, ještě těžší práce. Filosof, jehož jméno a myšlenky mnohé obohatili, a mnozí jeho teorie časem také vyvrátili. Překonávat...pídit se, bádat. Z mého úhlu pohledu, složité čtení, ale inspirativní... čímž Aristoteles bezpochyby byl, velmi inspirativní.

14.01.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Severské verze detektivek mne nikdy nezklamaly, i když některé spletitosti v tomto případě byly zřejmé, i tak mi bylo nabídnuto překvapení. Téma smrti malých děvčátek fascinuje svou morbiditou, a nutí mysl hnát se za spravedlností, zda pachatel dostane, co si "zaslouží"... Abych to shrnula - těším se až se ponořím a zahloubám do Sovy :).

13.01.2017 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Vtipný způsob jak se zavrtat do vlastní duše, najít toho pověstného Marťánka v sobě, nalezení odpovědí, na otázky...co v nás zakořenilo, zamyšlení nad sebou, a snad i dodání odvahy, že to, kdo jsme a jak se nám daří. záleží v prvé řadě na nás, ať už v nás toho Marťánka udupal kdokoliv... Hledejte Marťánka v sobě. Zaručeně nebudete litovat :).

02.01.2017 5 z 5