bee88maja Online bee88maja komentáře u knih

Freudovská mystika Freudovská mystika Samuel Slipp

Freud, feminismus, mystika. Patriarchát nebo matriarchát? Falus nebo lůno? Život nebo smrt? Čeho se víc bojíme? Mužů nebo žen? Buďme tak nějak vyrovnaně kompatibilní, vyrovnaně ochotní přijmout emoce i potřeby toho druhého bez odsudku, či strachu z pohlavnosti. Doby, kdy Nietzsche a široká veřejnost považovali ženu za majetek, jsou snad za námi....V čem se Freud pletl? A v čem měl pravdu?

25.09.2018 3 z 5

Cvičte svoji paměť Cvičte svoji paměť Dominic O'Brien

Paměť je nutné cvičit. A tahle knížka napomůže ve vylepšení této dovednosti. Bohužel bez cvičení, paměťové médium (a nejen to) kvalitativně jde rapidně dolů...

24.09.2018 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Tento díl mne trochu zklamal urychleným závěrem. Celkově mě příběh bavil. Avšak tak silný náboj a nadšení, které ve mně vyvolal první díl, to bohužel nemělo...

24.09.2018 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Tenhle díl mne bohužel tolik , jako ten první, nenadchnul. Totožnost vraha jsem tušila od půlky knihy. Doufala jsem v rozuzlení, které mne rozseká, nepřišlo. Ovšem to na kvalitě příběhu neubralo. Určitě stojí za přečtení :)

10.09.2018 4 z 5

Přírodní památky, rezervace a parky Přírodní památky, rezervace a parky Josef Rubín

Praktický seznam přírodních památek, rezervací a parků. Se stručným popisem ke každé z nich.

07.09.2018 3 z 5

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Na můj vkus trochu chaotické, pro běžného čtenáře neuchopitelné. Možná se jen mýlím, možná jsem jen špatně hledala smysl v textu, možná jsem jen četla příliš rychle na to, abych dokázala v textu plout srozumitelnou cestou.

30.08.2018 2 z 5

Bajky Bajky Ezop

Kdo by neznal Ezopa? Je děsivé, jak jsou tyhle texty stále aktuální. To se opravdu lidstvo nezměnilo? A bloudí pořád v kruzích - své hlouposti, sebestřednosti a dalších mravních selháních...

28.08.2018 4 z 5

Nevěřím na zázraky, ale tahle kniha mi dala impuls změnit přístup k dosavadnímu způsobu uklízení a obecně vnímání domácího prostředí. Jsem zvědavá, jak to dopadne s aplikací v praxi... :)

23.08.2018 5 z 5

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Myšlenky člověka, díky kterému náš národ mohl okusit svobodu. A jeho názory mi pořád vrtají hlavou, a udivují mne, že jsou stále aktuální, že většinová populace stále touží aby je někdo opečovával jako miminko. My jako národ stále odmítáme zodpovědnost za své činy. Je to děsivé, ale s takovou se řítíme rovnou do další apatické totality.

16.08.2018 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Blaničtí rytíři, probuďte se !!! Už je čas !!! Křičím do tmy, ze spaní - jako reakci na soudobou politickou situaci.
Bojím se o svobodu, do které jsem se narodila. Bohužel Češi jsou národ, který stále čeká až jej někdo zachrání, až někdo za ně oddře to, co by sami jako svobodní občané měli zvládnout. A tak nám tu po 30 letech hrozí další nesvoboda.

Opuštěná společnost, je knihou, která by měla být zařazena k povinné četbě všem voličům. Ovšem jak všichni víme, kdo nechce být v oblasti politiky vzdělán, tomu ani tisíc knih nepomůže.

16.08.2018 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Ve světe, kde je dokonalost na prvním místě a jakákoliv vada je tvrdě potrestána, je docela těžké žít...

Při čtení téhle knihy, se mi v žilách bouřila krev, a chtělo se mi křičet. Mít soucit a lítost je slabost, a není to dokonalé, je to vadné. Díky bohu za to, že jsem V-A-D-N-Á !!! :)

28.07.2018 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihy s podobnou tématikou mi vždy způsobují pocit absolutní antipatie k lidem. Neboť kdo jiný, než člověk,
je schopen takového zla? Paradoxem je, že právě ve vlně beznaděje svítí hrdinský čin např. O. Schindlera jako pochodeň naděje, že to s lidstvem není ještě tak černé...

25.07.2018 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

King, říká se, král hororů. Stojí za přečtení, ale neočekávejte klasicky mrazivé hororové povídky, budete zklamání. Tady hledejte spíš, morální mrazení, přemýšlení o minulosti a budoucnosti, což pro mnohé může být pochopitelně mrazivější, než opuštěný dům na ostrově duchů !!! :)

20.07.2018 3 z 5

Psychický nátlak v rodině Psychický nátlak v rodině Yvonne Poncet-Bonnisol

Psychický teror v rodině, je dost šílená záležitost. Šťastný je ten, kdo nezažil. Obdivuhodný ten, kdo se vymaní z vlivu tohoto nátlaku a osvobodí se... Kdo vyrůstal pod psychickým nátlakem, silně doporučuji přečíst, mnohé pochopíte.

20.07.2018 4 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

Trochu ilumináti, trochu paranoia a nebo pravda? Tahle kniha, je trochu stihomamem, ale na druhou stranu, na každém "šprochu" pravdy trochu. Dvě části, v první - ozřejmení historických událostí z jiného pohledu, než nám předkládají média. V té druhé hledáte sebe a odpovědi. Za mne dobrý počin.

09.07.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Od první stránky prostě víte, že držíte v ruce dobrou knihu. Smích, napětí, kafkovský styl, vesmír. A symbolika - vesmírná loď -Jan Hus, ta mne upřímně dostala :).

06.07.2018 4 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Byl to boj, ale dočetla jsem. Pokud chcete mít pochmurnou náladu a cítit se dost mizerně, tak hurá do téhle knížky. Možná to je její úmysl vdechnout do vás zmatek a paranoiu, že i ve vás je cosi maniodepresivního !!!! :) Ale za mne jednou stačilo.

06.07.2018 3 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Podobná literatura, dle mého názoru, by měla být povinná, jak se ale kolem sebe koukám, svět internetu válcuje a zkostnatělost systému napomáhá bludům a planým slibům. Umí dnes opravdu někdo skutečně rozeznat pravdu od lži?

29.06.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pocity, které zanechává tahle kniha, jsou intenzivní. Tajemný nádech, a vy čtete dál a dál, a čekáte, co se bude dít. Posedlost, celým příběhem se vine jako nit a omotává si vás. Budete taky posedlí?

29.06.2018 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

3 příběhy, 3 generace a včely. Kniha, která ve vás nechá stopu, zamyšlení se nad sebou. Jaký by byl život bez včel? Zamyslíte se i vy? Jsme ohroženi, nebo je to jen sci-fi blábol? Já se docela bojím, že k realitě tohle "sci-fi" nemá až tak daleko...

29.06.2018 4 z 5