bee88maja Online bee88maja komentáře u knih

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Pro "normální" čtenáře, tohle bude asi silné kafe. Ale pokud se zajímáte o psychologii, je tohle nutné čtivo :). Co vede člověka k tomu, že začne brát druhému život? Je zatím trochu víc, než rodinná anamnéza? Proč to pak dělá opakovaně? Sexualita? Jiné motivy? Je to zrůdné, ale ve své podstatě v tom každý z nás může mít nevědomky prsty...Nevěříte? Zkuste si to přečíst a uvidíte :).

21.04.2020 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Nemoc je projev těla, o které není dostatečně pečováno. Ale co je zdravé tělo, duše, mysl? Pro každého z nás to znamená něco jiného. Za mne skvělé čtení, které otevírá myšlenku, jak se k tomu všemu postavit. Vnímat sebe víc komplexně. Nejsme jenom tělo, ani jenom duše, ani jenom rozum. Zní Vám to příliš ezotericky, pak máte silné ego, ale pokud jste ve svém životě se vším spokojeni, rady o komplexnosti nepotřebujete. A je to vpořádku. Každý má jinak rozvinuté vnímání, a pro každého je důležité něco jiného. Pokud se nebojíte změn a podívat se na věc jinak. Pak je toto kniha zrovna pro Vás. :)

21.04.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Reportáže z míst, kam se nikdo z nás neodvažuje zaměřovat svou pozornost,ať už díky předsudkům, nebo z jiných důvodů, mám velmi ráda. A styl psaní - baví, neškatulkuje, prostě plyne. A za odměnu si vždycky z těchto Tomášových knih uvědomím zřetelněji, že všude na světě jsou lidé, kteří žijí své životy, a to za úplně jiných podmínek, než my tady, a přesto mají své sny, humor, lásku...

20.04.2020 5 z 5

Dar jménem Alzheimer Dar jménem Alzheimer Maggie La Tourelle

Byl to boj dočíst tuto knihu, čekala jsem od knihy více, než jen rozhovor mezi dcerou a matkou. Z pohledu člověka, který se chce o této nemoci dovědět více, není kniha dobrou volbou. Alzheimer ve mne evokuje daleko víc, než koupi Aloisových ponožek a podpořit nadace, která toto onemocnění podporuje. Jediné co mi kniha přinesla, je uvědomění, že být druhému oporou s touto nemocí, musí být těžké, ale je to velmi důležité. Vždyť co je horšího, než nevědět,kdo jsem a být na tu situaci sám...

07.04.2020 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Díky za vzpomínky,a oživit si všechny ty blázniviny, byl v tomhle období skutečně dobrý nápad. Devadesátky vždy budou a jsou legendární, zejména pro ty, kdo v nich vyrůstal. Posledních pár kapitol mi vyrazilo dech. Skutečně se Pandí královna dokáže dotknout i citlivých míst. A těch "Ahá" momentů mám díky této autorce víc, nejen spojením s knihou InTyMně.

Hvězdička dolů, protože na mě kniha celkově působila dost chaoticky, ale takové možná je každé dospívání...každé vyprávění toho, co sami žijeme. :) Kdo ví.

07.04.2020 4 z 5

Záležitost, ke které se ráda po několika letech vracím. Za současných okolností, je čas znovu si pár věcí uvědomit, přehodnotit a jít dál. Držte se :)

26.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se čte sama. Za mne velmi zajímavé téma, ovšem kniha mne nebavila tolik, kolik jsem od ní očekávala. Čekala jsem velké finále, to však nedorazilo. Jsem spíš zmatená než nadšená/zklamaná...

26.03.2020 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Chtěla jsem pochopit souvislosti a počátky zrodu ikony A. B. Jelikož jsem z generace, která zrod demokracie prožila v dětském věku a politické kauzy mne do roku 2007 skutečně nezajímaly. Po přečtení knihy se mi jeví alegorie s trojským koněm zcela vystihující. Schopnost manipulace se nedá A. B. upřít. Kniha je skvělá, to bez sebemenších pochyb. Bohužel je psaná složitěji a kontext v politických "čachrech" pochopí asi jen jedinci, kteří se politikou zabývají a mají o kauzách přehled. A těm, kterým by kniha mohla otevřít oči, tuto knihu bohužel nikdy neotevřou.

25.02.2020 4 z 5

Návrat ke čtení HP po 17 letech :). Fantazie autorky je neuvěřitelná, čtivost se nedá popřít. Ovšem asi už nejsem to naivní dítě, které hltalo stránku za stránkou, protože věřilo v happy end. Za mne vězeň z Azkabanu jeden z lepších dílů, jelikož je plný zvratů a nečekaných událostí...

11.02.2020 4 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Kdo čeká velkolepé literární dílo bude nejspíše zklamán, ale o to tady přece nejde. Milé čtení o věcech běžných v životě člověka mediálně známého. Je to jako byste četli zápisky kohokoliv z nás/vás. Pro někoho nuda, pro někoho vtipné a láskyplné vzpomínky. A o to tady především jde, ne? Zasmát se, nahlédnout pod pokličku do života člověka, který se nám zdá bezchybným, jelikož je Celebrita!! :) Bylo by hezké, uvědomit si, že všichni jsme jen lidé a všichni bez výjimky máme své radosti a starosti :))! Za mne tento účel kniha plně splnila.

11.02.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tolik zla za jeden život. Zdá se vám kniha černobílá, pak se ptám, kdo z Vás byl v dětství tím nejspravedlivějším a uměl vnímat nuance mezi zlem a dobrem? Zdá se Vám autor jako vyšinutý jedinec, pak se ptám, kdo z Vás zažil válku (či jiné násilí) se všemi aspekty? Po přečtení této knihy a shlédnutí filmu, jsem se jen utvrdila v tom, že zlo páchané člověkem nezná hranic. Opravdu tato kniha není pro naivní snílky o utopii zvaném ráj na zemi. Kniha je fikce ale k realitě má blíž, než příběhy z červené knihovny.

04.02.2020 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

"Každý člověk je pro někoho dobrým člověkem, a pro jiného pravým opakem." Moje první setkání s Remarquem. Dosud jsem se nesetkala s takovým citem pro slovo... Smekàm!!!

17.01.2020 5 z 5

Cukrfree 9týdenní program Cukrfree 9týdenní program Janina Černá

Skvělý průvodce cukrfree stravou. Když nevíte jak začít apod. Dříve jsem jen oťukávala recepty a o stravě celkově až tolik nepřemýšlela. Díky této knize se mi informace srovnaly v hlavě a teď už mám ohledně lowcarb stravování jasněji. Navíc, díky této knize můžete sledovat váš progres. Plus 10 skvělých receptů, které mám ozkoušené, a jí je i můj necukrfree manžel - a pochutnává si :).

14.01.2020 4 z 5

Po četbě příliš vážné literatury, tohle byla příjemná změna. Vrátit se o pár desítek let zpátky a zasnít se, jako malá holka. Můžeš být, kým jen chceš být. Jak by se asi vyvíjel život, kdybych tuhle knihu znala jako dítě? Za mne velmi pěkný počin. A ty ilustrace !!! :)

29.11.2019 5 z 5

100 x Václav Havel 100 x Václav Havel Pavel Kosatík

Existují knihy, které nás nutí se zamyslet, a tohle je jedna z nich. Za mne příjemné čtení. Stéjně jako 100x TGM. Škoda jen, že o takové knihy není zájem u lidí, kteří by potřebovali trošku rozšířit obzory. Ono přijímat jen černobílou pravdu, je až moc jednoduché....chápu, že si dnes nikdo nechce komplikovat život myšlenkou, co ti druzí? je tento názor opravdu jediný správný? můžeme něco udělat líp? apod...

29.11.2019 5 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Hodnotit knihu, která nese tolik myšlenek k "zamyšlení" je vždy obtížné. Za mne byl pan Werich velmi moudrým mužem. A upřímně jsem ráda, že se z jeho myšlenek tolik i díky tomuto rozhovoru uchovalo. Úryvky z divadelních her (a obecně tvorby V+W) byly příjemným zpestřením čtení...

12.11.2019 4 z 5

Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Janina Černá

Tato kuchařka je oproti prvnímu dílu komplexnější. Ovšem pokud s cukrfree začínáte, z mého pohledu doporučuji začít "prvním dílem" - kde do problematiky nakouknete, (ochutnáte - že bez cukru se dá žít :) a pokud vás zaujme, je vhodné pokračovat touto publikací, kde se dozvíte více informací především o výživě jako takové. A ty fotografie !!!

05.11.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Velmi příjemné čtení. Vtipné a k zamyšlení. :) Kniha, ke které se v době hledání velmi ráda zase vrátím, abych se ujistila, že ne vše černé je opravdu tak černé. :) Je spíše pro čtenáře, kteří nemají pevné ukotvení v kruhu rodinném. Pro čtenáře, kterým se zdá, že jejich život se točí v bludném kruhu neúspěchu.

04.11.2019 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Posledních 100 stran graduje, každou větou, se mi zdá neuvěřitelnější s jakou lehkostí se věci kolem hlavních postav najednou komplikují. A když už Vám přijde, že to nemůže mít řešení, najednou je po všem. Plno nedořešených otázek. Ale to podstatné řečeno je. Za mne dobrá kniha. K této sérii se jednou zase vrátím :) Bavilo.

04.11.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nechala jsem se strhnout lavinou nadšených výkřiků, že Nesbo umí, a už i dětem na střední je doporučován jako součást povinné literatury. Tak jsem se do toho vrhla a upřímně? Vůbec mne to nebavilo. Body dávám za téma a zakomponování reálií Austrálie. :)

25.10.2019 3 z 5