bee88maja bee88maja komentáře u knih

Odhalování síly spánku, fází REM a NREM. Za mne velmi povedené čtení. Kniha ve mne vyvolala silné obavy o své zdraví, a donutila mne uvažovat v jiných souvislostech. Když jsem pak vnesla do praxe pár užitečných rad v knize uvedených, byla jsem velmi mile překvapena. Spánek vážně ovlivňuje téměř všechny aspekty života :).

21.01.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Co k tomu dodávat? Sci-fi, které je blíž realitě, než cokoliv jiného. Paralela mezi minulostí a budoucností mne bavila. Propracovaný příběh s myšlenkou, která ve vás hlodá...Za mne opravdu skvělý počin a ten happy ending, proč ne :) Občas je to potřeba :)

30.11.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím uznat, že tato manželská dvojice umí. Díl od dílu lepší, ovšem, když jsem se pokoušela číst Stalkera bez znalosti předchozích dílů, vůbec mě to nebavilo, jelikož jsem nechápala souvislosti. Což vidím jako jedinou skulinu v dokonalosti :). Nedají se číst bez posloupnosti... alespoň tedy pro mne.

30.11.2020 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Paní Rowlingová, tento díl se Vám mimořádně vyvedl. Netuším jestli to bylo tou morbiditou, nebo jsem Vašemu stylu psaní detektivek už přišla na chuť, ale musím konstatovat, že pro mne byla tato kniha velkým a milým překvapením. :)

15.10.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ze všech dílů, které jsem dosud četla, je tento nejzdařilejší. Úplně jsem cítila "písek v ústech, a mráz, který ošlehává tvář. " :) Jsem zvědavá, co přinese Stalker. Budu překvapená, nebo zklamaná, neboť Písečný muž nasadil vysokou laťku... ?

29.09.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po zklamání z prvního dílu, tohle byla jiná pohádka. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Morbidnější způsob vraždy sehrál také svou roli, že se mi Hedvabník tak nějak líbil více než Volání Kukačky. Zvrácenost na literárním pozadí zarývající se až do morku kostí...nebo chcete-li do písmen vetkaná až do poslední kapky inkoustu :) Tohle už bylo lepší paní Rowlingová :) ;)

10.09.2020 4 z 5

Rebelství: Žijte svobodně! Rebelství: Žijte svobodně! Osho

Zajímavý pohled na rebelství. Jsme ovlivňováni názory druhých, i svými vlastními, které jsme přejali od rodičů a akceptovali je. Je vůbec fyzicky možné vymanit od vlivu všech a všeho? Utvořit si názor jen na základě zkušenosti a neustrnout v podobnostech situací, a reagovat na podobné dění individuálně? Toť je rebelství v pravém slova smyslu? Ta myšlenka je složitější, než jsem si kdy představovala. Rebel není jen vzdorující dítě, rebel je mnohem více... Kdo rád filozofuje, pro něj tato kniha bude velmi inspirující :) :) :)

10.09.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Když se vás minulost drží, jako klíště. Z Jejíhož podhoubí jste vzešli a vzepřít se je tak upřímně složité... Kdo nemá za sebou temné "houby"...Zřejmě těžko tento příběh pochopí... Všem bojujícím houbařkám přeji víc sil a odvahy vymanit se z nadvlády hnijícího mycelia ;)

30.08.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Mapa dní - díl s kterým jsem trochu bojovala, ale v závěru to mělo rychlé tempo, které mi vyhovovalo. Zdá se, že nás čeká ještě mnoho dobrodružství. Rozvijí se to hezky :)

25.08.2020 4 z 5

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Příběh, který s vámi zamává, ale ve své podstatě, když společnost vytváří podhoubí pro podobné jedince, není se čemu divit, že přicházejí, aby byli slyšet. Tento křik, byl ohromný díky mnoho absurdních náhod. Humanismus nezná mezí, nechce nenávist oplácet nenávistí, ale je opravdu nutné místo odpovídajícího trestu volit "opečovávaní", skrz které může podněcovat další k podobným aktivitám? Shrnutí - velmi povedená kniha :).

25.08.2020 5 z 5

Laserový muž: Príbeh o Švédsku Laserový muž: Príbeh o Švédsku Gellert Tamas

Příběh Švédského muže, který o pár let později inspiroval jednoho Norského muže. Kde se všechna ta nenávist nakumulovala? Je to časovaná bomba a ochrana před takovými jedinci neexistuje. Neboť společnost, je ráda ponoukána k nenávisti. A upřednostní populistická jednoduchá řešení, před logikou a lidským přístupem.

27.07.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Když vím od začátku knihy, kdo je vrah. Pak mě další čtení knihy moc nebaví, jediný důvod proč knihu pak dočtu, je otázka proč, čili motiv vraha. A když se ptám proč, je to dostatečný hnací motor, a knihu zdárně dočtu :). Za mne je to čtivá kniha, ale podle ohlasů, jsem čekala něco víc. Omlouvám se, paní Rowlingová, ale Harry Potter se Vám povedl víc :).

18.06.2020 3 z 5

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Podobné knihy raději v MHD neotvírejte. Je docela možné, že se na vás babička naproti bude dívat, jako na potencionálního sériového vraha, masochistu, či jinou opovržení hodnou bytost. Ok, ale pokud Vás zajímá hniloba lidského počínání, tak vás tato kniha bude bavit. Budete se ptát. Na jakou úroveň se řadíme, když ve svém morálním žebříčku hodnot smrt druhého ospravedlňujeme jeho vlastní vinou. Je soudce nadčlověk? Je popravovaný méně lidskou bytostí? Je trest smrti dostatečným vykoupením za bolest způsobenou viníkem? Může být viník chybně obviněn a co pak? Kdo pak vrátí život? je to daň za domnělou spravedlnost? Uff. Mozek se vaří. A říkám si, že je člověk ve skrytu duše opravdu bestiální. Ničitel, který ve svém prostředí napáchá víc škody než užitku. Opravdu jsme tak zkažený živočišný druh? Pitvoříme se a rochníme se v bolesti a utrpení druhých. Co obměkčí naše srdce? Co v nás zastaví tu devastaci? Ve smyslu vyššího dobra? Tahle kniha je vážně silné kafe. Doporučuji jen pro otrlé čtenáře :)

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

E.A. Poe je kapitola sama pro sebe. Havran, temno a co je víc? V deštivém dni, či v temné noci. Hlodá nás svědomí. Bojíme se stínů. Bojíme se své duše, co zrcadlí. Co nám o nás samých prozradí? Poezie, kterou duše temná musí zřít. Jinak přec není možné dále žít... :)

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Severský styl se mi vždy zarýval pod kůži a tohle je ten typ knihy, který chcete přečíst na jeden zátah. Intuitivně jsem tušila, kdo tady je ten zlý. Instinkt sílí s každou další detektivkou :). A pokud nesnášíté knihy, které končí ve stylu "co se mu to vlastně stalo" radši ani nezačínejte číst. Budete podvědomě toužit po dalším díle, a bude vás to hlodat, dokud nedočtete poslední stranu, kde vás zase natáhnou jak kšandy :) Ok. Joono, už se těším, co dalšího se o tobě dozvím v dalším díle. :)

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Pro "normální" čtenáře, tohle bude asi silné kafe. Ale pokud se zajímáte o psychologii, je tohle nutné čtivo :). Co vede člověka k tomu, že začne brát druhému život? Je zatím trochu víc, než rodinná anamnéza? Proč to pak dělá opakovaně? Sexualita? Jiné motivy? Je to zrůdné, ale ve své podstatě v tom každý z nás může mít nevědomky prsty...Nevěříte? Zkuste si to přečíst a uvidíte :).

21.04.2020 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Nemoc je projev těla, o které není dostatečně pečováno. Ale co je zdravé tělo, duše, mysl? Pro každého z nás to znamená něco jiného. Za mne skvělé čtení, které otevírá myšlenku, jak se k tomu všemu postavit. Vnímat sebe víc komplexně. Nejsme jenom tělo, ani jenom duše, ani jenom rozum. Zní Vám to příliš ezotericky, pak máte silné ego, ale pokud jste ve svém životě se vším spokojeni, rady o komplexnosti nepotřebujete. A je to vpořádku. Každý má jinak rozvinuté vnímání, a pro každého je důležité něco jiného. Pokud se nebojíte změn a podívat se na věc jinak. Pak je toto kniha zrovna pro Vás. :)

21.04.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Reportáže z míst, kam se nikdo z nás neodvažuje zaměřovat svou pozornost,ať už díky předsudkům, nebo z jiných důvodů, mám velmi ráda. A styl psaní - baví, neškatulkuje, prostě plyne. A za odměnu si vždycky z těchto Tomášových knih uvědomím zřetelněji, že všude na světě jsou lidé, kteří žijí své životy, a to za úplně jiných podmínek, než my tady, a přesto mají své sny, humor, lásku...

20.04.2020 5 z 5

Dar jménem Alzheimer Dar jménem Alzheimer Maggie La Tourelle

Byl to boj dočíst tuto knihu, čekala jsem od knihy více, než jen rozhovor mezi dcerou a matkou. Z pohledu člověka, který se chce o této nemoci dovědět více, není kniha dobrou volbou. Alzheimer ve mne evokuje daleko víc, než koupi Aloisových ponožek a podpořit nadace, která toto onemocnění podporuje. Jediné co mi kniha přinesla, je uvědomění, že být druhému oporou s touto nemocí, musí být těžké, ale je to velmi důležité. Vždyť co je horšího, než nevědět,kdo jsem a být na tu situaci sám...

07.04.2020 3 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Díky za vzpomínky,a oživit si všechny ty blázniviny, byl v tomhle období skutečně dobrý nápad. Devadesátky vždy budou a jsou legendární, zejména pro ty, kdo v nich vyrůstal. Posledních pár kapitol mi vyrazilo dech. Skutečně se Pandí královna dokáže dotknout i citlivých míst. A těch "Ahá" momentů mám díky této autorce víc, nejen spojením s knihou InTyMně.

Hvězdička dolů, protože na mě kniha celkově působila dost chaoticky, ale takové možná je každé dospívání...každé vyprávění toho, co sami žijeme. :) Kdo ví.

07.04.2020 4 z 5