Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sebedestruktivní vnitřní programy a jejich překonávání. Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Důsledkem mohou být často úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění nebo různé formy závislostí. Heinz-Peter Röhr poukazuje na skutečnost, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, který člověku umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě… Autor čtenáři pomáhá nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Vychází z poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol – z psychoanalýzy, KBT, transakční analýzy, existenciální psychoterapie – a s jejich využitím následně pomáhá, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i k životu. Knihu ocení psychologové, psychoterapeuti, pracovníci pomáhajících profesí, čtenáři se zájmem o populárně psychologickou tematiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155196/nedostatecny-pocit-vlastni-hodnoty-H24-155196.jpg 4.6112
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Wegweiser zum Glück – Die geheimen Programme der Seele entschlüsseln, 2011

Kniha Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Alteriol
04. prosince

Vcelku mě překvapuje množství tolika pozitivních reakcí. Kniha je čtivá a názorná, nemohu žel bohu konstatovat, že by mě posunula byť jen o píď. Lze doporučit spíše pro jedince na začátku sebepoznávání a odhalování možných příčin jejich životních strastí. Jinak autor nepíše o ničem neobvyklém a na můj vkus se až zbytečně rozepisuje o základním postupu seberůstu.
Postup: odhalujme svoje sebedestruktivní chování a způsoby prožívání, hledejme jejich základ (což podle mých zkušeností obvykle samo od sebe nejde a základ se zjeví až ke konci zpracování antiprogramu), přijměme se s touto částí, hlídejme se v situacích aktivace antiprogramu a vědomě se rozhodujme ke změnám, vydržme.
Porozumění, odvaha, vytrvalost.
V porovnání s Uvědomělým životem od Jamese Hollise (který tu má pouhých 68%) je to velká slabota.

Kulturnice

Při čtení jsem jasně viděla, v kterých programech "jedu". Zajímavá kniha, pro všechny, co na sobě chtějí pracovat. Dobře a srozumitelně napsaná. Zůstává v mé knihovně a určitě zase jednou otevřu. Doporučuji.

lucie.8

Röhr opět nezklamal. Už jsem od něj četla Závislosti a Narcismus, ale tahle kniha se mi zdála snad ještě lepší a čtivější. Na příkladech se své praxe autor celkem jednoduše vysvětluje i složitější problematiku, takže je kniha vhodná i pro úplné laiky. Myslím, že každý si z této knihy může něco "odnést".

Antares

Kniha je veľmí čítavá. Röhr, ako už je pre neho typické, preberá náročné témy veľmi priamym a jednoduchým spôsobom. Zároveň však neochudobňuje čitateľa o pravdivosť, nič neprisladzuje... a poctivo nám "nakladá". "Jednoduchosť" je, samozrejme, obrazná. Človek musí trochu čítať medzi riadkami, pristupovať k veciam tvorivo a hlavne: to skúsiť. Miestami to až bolelo. Doporučujem k prečítaniu.

medima

Výborná knížka odhalující jasně a srozumitelně původ našich "tajných programů", nefunkčnost "antiprogramů" i návod, jak z toho všeho ven. Zároveň problém konfrontuje s naší výkonovou společností, která pocit "nedostatečnosti" svým nastavením vlastně vytváří, takže se týká prakticky nás všech.

hu_87

Není co vytknout. Jedná se o Röhra a jako v naprosté většině nezklamal ani tady. Čtivá forma a jistá poutavost rovněž nechybí.
Příběhy obsažené v knize mohou posloužit jako naděje pro ty, kteří mají svůj vlastní důvod, proč knížku kupují.

Mimir
24.10.2018

Obohacujúci text so sebanápravným potenciálom. Táto kniha sa každému svojmu čitateľovi odvďačí tým, že mu poodhalí kuloáre motívov vlastného správania, ktoré si sám pred sebou dovtedy nevedel objasniť a môže ho tak oslobodiť z kliatby začarovaného kruhu. Dá sa povedať, že zoznamuje človeka s významnosťou jedného herca na javisku života, a tým je nevedomie.

thorir
19.10.2018

Kniha je psána čtivou, srozumitelnou formou. Za slabinu považuji zaměření se na příběhy, byť chápu, že to jinak nejde. Několik desítek let praxe psychologa stěsnat do 170 stran bez použití několika archetypálních příběhů prostě nelze. Životní situace/motivace/postoje lidí jsou mnohem složitější, než co se dá vystihnout několika příběhy. Věřím však, že spousta čtenářů se v tom najde. V mém okolí je několik jedinců, které jsem v příbězích poznal a kterým knihu jednoznačně doporučím (a půjčím, projeví-li zájem). Nelze též umenšit význam toho, že kniha čtenáři poskytne možnost o problémech zase nějak přemýšlet, možná vykročit ze začarovaného kruhu, možná se pokusit najít terapeuta a s pomocí něj své tajné programy prozkoumat. Na druhou stranu, přínos knih, pokud parafrázuji autora, bych nedramatizoval. Jistě, čtenář si může odnést mnohé, bude-li chtít, bude to však maraton a bude to vyžadovat extrémně silnou vůli něco změnit. S knihou se to má stejně jako se všemi ostatními „svépomocnými“ publikacemi/kurzy, ten kdo si z toho něco odnést chce, ten si taky něco odnese. Ten kdo jen pasivně čeká na zázrak, ten se ho nedočká.