Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sebedestruktivní vnitřní programy a jejich překonávání. Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Důsledkem mohou být často úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění nebo různé formy závislostí. Heinz-Peter Röhr poukazuje na skutečnost, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, který člověku umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě… Autor čtenáři pomáhá nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Vychází z poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol – z psychoanalýzy, KBT, transakční analýzy, existenciální psychoterapie – a s jejich využitím následně pomáhá, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i k životu. Knihu ocení psychologové, psychoterapeuti, pracovníci pomáhajících profesí, čtenáři se zájmem o populárně psychologickou tematiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155196/nedostatecny-pocit-vlastni-hodnoty-H24-155196.jpg 4.5136
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

Wegweiser zum Glück – Die geheimen Programme der Seele entschlüsseln, 2011

Kniha Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

karaliene
včera

Systematické, srozumitelné...s čím jsem měla problém, je dojem, který kniha budila: tedy že prezentovaný "návod" je univerzální a nutně účinný.
Jako psycholog si říkám, kéž by to bylo tak snadné!

knihyKeMne

Velmi čtivá kniha, která velmi jednoduše pojmenuje problémy většiny lidí a navrhne jejich řešení. A přečíst by si ji měli i ti, kdo tímto netrpí - protože buď si něco nalhávají nebo jsou opravdu za vodou, tak aby si uměli představit, v čem se my ostatní plácáme. Pochopit nás znamená mimo jiné zkvalitnit vztahy s námi zamindrákovanými.

A přestože cesta ven ze škodlivých zajetých vnitřních programů není tak rychlá, jak by se snad mohlo při čtení zdát, je tato kniha výborným startem k sebepoznání a práci na sobě. Doporučuji.

učtenávčelka

Bohužel jsem posoudila knížku podle titulu a slovenského obalu, který mě velice oslovil a v duchu jsem zajásala "To je ono!". Bohužel, autor jde po povrchu, a zůstal u několika málo příčin, a vystačil si s několika málo afirmacemi.
Kdyby se knížka jmenovala např.: "Pět programů jakými si ničíme sebevědomí a jak je překonat" tak by to bylo výstižnější a určitě bych si knížku nekoupila.
Přesto se knížka četla snadno a poskytla mi náhled na problematiku z trochu osekaného úhlu pohledu.

jozik_v_tumane

Základní koncept knihy – rozpoznání a překonání "antiprogramů" – je jistě dobrý. Autor ale nejde příliš do hloubky a často opakuje tytéž jednoduché pravdy. Pro mě s letitými zkušenostmi s psychoterapií je text málo objevný/obsažný. Jistě nikomu neuškodí si to přečíst, pro mě však kniha jen více či méně výstižně shrnuje některé psychologické principy, jejichž analýza je pro mě denním chlebem. Působí na mě jako jakýsi první záchytný bod pro lidi s relativně vážnými problémy – uvězněné v začarovaném kruhu "antiprogramů". Místy autor opravdu přehnaně zjednodušuje. Vysloveně za nesmysl považuji metodu říkat sám sobě nahlas určité fráze ("jsem vítaný"), abych si je údajně vštěpil a začal tomu věřit. Celý koncept nahrazování "antiprogramů" "novými programy", tak jak jsou v knize formulovány, mi přišel velmi povrchní a tudíž nedůvěryhodný. Přesto jsem si četbu užil jako určitou formu meditace. Inspirovala mě k jedné důležité myšlence a i jen za to to stálo.

anansie

Kniha je na stejné téma jako Podminované dětství, bohužel ale jde mnohem méně do hloubky a je zbytečně rozkouskovaná. Jednotlivé vnitřní programy by se daly spojit, nebylo by třeba tolika jednotlivých kapitol, protože v každé se vlastně opakuje stále to samé. Naopak téma antiprogramů se mi zdálo až moc stručné, vlastně to byl jen takový přehled nevhodného chování západního člověka v moderní společnosti jako reakce na neuspokojivé, nešťastné dětství bez lásky a pochopení. Nabízená řešení v závěru a doporučené nástroje, pomocí kterých implantovat nové programy, byly asi tak jediné, co mi na celé knize přišlo jako cenné. Tuto knihu bych možná doporučila pro začátečníky, kteří se rozhodli na sobě cosi změnit. Pro hlubší vhled bych doporučila již zmíněnou knihu Podminované dětství, kde autor působení vnitřních programů představil na jednotlivých poruchách osobnosti.

Janadvorackova

Fajn pro ty, co se v sebehodnocení hrabou až moc. Pochopí, co a jak, tedy pokud chtějí a dokážou si připustit, že za mizérií stojí odmítání sebe sama.
V podstatě každá kapitola odkrývá částečku osobnosti. Ve valné většině z nich jsem našla spojitost se svou vlastní. Dala jsem jim za pravdu.
Ale nevěřím, že jde vše hodnotit tak přímočaře. Autor, byť profík, má na všechno dokonalé teorie. Na dokonalost nevěřím.
Hm, nejspíš proto, že se mi to nelíbí :)?
Kdo ví, ale dá se říct, že kniha není úplně marná.

Alteriol
04.12.2019

Vcelku mě překvapuje množství tolika pozitivních reakcí. Kniha je čtivá a názorná, nemohu žel bohu konstatovat, že by mě posunula byť jen o píď. Lze doporučit spíše pro jedince na začátku sebepoznávání a odhalování možných příčin jejich životních strastí. Jinak autor nepíše o ničem neobvyklém a na můj vkus se až zbytečně rozepisuje o základním postupu seberůstu.
Postup: odhalujme svoje sebedestruktivní chování a způsoby prožívání, hledejme jejich základ (což podle mých zkušeností obvykle samo od sebe nejde a základ se zjeví až ke konci zpracování antiprogramu), přijměme se s touto částí, hlídejme se v situacích aktivace antiprogramu a vědomě se rozhodujme ke změnám, vydržme.
Porozumění, odvaha, vytrvalost.
V porovnání s Uvědomělým životem od Jamese Hollise (který tu má pouhých 68%) je to velká slabota.

Kulturnice
28.07.2019

Při čtení jsem jasně viděla, v kterých programech "jedu". Zajímavá kniha, pro všechny, co na sobě chtějí pracovat. Dobře a srozumitelně napsaná. Zůstává v mé knihovně a určitě zase jednou otevřu. Doporučuji.

Humorné příhody očima odvážného otce
Humorné příhody očima odvážného otce