Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155196/bmid_nedostatecny-pocit-vlastni-hodnoty-H24-155196.jpg 4 217 48

Sebedestruktivní vnitřní programy a jejich překonávání. Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Důsledkem mohou být často úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění nebo různé formy závislostí. Heinz-Peter Röhr poukazuje na skutečnost, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, který člověku umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě… Autor čtenáři pomáhá nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Vychází z poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol – z psychoanalýzy, KBT, transakční analýzy, existenciální psychoterapie – a s jejich využitím následně pomáhá, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i k životu. Knihu ocení psychologové, psychoterapeuti, pracovníci pomáhajících profesí, čtenáři se zájmem o populárně psychologickou tematiku.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Wegweiser zum Glück – Die geheimen Programme der Seele entschlüsseln , 2011

Ewusha
16.11.2016 5 z 5

Výborná kniha! Pomohla mi ledasco pochopit. Doporučuji ji naprosto všem. Myslím, že každý máme nějaký ten skrytý program. Chcanechca

jenny888
17.09.2016 5 z 5

Velice dobrá kniha pro ty, kteří se zajímají o psychologii a zabudované programy v lidské mysli. Kniha je velmi dobrá pro každého i pro ty největší lajky.. můžu jen doporučit

masielko27
17.08.2016 5 z 5

Narozdiel od ostatných "súrodencov" tejto knihy sa táto neopiera o rozprávku, ale o jasné prehľadné systematizovanie toho, ako vzniká nedostatočný pocit vlastnej hodnoty, ako sa falošne "lieči" a aké sú cesty k skutočnému vyliečeniu sa - napraveniu svojho vnútra.
Nič to však neuberá na typickej Rohrovskej jednoduchosti aj k bežnému laikovi, človeku v trápeniach, ktorý im (či sebe?) túži porozumieť.

Mercatino
10.08.2016 4 z 5

Po přečtení knihy jsem jako ten s trámem v oku :) Chce to na sobě opravdu hodně zapracovat.

Vlastní hodnota je pocit (ze sebe), není to něco, co bychom mohli změřit nebo dokazovat.

Stálá kultivace pocitu spokojenosti – schopnost vůbec připustit si spokojenost znamená zaměřit pohled na to, co člověk má (tady a teď), rovněž bez ohledu na to, co mají ostatní, a být v souladu se sebou. („Nejsem-li spokojen s tím, co mám dnes, nebudu spokojen ani s tím, co budu mít zítra.“)

Kniha stojí určitě za přečtení, je to investice do Vašeho života :)

šebory
27.07.2016 5 z 5

Ano, mnozí si neseme negativní vzorce z dětství. Snažíme se pak vykoupit tím, že se předháníme, tlačíme si do hlavy kdeco, jen abychom se sebou byli spokojení. Jenže ono to stejně nepomáhá. Opojení.

Reny25
04.12.2015 4 z 5

Mnozí máme v sobě nějaké nepříjemné vzorce chování a často nevíme odkud pochází, přehlížíme je a neumíme je rozpoznat. Díky této knize si můžeme spoustu chyb a nepřiměřeného chování uvědomit. Proč býváme nespokojeni sami se sebou, děláme stále stejné chyby - na tyto a další otázky najdeme v knize odpovědi. Příčiny často vznikají už v raném dětství. Kniha je velice čtivá a to pro každého, kdo se i jen trochu zajímá o psychologii.

Šarulin
05.08.2015 5 z 5

Tuto knihu bych zhodnotila jako vysoce kvalitní svého žánru. Röhr píše velice čtivě a srozumitelně, a to je také jeden z faktorů, který přispívá k významu této knihy - totiž že vlastně pomáhá. Myslím, že se v této knize najde každý, kdo zažívá byť ''jen'' vnitřní nespokojenost či vnitřní neklid (tím chci říci, že lidé, v nichž se rozpoutají některé extrémně škodlivé programy, mohou trpět těžkými depresemi, úzkostnými poruchami,..). Rozhodně doporučuji k přečtení, výborná kniha!

lidunka1
16.07.2015 5 z 5

Tato knížka z pera zkušeného psychoterapeuta je výborná a doporučovala bych ji vlastně každému člověku. Nejprve rozebírá, co způsobuje, že člověk nemá dostatečný pocit vlastní hodnoty. V druhé části knihy píše o antiprogramech a ve třetí nabízí řešení. Mám ráda knihy, díky kterým můžu změnit svůj život k lepšímu a tato k nim patří.