Bediczek

Vteřinu potéVteřinu potéWilliam R. Forstchen

Není to zrovna četba, která by vás dobře naladila, ale zřejmě celkem dobře popisuje, co by se v takové situaci dělo. Jediné co bych si odpustil je Fortschenuv americký patriotismus.

07.07.2016

Městečko PinesMěstečko PinesBlake Crouch

Začátek byl naprostá bomba a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Potom co bylo odhaleno jak to je příběh tak trochu ztrácel dech ale i tak solidní sci-fi. Dávám lepší 4

28.01.2019

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Supr knížka, dobře se čte, je vtipná s hodně situacemi se člověk (rodič) ztotožní. Samozřejmě je občas situace dotažená až do absurdna, aby to bylo více vtipné, ale to mi nijak nevadilo.

07.01.2020

Let 305Let 305A.G. Riddle

Vše začíná jako pilot seriálu ztraceni, to je ta nejlepší část (jak knihy, tak seriálu).Posléze se z toho stává nepřehledný guláš, do kterého se autor snažil narvat co nejvíc sci-fi klišé, ale evidentně se v tom sám ztrácí. No a končí to jak nefalšovaná Rosamunde Pilcher.

19.07.2016

Divoké karty IDivoké karty IGeorge R. R. Martin

Některé příběhy jsou zábavnější (dívka co procházela zdí, spáč, lučištník, povstání hipíků, chlapík co uměl zpomalit čas...), některé méně. K dočtení jsem se musel misty nutit, je to takové rozbředlé. Další svazek už si asi nepřečtu.

15.06.2015

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

začátek správně vtáhne do děje, který téměř až do konce plyne.

11.10.2016

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Jerome Klapka Jerome

Milé počtení, se spoustou životních pravd. Zejména kapitola o rybářích mne pobavila. Člověk by se hned sám vydal na takový výlet :-)

27.02.2017

SiloSiloHugh Howey

Vesměs pekná knížka. Líbilo se mi že se postupně dozvídáme všechna tajemství a klaustrofobická atmosféra Sila. Také když někdo šel čistit, vždycky jsem doufal že z toho nějak vyvázne. Zezačátku kniha pěkně odsejpala, pak ale trochu ztrácela dech (za to ubírám jednu hvězdu). Jinak chemie mezi Juliette a Lukasem mi připadala trochu nucená a nevěřím že by se někdo jako Juliette takhle bezhlavě zamiloval do někoho, koho skoro nezná. A pak ještě jeden technický dotaz: Proč ksakru nepoužívali výtah? :)

13.07.2017

TurnusTurnusHugh Howey

Narozdíl od napínavého předchůdce hrozná strašná nuda. Vše co bylo na Silu dobré (postupné odhalování jak to ve skutečnosti je a sympatické postavy) tu chybí. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit a už dál nechci, vůbec mně to totiž nezajmá a další díl už rozhodně číst nebudu.
Připomíná mi to trochu Metro, tam byl taky první díl napínavý a četl se skoro sám a pokračování se mu vůbec nepodobá.
Hold občas by bylo lepší dobrý nápad nedojit až do poslední kapičky.
Končím stranou 280 a to knihy normálně dočítám seč jsou sebehorší.

16.08.2017

Konec vlka samotářeKonec vlka samotářeMiroslav Žamboch

Nevím jak může středověká postava používat přirovnání jako např. "protáhnul jsem se jak gymnasta", přijde mi to poněkud nedobové.

18.10.2017

Přízraky na DevíněPřízraky na DevíněJuraj Červenák

Dostal jsem přesně co jsem čekal, Rogan i Goryvlad jsou sympaťáci, čtenář jim fandí. Vyobrazení středověku je syrové a brutální a příběh pěkně odsýpá. Jen oslovení "bráško" mne trochu vytrhlo z děje. Ale četbu jsem si užil a pustím se i do daších dílů.

24.11.2017

Zlato ArkonyZlato ArkonyJuraj Červenák

Nevím proč, ale kniha mne nebaví. S postavami se naprosto nelze ztotožnit, děj uhání kupředu, ale napětí je nulové. Mnohdy je kniha až účelově nechutná. Při scénách s obřím psem jsem si představoval předimenzované labradoří štěně :-)

30.01.2018

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

Kdo si stěžuje na přílišné násilí a nechutnosti, ten asi vůbec nechápe o co Kotletovi jde, totiž šokovat násilím a nechutnostmi. Knížka vcelku zábavná, rozhodně zábavnější než druhý díl trilogie, konec mně celkem překvapil, vzhledem k tomu že je to psané v ich-formě.

19.03.2018

VrbyVrbyAlgernon Blackwood

Noční scény jsou správně mrazivé a konec vás zanechá přijemně rozladěné.

29.04.2019

Tyranův zákonTyranův zákonDaniel Abraham

Z některých Gederových scén mrazí. Marcusova linka na mně působí jako jakási parodie na klasickou fantasy. Cithrin je asi nejslabší, většinu času probádá v Suddapalu pod vlivem vína, ale ani tak mi nevadí. Clara si prochází zajmavou transformací, jsem zvědav kam to celé směřuje. Kniha trochu trpí tím že je veprostřed a nemá vlastně konec ani začázek, protože jen pojí předchozí díli s následujícími.

08.04.2020

Galgad - příběh strážce ZeměGalgad - příběh strážce Země. Ergall (pseudonym)

A co konktetne na tom bylo tak nove? Citil jsem z toho velkou inspiraci Tolkienem (chodici stromy, menavec, boj dobra se zlem, environmentalni agitka), je to zabavna knizka, ale prevrat se nekona

05.01.2016

Sloup do nebeSloup do nebeWilliam R. Forstchen

No ale toho cukrkandlu je tam "dost a dost".
Neustale citove vydirani, nostalgicke vzpominani na zlatou eru NASA. Nudne rozvlekle popisy veci, ktere si vetsina z nas nedovede predstavit. Porad se nekomu leze do zadku a kniha postrada napeti, pro mne dost nestravitelny pocin

27.04.2016

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Možná i krapet lepší román než trilogie Hustej nářez. Postavy i prostředí jsou celkem uvěřitelný, hlavní hrdina (hrdina z Istanbulu) je navíc sympaťák. Jediný co bych knize vyčet je asi absence výraznýho záporáka.

26.04.2017

Ódinovo dítěÓdinovo dítěSiri Pettersen

Autorka sice vytvořila zajimavý svět, ale mám spíš pocit že jsem z něj viděl jen záblesky a stejně tak to bylo i s magií "silou", která vlastně nebyla vůbec vysvětlena. Pochopil snad někdo co to vlastně znamená "přimknout" a k čemu to je dobré? Vzhledem k tomu že jsem magii nepochopil, tak mám pocit že závěr knížky byl tak trochu deus ex machina. Většinu stránek (je jich téměř 600) jsme se věnovali pocitům Hirky vůči Rimemu, což nebylo až tak zajmavé. Ale nechci jen hanit, kniha byla pěkně napsaná a myslím že autorka má před sebou světlé zítřky. Btw, měl někdo z Rimeho dojem že je silně inspirován Geraltem z Rivie? :-)

08.03.2017

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Jednu věc na humorné četbě nechápu, proč se autor téměř vždycky snaží být vtipný za každou cenu v každé větě? Vtip by byl mnohdy efektivnější, kdyby dostal prostor dýchat.

15.01.2018

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude…Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude…Martin Láníček

ROD Nebezpečné stvůry jsou VŠUDE..., spíš ROD a jeho výlet s manželkou na Rhodos.
Možná je to tím že autora osobně znám a to že sebe sám vkládá do role Roda (čili neohroženého, statečného, silného klaďase, s morálním kodexem jak Brno), je mi trochu nesympatické.
Většinu času se vlastně nic neděje, jen si čteme o Rodově (autorově) dovolené na Rhodosu, občas nám do toho nesmyslně vtrhne nějaká ta bytost a nic neudělá. Proč vlastně ty bytosti, které unášeli těla nic netušících lidí, následují Roda, který je pro ně nebezpečný, až na Rhodos, jsem taky vůbec nepochopil.
Doporučil bych pojmenovat v knize více než dvě postavy, z těch pokrčených, okřídlených a nehmotných stvůr, které jsou pak jak kladné tak záporné vám jde hlava kolem, o párech které Rod se Sárou potká na dovolené nemluvě.
Celé je to tak nějak pomatené a zdlouhavé, chtělo to lépe promyslet zápletku a celkově zkrátit tak na polovinu, ne-li více.
Najde se zde i pár celkem napínavých scének, ale je jich skutečně po skrovnu. Člověk to vlastně čte a čeká kdy se teda konečně něco stane a ono nic. Například, Rod se vrací za Sárou na pokoj, a ona tam prostě spí... Proč například není proměněná?

09.04.2018

V údolí lišekV údolí lišekCharlotte Link

Detektivka jak má být. Celým příběhem se táhne tajemství a čtenář si sám v hlavě teoretizuje o tom kdo za tím vlastně je. S Ryanem jsem často sympatizoval, protože to byl prostě jen smolař a hlupák ale nebyl zlý. Může mi někdo do zpráv napsat kdo unesl Ryanovu matku a zorganizoval znásilnění Debbie? Mně to nějak uniklo.

07.06.2018

SestupSestupTim Johnston

Jak už tu několikrát padlo, kniha je příliš zdlouhavá, dala by se zkrátit tak na půlku a byla by čtivější. Často děj zbytečně odbočuje od únosu a přestává být poutavý. Závěr je ale skutečně napínavý.

20.06.2018

Kalné vodyKalné vodyPatricia Cornwell

3,5 * lepší průměr. Kay je typická Marry Sue. Na knize je zpočátku zábavné mysterium utonulého potápěče, které ale když se odhalí, klesne kvalita o třídu.

19.07.2018

EskejpEskejpJiří Charvát

Je trochu paradox, že autor tolik brojí proti reklamě, přitom jeho kniha měla celkem velkou reklamní kampaň, ze které on má profit, ale to nechme stranou. Zezačátku jsou vtipy příliš nahuštěné a nemají prostor dýchat a situace často až příliš absurdní. Někdy v půlce se to začíná lámat a příběh je trochu smutnější/vážnější a provokuje k zamyšlení. Sám pracuji v koprorátu a dovedu se s mnoha situacemi ztotožnit, což je důvod proč dávám knize 4 namísto 3 hvězd.

01.08.2018

Pán prstenů (omnibus)Pán prstenů (omnibus)J. R. R. Tolkien

Prostě stará dobrá klasika. Bez Pána prstenů bychom tu neměli moderní fantasy.

18.04.2019

Dračí cestaDračí cestaDaniel Abraham

Celá první polovina knihy se čte skvěle. Cithrin v převleku za vozku a Geder ve válečném tažení jsou sympatičtí hrdinové a chcete vědět co s nimi bude dál. Potom se začne více pletichařit a postavy někdy dělají dost hrozná rozhodnutí (pro mně někdy až nelogická). Vlastně úplně nechápu proč je to fantasy, mohl to být historický román zasazen do středověku. V jednotlivých rasách se zatím vůbec neorientuju a kdo nebo co umí pavoučí bohyně mi taky není moc jasné. Ale patrně to vysvětlí další díly ságy.

13.08.2019

Vdovin důmVdovin důmDaniel Abraham

Kniha byla vcelku dobra, uz i to bankovnictvi zacina davat smysl :). Inys je vtipna postava (nedovedu se zbavit dojmu, ze si Abraham utahuje z fantasy klise). Schyluje se k zaverecnemu konfliktu mezi Gederem a Cithrin, jsem celkem zvedavy jak to cele dopadne. Jo a jak ze fungovala civilizace draku a jak stvorili 13 ras? Pomoci magie, nebo pouzivali zkumavky?

20.06.2020

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDeníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDominik Landsman

Tahle kniha vlastně jen recykluje to co už bylo v prvním dílu stále dál až je to úmorné. Čeněk stále zlobí, je to sígr a vytváří situace, které se v reálu určitě takto neodehrály. Ta nereálnost těch situací je to co tomu asi nejvíc ubližuje. Občas jsem se zasmál, ale bylo to právě u těch scén, které mi připomínají můj vlastní život rodiče.

Smrtící chaosSmrtící chaosMatt Dickinson

Ideální četba na dovolenou u moře, čtenář může kdykoliv knížku odložit, protože každá kapitola má pouze jednu stranu a příliš soustředit se taky nemusí. Ke konci dokonce i celkem stoupá napětí, akorát mne ten závěr trochu zklamal.

10.08.2015