Bediczek

KmotrKmotrMario Puzo

Až na Sicilskou část, pojednání o ochablém pánevním dnu a všemu kolem Johny Fontane celkem poutavé čtení. A to mne mafiánská tematika moc nebere.

Zápisky starého prasákaZápisky starého prasákaCharles Bukowski

Jsem rád, že jsem se v poznámce překladatele dočetl, že Bukowski ty své příběhy rád nafukoval. Protože na tohle všechno by bylo třeba tak pět životů.
Některē povídky byly spíš žbrblání starého alkáče, některé vzaly i za srdíčko

DroodDroodDan Simmons

Občas zdlouhavá, ale občas velmi napínavá kniha. Wilkieho jsem upřimně nenáviděl. Mohl by mi prosím někdo do zpráv napsat, co se vlastně stalou s mladou Agnes?

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDeníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDominik Landsman

Tahle kniha vlastně jen recykluje to co už bylo v prvním dílu stále dál až je to úmorné. Čeněk stále zlobí, je to sígr a vytváří situace, které se v reálu určitě takto neodehrály. Ta nereálnost těch situací je to co tomu asi nejvíc ubližuje. Občas jsem se zasmál, ale bylo to právě u těch scén, které mi připomínají můj vlastní život rodiče.

FuturumFuturumPetra Podolová

Kniha je velmi predvidatelna, vlastne uz po par kapitolach je celkem jasne jakym smerem se dej bude ubirat. Zasazeni do Prazskeho prostredi je prijemne, ale myslim ze z nej slo vykresat vic. Jedna se vlastne o young adult romanek, coz na prvni pohled neni uplne zjevne. Za to ze je to prvotina od mlade autorky a za velmi vydareny prebal davam 3☆

13.12.2020

Vdovin důmVdovin důmDaniel Abraham

Kniha byla vcelku dobra, uz i to bankovnictvi zacina davat smysl :). Inys je vtipna postava (nedovedu se zbavit dojmu, ze si Abraham utahuje z fantasy klise). Schyluje se k zaverecnemu konfliktu mezi Gederem a Cithrin, jsem celkem zvedavy jak to cele dopadne. Jo a jak ze fungovala civilizace draku a jak stvorili 13 ras? Pomoci magie, nebo pouzivali zkumavky?

20.06.2020

Tyranův zákonTyranův zákonDaniel Abraham

Z některých Gederových scén mrazí. Marcusova linka na mně působí jako jakási parodie na klasickou fantasy. Cithrin je asi nejslabší, většinu času probádá v Suddapalu pod vlivem vína, ale ani tak mi nevadí. Clara si prochází zajmavou transformací, jsem zvědav kam to celé směřuje. Kniha trochu trpí tím že je veprostřed a nemá vlastně konec ani začázek, protože jen pojí předchozí díli s následujícími.

08.04.2020

Královská krevKrálovská krevDaniel Abraham

Pořád mám pocit že nelze nesrovnávat s písní ledu a ohně, akorát v menším měřítku s méně postavami (což není nutně na škodu). Tento díl se mi celkem líbil, měl i slabší místa ale po jisté události nabral děj spád a kniha se četla dobře. Co však stále nechápu je uvedení tolika ras a stránky o bance mně vyloženě nudili.

09.01.2020

Dovolená s moderním fotremDovolená s moderním fotremDominik Landsman

Supr knížka, dobře se čte, je vtipná s hodně situacemi se člověk (rodič) ztotožní. Samozřejmě je občas situace dotažená až do absurdna, aby to bylo více vtipné, ale to mi nijak nevadilo.

07.01.2020

Dračí cestaDračí cestaDaniel Abraham

Celá první polovina knihy se čte skvěle. Cithrin v převleku za vozku a Geder ve válečném tažení jsou sympatičtí hrdinové a chcete vědět co s nimi bude dál. Potom se začne více pletichařit a postavy někdy dělají dost hrozná rozhodnutí (pro mně někdy až nelogická). Vlastně úplně nechápu proč je to fantasy, mohl to být historický román zasazen do středověku. V jednotlivých rasách se zatím vůbec neorientuju a kdo nebo co umí pavoučí bohyně mi taky není moc jasné. Ale patrně to vysvětlí další díly ságy.

13.08.2019

VrbyVrbyAlgernon Blackwood

Noční scény jsou správně mrazivé a konec vás zanechá přijemně rozladěné.

29.04.2019

Pán prstenů (omnibus)Pán prstenů (omnibus)J. R. R. Tolkien

Prostě stará dobrá klasika. Bez Pána prstenů bychom tu neměli moderní fantasy.

18.04.2019

Městečko PinesMěstečko PinesBlake Crouch

Začátek byl naprostá bomba a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Potom co bylo odhaleno jak to je příběh tak trochu ztrácel dech ale i tak solidní sci-fi. Dávám lepší 4

28.01.2019

RozhodnutíRozhodnutíCharlotte Link

Celkem pěkná detektivka, Simon byl sympatický, Nathalie trochu psycho. Odsejpalo to od první stránky až do konce, ale ve srovnání s údolím lišek trochu postrádám ten element tajemna, proto jen za 4/5.

29.08.2018

EskejpEskejpJiří Charvát

Je trochu paradox, že autor tolik brojí proti reklamě, přitom jeho kniha měla celkem velkou reklamní kampaň, ze které on má profit, ale to nechme stranou. Zezačátku jsou vtipy příliš nahuštěné a nemají prostor dýchat a situace často až příliš absurdní. Někdy v půlce se to začíná lámat a příběh je trochu smutnější/vážnější a provokuje k zamyšlení. Sám pracuji v koprorátu a dovedu se s mnoha situacemi ztotožnit, což je důvod proč dávám knize 4 namísto 3 hvězd.

01.08.2018

Kalné vodyKalné vodyPatricia Cornwell

3,5 * lepší průměr. Kay je typická Marry Sue. Na knize je zpočátku zábavné mysterium utonulého potápěče, které ale když se odhalí, klesne kvalita o třídu.

19.07.2018

SestupSestupTim Johnston

Jak už tu několikrát padlo, kniha je příliš zdlouhavá, dala by se zkrátit tak na půlku a byla by čtivější. Často děj zbytečně odbočuje od únosu a přestává být poutavý. Závěr je ale skutečně napínavý.

20.06.2018

V údolí lišekV údolí lišekCharlotte Link

Detektivka jak má být. Celým příběhem se táhne tajemství a čtenář si sám v hlavě teoretizuje o tom kdo za tím vlastně je. S Ryanem jsem často sympatizoval, protože to byl prostě jen smolař a hlupák ale nebyl zlý. Může mi někdo do zpráv napsat kdo unesl Ryanovu matku a zorganizoval znásilnění Debbie? Mně to nějak uniklo.

07.06.2018

V pavoučí sítiV pavoučí sítiJakub Hrdoun

Na to že je to autorova prvotina je to skvěle napsané a děj čtenáře občas fakt vtáhne. Na druhou stranu jsem občas měl dost hokej ve jménech. Zezačátku román působí trochu jako rychlé šípy, ale dost překvapivá je brutalita. Zápletka je místy dost prekombinovaná na to jak prosté je rozuzlení.

17.05.2018

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude…Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude…Martin Láníček

ROD Nebezpečné stvůry jsou VŠUDE..., spíš ROD a jeho výlet s manželkou na Rhodos.
Možná je to tím že autora osobně znám a to že sebe sám vkládá do role Roda (čili neohroženého, statečného, silného klaďase, s morálním kodexem jak Brno), je mi trochu nesympatické.
Většinu času se vlastně nic neděje, jen si čteme o Rodově (autorově) dovolené na Rhodosu, občas nám do toho nesmyslně vtrhne nějaká ta bytost a nic neudělá. Proč vlastně ty bytosti, které unášeli těla nic netušících lidí, následují Roda, který je pro ně nebezpečný, až na Rhodos, jsem taky vůbec nepochopil.
Doporučil bych pojmenovat v knize více než dvě postavy, z těch pokrčených, okřídlených a nehmotných stvůr, které jsou pak jak kladné tak záporné vám jde hlava kolem, o párech které Rod se Sárou potká na dovolené nemluvě.
Celé je to tak nějak pomatené a zdlouhavé, chtělo to lépe promyslet zápletku a celkově zkrátit tak na polovinu, ne-li více.
Najde se zde i pár celkem napínavých scének, ale je jich skutečně po skrovnu. Člověk to vlastně čte a čeká kdy se teda konečně něco stane a ono nic. Například, Rod se vrací za Sárou na pokoj, a ona tam prostě spí... Proč například není proměněná?

09.04.2018

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

Kdo si stěžuje na přílišné násilí a nechutnosti, ten asi vůbec nechápe o co Kotletovi jde, totiž šokovat násilím a nechutnostmi. Knížka vcelku zábavná, rozhodně zábavnější než druhý díl trilogie, konec mně celkem překvapil, vzhledem k tomu že je to psané v ich-formě.

19.03.2018

Zlato ArkonyZlato ArkonyJuraj Červenák

Nevím proč, ale kniha mne nebaví. S postavami se naprosto nelze ztotožnit, děj uhání kupředu, ale napětí je nulové. Mnohdy je kniha až účelově nechutná. Při scénách s obřím psem jsem si představoval předimenzované labradoří štěně :-)

30.01.2018

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Jednu věc na humorné četbě nechápu, proč se autor téměř vždycky snaží být vtipný za každou cenu v každé větě? Vtip by byl mnohdy efektivnější, kdyby dostal prostor dýchat.

15.01.2018

Přízraky na DevíněPřízraky na DevíněJuraj Červenák

Dostal jsem přesně co jsem čekal, Rogan i Goryvlad jsou sympaťáci, čtenář jim fandí. Vyobrazení středověku je syrové a brutální a příběh pěkně odsýpá. Jen oslovení "bráško" mne trochu vytrhlo z děje. Ale četbu jsem si užil a pustím se i do daších dílů.

24.11.2017

V mrazivých časechV mrazivých časechF. Vargas (pseudonym)

Knížka celkem čtivá. Tým vyšetřovatelů je složen ze sympaťáků a místy se jejich počínání i zasmějete. Nejvíc mne bavila část na Islandu. Konec mne však nijak na zadek neposadil, prostě se ukázalo že ona osoba vraždí protože je psychopat, velké překvapení se nekonalo.

02.11.2017

Konec vlka samotářeKonec vlka samotářeMiroslav Žamboch

Nevím jak může středověká postava používat přirovnání jako např. "protáhnul jsem se jak gymnasta", přijde mi to poněkud nedobové.

18.10.2017

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Pěkná blbost, ale na tranzit metrem do práce ideální. Je Kotleta feminista?

29.08.2017

TurnusTurnusHugh Howey

Narozdíl od napínavého předchůdce hrozná strašná nuda. Vše co bylo na Silu dobré (postupné odhalování jak to ve skutečnosti je a sympatické postavy) tu chybí. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit a už dál nechci, vůbec mně to totiž nezajmá a další díl už rozhodně číst nebudu.
Připomíná mi to trochu Metro, tam byl taky první díl napínavý a četl se skoro sám a pokračování se mu vůbec nepodobá.
Hold občas by bylo lepší dobrý nápad nedojit až do poslední kapičky.
Končím stranou 280 a to knihy normálně dočítám seč jsou sebehorší.

16.08.2017

SiloSiloHugh Howey

Vesměs pekná knížka. Líbilo se mi že se postupně dozvídáme všechna tajemství a klaustrofobická atmosféra Sila. Také když někdo šel čistit, vždycky jsem doufal že z toho nějak vyvázne. Zezačátku kniha pěkně odsejpala, pak ale trochu ztrácela dech (za to ubírám jednu hvězdu). Jinak chemie mezi Juliette a Lukasem mi připadala trochu nucená a nevěřím že by se někdo jako Juliette takhle bezhlavě zamiloval do někoho, koho skoro nezná. A pak ještě jeden technický dotaz: Proč ksakru nepoužívali výtah? :)

13.07.2017

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Možná i krapet lepší román než trilogie Hustej nářez. Postavy i prostředí jsou celkem uvěřitelný, hlavní hrdina (hrdina z Istanbulu) je navíc sympaťák. Jediný co bych knize vyčet je asi absence výraznýho záporáka.

26.04.2017