Aveli Aveli komentáře u knih

Tak si nestěžuj... Tak si nestěžuj... Štěpán Šimek

Musím přiznat, že mě kniha nechytla a občas jsem se musela nutit ke čtení. Situace jsou až neuvěřitelné a styl psaní hodně rozevlátý a bez spádu.

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pokud člověk očekává klasický cestopis s popisem dne, detailní popis stanovišť, vybavení atd., tak bude zklamaný. Mně se ale na knize líbí, ta obrovská otevřenost autorky s kterou do psaní šla. Ano, někdy je jí až moc, ale i tak. Líbí se mi, že dává ostatním naději, že i když se cítíte v háji a nevidíte světlo a cestu ven, ono tam někde je. Vše je totiž pouze o úhlu pohledu. A pokud se rozhodneme a jdeme si za svým cílem, zvládneme obrovský věci. Jen je nutné sebrat tu odvahu. Autorku obdivuju. Nejen za to, že zvládla velký kus cesty hřebenovkou sama a přežila. Ale taky za to, s jak obrovskou sebereflexí se dokáže zpětně vidět a popsat.

Sníš o druhé Zemi? Sníš o druhé Zemi? Temi Oh

Bohužel musím souhlasit s ostatními. Sci-fi miluju a kniha mě opravdu nalákala na vesmír, zkoumání nové planety, cestu. Ovšem většinu času řešila spíše psychosociální dojmy hlavních hrdinů. Chyběl mi navíc správný spád děje, pořádné zvraty a měnící se charaktery postav. Prostě taková ta kniha, kterou dočtete, řeknete si okej, průměr, ale znovu ji do ruky nikdy nevezmete.

25.08.2022 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Co se týká seriálu, kniha je od něj velmi odlišná, což ji však neubírá na kráse, naopak. Dialogy a to, jak byl příběh řešen v knize, mi přišlo mnohem logičtější a reálnější než v seriálovém zpracování. Líbila se mi trochu odlišná zápletka a hlavně jsem zbožňovala dostávat se víc a víc do mysli Anthonyho. Kde postupně zjišťuje, že mu na Kate opravdu záleží a že ji miluje, i když si to zakázal.

25.08.2022

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Přiznávám, že jsem od knihy příliš neočekávala a jako většina už viděla seriál, když jsem začala číst. Ovšem kniha se opravdu povedla a musím říct, že mě bavila víc než seriálové zpracování a to i díky tomu, že je od něj v mnohém odlišná. Bavilo mě pronikat víc do mysli Daphne a Simona a zjišťovat všechny souvislosti, které jsem před tím neznala. Skvělá romantická oddechovka.

25.08.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Příjemná oddechová feel good romantika, přesně jak autorka slibuje. Být stále teenager, myslím, že bych tu knížku zbožňovala. Líbily se mi narážky na Harryho Pottera, Zaklínače a další filmy a seriály. Jediné, co mi trochu překáželo byly části, napsané tzv. storki, tedy chatovacích okének. Asi už jsem na to moc stará.

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Tohle se autorovi opět moc povedlo. Skvělý napínavý, akční thriller, který člověk nechce odložit. Zase trochu jiný styl vraha než dřív. A hlavně mistrné propojení dvou časových linek a spojení vražd s uměním. Rozhodně doporučuji.

25.08.2022 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Téma skvěle zvolené a aktuální. Bohužel jsem asi po Blackout měla příliš velká očekávání. Začátek mě nechytil a musela jsem se přemáhat, abych knihu neodložila. Časem však děj dostal spád a začaly se odkrývat další a další souvislosti, které mě nenapadly. Víc mě začínal zajímat i osobní život Cyn a pronikání do mysli mladých jako byla Violet. Nakonec tedy knihu hodnotím docela kladně. Ale je potřeba se zprvu obrnit trpělivostí a počkat, než se to pořádně rozjede.

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Ze všech bonusovek, se mi tahle líbila asi nejvíc. Ale i tak musím říct, že oproti sérii prostě nic moc. Přijde mi, že se jen autorky snaží uměle natahovat děj na úkor kvality.

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Bohužel, tady mi přišlo, že autorky úplně ztratili jiskru vyprávění příběhu Chloe a Benneta. Za mě děj relativně o ničem. Čekala jsem od dodatku asi prostě víc.

Božský Božský Christina Lauren

Zakončení série, líbilo se mi dozvědět se, jak to s jednotlivými hrdiny dopadlo. Navíc přibylo propojení Jensena a Pippy, které přineslo další nový příběh a možnosti. Ale bohužel ani to nestačilo, aby byl závěr opravdu povedený. Za mě nejslabší díl série. Ale vzhledem k doslovům o jednotlivých hrdinech, bych knihu i přesto všem fanouškům série božský doporučila přečíst.

25.08.2022 3 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Osobně musím přiznat, že tenhle díl mě nenadchl tolik, co předchozí. Na druhou stranu neříkám, že byl špatný. Líbí se mi, že Niall je úplně jiný než předchozí hlavni hrdinové v sérii a dominantní je zde Ruby. Nechybí ani romantika a erotické dusno. Ovšem děj nemá tak příjemný spád jako v předchozích dílech. A téma ex manželství Nialla se objevuje neustále dokola.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Opět povedené, tentokrát přibylo romantiky, ale neubylo sexu. Líbilo se mi, jak byla Hannah zprvu nejistá a postupně se Willovi otevřela. Zároveň taky, jak Will postupně zjišťoval, že k ní cítí něco víc, jež jen kamarádství a ochranitelský pud kamaráda staršího bráchy. Líbí se mi, že je autorky propojili a znali se už v minulostí, akorát tenkrát byla Hannah moc mladá. Pokud hledáte příjemný erotický romantický román, tak doporučuji .

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Jedná se o erotický román, tudíž od knihy opravdu není možné očekávat detektivní zápletku nebo hromadu sociálních témat. Pokud ale čekáte erotičnost, romantiku, zajímavý příběh a oddech od reality. Budete i druhý díl série Božský zbožňovat. Mě osobně se líbil moc. Sára i Max jsou skvělá dvojka a postupné zamilovávaní se do sebe, které je mimo jejich plán nezávazného sexu, bylo skvělé.

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mě skvělý díl. Loutkář byl po Hadrovém panakovi o trošku slabší, ale Konec hry se mu zase vyrovnal. Líbilo se mi, že se navrátil Wolf, ale zůstal i Rouch. Baxterová mě svou nerozhodností sice občas štvala, ale retrospektivní příběh Christiana a Finlaye mi vše vynahrazoval. Prostě skvělá zápletka, děj má spád, o zvraty není nouze. A tak to má být. Doporučuji.

09.02.2022 5 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Tohle se autorkám moc nepovedlo. Série vášnivý i Božský bastard se mi líbili, ale tohle bylo zbytečně dlouhé a roztahané. Děj byl nic moc a retrospektivní vzpomínky mě spíš štvaly než zaujaly. Dvě hvězdičky dávám jen protože mám postavy Chloe a Bennetta ráda a dozvěděli jsme se něco o jejich budoucnosti. Ale souhlasím s ostatními, že jako bonusová kapitola v knížce by to dávalo větší smysl. Na samostatnou knihu je to prostě málo.

16.01.2022 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Série vášnivý mě sice bavila o trochu více. Ale božský bastard také nezklamal. Klasické hate to love story opepřené tím, že se jedná o šéfa a jeho asistentku. O sexy scény, u kterých se budete červenat není nouze. Takže za mě příjemné odpočinkové čtení.

16.01.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Půjdu proti proudu posledních komentářů, ale mě kniha nadchla. Je dobře, že v ději není na sílu angažovaný Wolf, sice mi chyběl, ale vzhledem ke konci Hadrového panáka, by mi to moc nedávalo smysl. Agent Rouche ho však zvládl mistrně nahradit. Vztah mezi ním a Baxterovou mě hodně bavil. A zároveň se mi líbil závan minulosti v podobě Edmunse a Finlaye. Každopádně kniha má skvělý spád, napínavý děj a o vyhrocené momenty není nouze. Konec mě překvapil, ale vlastně se dal očekávat. Baxterové mi bylo líto, že zažívá stejnou situaci znovu. Těším se na třetí díl a závěrečné rozuzlení.

29.12.2021 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

(SPOILER) Autorky zase nezklamaly. Zajímavý příběh, líbila se mi Lukova propletenost se skupinou i Lolina snaha držet si ho od těla a její vnitřní boj, zda s ním být anebo dát přednost kamarádkám. Jediné, co musím vytknout, ale za to autorky nemohou, jsou některá slova v českém překladu.

07.12.2021 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

(SPOILER) Přiznám se, že první část knihy odehrávající se ve Francii, mě velmi bavila. Avšak pokračování odehrávající se "na hoře" mě tolik nezaujalo. Bylo sice zajímavé pozorovat, jak se z mladého nevinného chlapce stává vlivem okolí protivný, krutý a arogantní mladý muž, který si myslí, že může cokoliv a svět čeká jen na něj. Člověk si pak uvědomí, jak moc jsou děti zranitelné. Ale jinak příběhu bohužel chyběl větší spád a napětí.

07.12.2021 3 z 5