Aveli Aveli komentáře u knih

Dítě jménem Kuba Dítě jménem Kuba Tereza Melišová

Kniha se mi líbila, čtivě napsaná, hodně jsem se u ní nasmála. Skvělá oddechová kniha, od které se jen tak neodtrhnete.

11.05.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Ačkoli tento žánr příliš nevyhledávám. Kniha se mi moc líbila, nechybělo napětí i zvraty (o ty opravdu nebyla nouze). Kniha navíc i dnes stále vybízí k zamyšlení nad naší civilizací. Jediné, co mě hodně zklamalo byl konec, který byl podle mě hodně urychlený a navíc otevřený.

11.04.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádhera. Krásný příběh, smutný, veselý, napínavý, prostě vyvolávající emoce. Navíc mistrně napsaný z pohledu pejska, který prostě určité naše žádosti a věci nechápe. Každému milovníkovi psů doporučuji.

22.03.2017 5 z 5

Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Dagmar Zezulová

Knížka se mi velmi líbila, je úžasné jak otevřeně autorka mluví. Myslím, že každý kdo si ji přečte lépe pochopí pěstounské a adoptivní rodiny.

18.03.2017 5 z 5

Děti, které se rodí v srdci Děti, které se rodí v srdci Miloslava Striová

Kniha se mi líbila, celou rodinu moc obdivuji, jak vše zvladají. Je to upřímná výpověď náhradní maminky, která se nebojí ukázat pravdu. Pro budoucí náhradní rodiče nebo lidi, kteří se zajímají o tuto problematiku vřele doporučuji.

16.03.2017 4 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Bohužel tuhle knihu musím hodnotit jako nejslabší z autorčiných knih, děj byl hodně zdlouhavý, i když zajímavý. Líbilo se mi ale, že jsou v knize popsány i ostatní děti ze třídy. Na druhou stranu samotná Venus a její problémy, nebyly zaznamenány tolik, jak jsem očekávala.

11.03.2017 3 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Neni jednoduché se od téhle knížky otrhnout. Musím ale uznat, že některé části, ve kterých Jadie vypráví o tom, co se ji stalo, mě opravdu děsily. Torey vážně obdivuji, nechápu, jak to, že si vždy dokáže zachovat chladnou hlavu. Jsem ráda, že to s děvčaty takto dopadlo, ale je zvláštní, že se ani s odstupem času nepřišlo na to, jak to doopravdy bylo.

25.02.2017 5 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Upřímně jsem si myslela, že se mi tenhle příběh nebude moc líbit, ale opak byl pravdou. Bylo zajímavé sledovat jak se Kevin postupně mění a zbavuje svých strachů. Zajímavý příběh.

18.02.2017 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Moc se mi líbili všechny prolínající se příběhy, i když nejvíc mě zaujal Drake, ke konci jsem tušila, že je to s ním takhle. Mrzelo mě jak to dopadlo s Gerdou, škoda, že už ji Torey nemohla pomoc.

13.02.2017 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Další knížka od Torey, co se mi moc líbila. Obdivuji jak si dokáže zachovat ve vypjatých situacích chladnou hlavu, ale zároveň v knize ukazuje i své chyby. Jen mě trochu mrzelo, že některé děti jako Lori byly popisovány velmi podrobně ale jiné, jako například Tomaso, ne.

09.02.2017 4 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Knížka se mi moc líbila. Je hezké vidět a prožívat s Torey to prozření, že to, co ona považovala za dokonalé řešení pro Sheilu, možná tak dokonalé nebylo. Jsem ráda, že kniha končí optimisticky a Sheila si v životě našla své místo, i přes veškeré okolnosti.

03.02.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

01.02.2017 5 z 5

Zvolila jsem lásku Zvolila jsem lásku Scarlett Lewis

Kniha mě moc nenadchla, chápu, že každý má asi jiný způsob jak se vyrovnat s tak velkou ztrátou, jako je ztráta dítěte. Ale některé situace, při kterých autorka tvrdí, že ji syn poslal z nebe znamení, mi přijdou prostě absurdní. Na druhou stranu, poselství, které kniha nese, že bychom si měli zvolit lásku místo nenávisti, se mi líbí.

27.01.2017 2 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Zábavná, romantická kniha. I přes dlouhý děj se mi moc líbila.

25.01.2017 5 z 5

Útěk z tábora smrti Útěk z tábora smrti Erich Kulka

Kniha se četla jedním dechem... Rozhodně doporučuji.

24.01.2017 5 z 5

Autorka je úžasný člověk, knížka nádherně napsaná. Hlavně přibližuje i odbornější téma široké veřejnosti a vše pochopitelně popisuje. Četla jsem ji už podruhé a opět mě nesmírně nadchla.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka mě velmi nadchla, přišla mi lepší než film, byla více realistická. Nebylo to jen o romantické a nepravděpodobné lásce, ale o pochopení, přijetí a oddanosti. Navíc byly v knize velmi dobře zachyceny různé detaily ohledně vztahu Willa a Lou, i o Willově kvadruplegii, právě tyto detaily knize dodaly onu realističnost.