Dítě jménem Kuba

Nahlédněte do života blogerky, svobodné maminky a neúnavné parťačky jejího malého syna Kuby. O tom, že starat se sama o malého klučinu je fuška. O tom, že lze být těhotná pět měsíců, ale porodit až v měsíci devátém. O tom, že naštvat batole je jednodušší, než se může zdát. O tom, že když se chce, všechno jde. A taky o tom, že to při správném úhlu pohledu může být sranda k popukání. Na motivy blogu, který byl čtenáři vybrán do finále soutěže Blogerka roku 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342146/dite-jmenem-kuba-nGm-342146.jpg 3.624
Humor, Literatura česká, Rodina
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Dítě jménem Kuba

AnnL
27.05.2018

Takže pobavila jsem se, to určitě. Doma máme něco podobného, jen v holčičím provedení. Ale trochu se divím mamince, že mu občas nedá na zadek. Vím, že v dnešní době to není moderní, chudáky děti mlátit. Ale někdy to prostě potřeba je. Odmítám pohlavkování a jiné fyzické tresty, to už je přes čáru, ale jenom na ten zadek by dítě mělo dostat, když se mu něco řekne 5x a stejně neposlouchá. Sama jsem dostala párkrát na zadek a žiji já i moje sestra, která taky občas dostala. Ale příběhy pěkné, to ano. Smekám, že má takovou trpělivost.

Papaja1
30.12.2017

Dlouhou dobu sleduji autorku na facebooku a snad při každém příspěvku se bavím. Jejího synáčka zbožňuju. Četla jsem komentáře, jak se u knížky čtenářky lámají smíchy od začátku do konce, jak ji rychle přečtou, jak je Kubík úžasný. Tohle vše mě dost navnadilo a bylo mi jasný, že já milovník dětí, si tuhle knížku jednou prostě musím přečíst. Konečně k tomu došlo. Knížka se opravdu četla sama. Kubík byl opravdu úžasný, ale jen někdy, přesněji řečeno asi na posledních 20 stránkách. Podotýkám, že sama nemám dítě, ale po většinu času, mám dojem, bych hodně neposlušného Kubu jistě seřvala, možná mu občas i naplácala na zadek, a nedělala vše, jak on píská, když si často vymýšlí a více mu ukazovala, co smí a nesmí dělat, nebo aby to neděl sám, ale s maminkou společně. Pokud jeho maminka na tom byla aktivně podobně, jistě ho více chápe a více mu dovolí, já jsem klidnější povahy. Obdivuji autorku za její výzvy, kterým čelila, jak vše hezky zvládá a i přes tu Kubovu hyperaktivitu z něj vychovává, jak se podle příspěvku zdá, skvělého dobrosrdečného chlapáka. Kvůli velkému očekávání jsem doufala, že se pobavím víc, proto čtyři hvězdy.

p.pavlina
29.10.2017

Kniha se mi moc líbila a opravdu hodně jsem se pobavila.

Mermaid
24.10.2017

Já nemůžu jinak, než dát plný počet. No původně jsem nechtěla, není to přece žádná literatura, zápisky z blogu. Nebo jo?!
Jenže tak často jsem se u žádné knížky nahlas nesmála, ani nepamatuju.
Totiž, pokud máte doma takovou Kubíkovu kopii, sakra Vám to padne do noty. Jsou to raubíři, ale jsou skvělí, to asi nikdo jiný nepochopí. A jako bezdětná, či matka kliďase jsem (bych) to taky viděla jinou optikou, hlavně pokud jde o styl výchovy. Zatnout zuby a zachovat klid, to je to jedine, co ve skutečnosti pomaha. Bohužel ale často i to nejtěžší.
Já budu každopádně sledovat dál blog Terezy Melišové. Kuba má náskok něco přes rok, tak ať vím, co mě ještě čeká...

DK197
13.10.2017

Taková milá oddechovka, která mě bavila s kolísavou tendencí. A čím byly příběhy novější, tím lepší mi to přišlo. Prostě... Kuba je raubíř, co si budeme povídat. Ale čím je starší, tím je zábavnější. :-) Takže mi bylo líto, že zrovna v tu chvíli končí. Co takhle pokračování? A fakt, že autorka zvládne udržet nervy, protože neuznává tělesné tresty, (evidentně) tak za to smekám.

Petucelli
28.07.2017

Zábavná odechovka, opravdu jsem si vás několikrát živě představovala jak zápasíte s Kubou :D. Na druhou stranu jsem si řikala, jestli někdy dostane ,,na zadek".

mi-nul-o
17.06.2017

Občas pomůže dát na zadek, smíchem a neustálým zoufalým chytáním dítěte atd. si člověk moc respektu nezíská.
Nejsem teoretik, dítě mám a to HODNĚ "živé". Pomáhá i zvýšit hlas - pokud tedy dítko nenaučíte, že si z toho nemusí nic dělat.
Pardon, ale ztrácela jsem nervy to číst, a to jsem máma, do situací se vžít tedy umím. Nebo možná PRÁVĚ PROTO, že jsem máma? ;-)

Aveli
11.05.2017

Kniha se mi líbila, čtivě napsaná, hodně jsem se u ní nasmála. Skvělá oddechová kniha, od které se jen tak neodtrhnete.