Aurorita Aurorita komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Rozhodně se tato kniha ani zdaleka nevyrovnala prvnímu dílu, což je dost velká škoda, jelikož první díl byl pecka. Tento mi přišel místy zbytečně zdlouhavý, Winter byl až moc přechytralý, ale stejně jsem potřebovala zjistit, jak to celé skončí.

01.06.2017 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Skvělé doplnění celé série, některé povídky byla pravda lepší, než jiné, ale celkově se to četlo velmi dobře. A samozřejmě poslední povídka naprosto parádní

01.06.2017 5 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Klasická Nora, nic převratného. Trocha romantiky, trocha napětí, celkem povedená zápletka. Kdo má rád Robertsovou, určitě by tuto knihu neměl vynechat

01.06.2017 4 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Povedené zakončení celé série. Vrah byl skutečně ten, o kom jsem si to myslela asi od druhého dílu. Samozřejmě nějaké díry v příběhu byly, ale ty mi zážitek ze čtení a celé série rozhodně nezkazily.
Navíc se mi u této knihy velmi líbily vzpomínkové pasáže Sutton, vždy jsem se nemohla dočkat, až tam nějaká bude. To je také důvodem, proč jsem každý díl zhltla tak rychle.

12.04.2017 4 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Díl od dílu lepší a lepší. První kniha mě moc nezaujala, další byly lepší a tohle je skvělá jízda. Kate a Curran jsou skvělá dvojka. Tato kniha nepostrádá humor, akci, napětí, za mě rozhodně zatím nejlepší díl.

30.03.2017 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Tak tato kniha byla naprosto senzační. Na začátku jsem se v ní sice trochu ztrácela, ale v průběhu knihy bylo vše postupně vysvětlováno a já se nestačila divit. Děj je velmi svižný, nestíhala jsem se vůbec nudit, příběh je velmi čtivě a poutavě napsaný. Jen doufám, že u nás vyjde celá série.

30.03.2017 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Nejdříve jsem se trochu lekla stylu, jakým je kniha psaná, ale pak mě vtáhla do děje natolik, že už mi to ani tak zvláštní nepřišlo. Kniha se opravdu četla jedním dechem. Příběh byl rozhodně zajímavý a napínavý, zvláště tím, jak moc je vlastně skutečný. Jen mě trochu zamrzel ten konec, přišel mi takový, já nevím, prostě mi tam moc neseděl.

02.03.2017 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Má první christieovka se slečnou Marplovou a hned na první dobrou. Kniha se mi veli líbila, slečna Marplová je opravdu skvělá. Jen na můj vkus byl děj až moc zamotaný, ale Agathě to mohu odpustit.

02.03.2017 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Tak tato kniha pro mne byla,... já ani nevím, jak to říct. Na jednu stranu se mi líbila, ovšem na druhou mě někdy děj dost nudil a do čtení jsem se musela nutit. Navíc kapitoly věnované Reynaudovi pro mne byly docela utrpení, tedy až na tu poslední :) Přišlo mi, že celkově se ten děj táhl a vlastně se ani nic pořádně nestalo, přesto mě stále něco nutilo knihu číst a přečíst. Druhému dílu zkusím dát tedy ještě šanci

16.02.2017 3 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

Velmi pěkné zakončení celé série. Já řadím Noru Roberts mezi své oblíbené autory a každá její kniha je u mne sázka na jistotu. I když tuto knihu jsem si přečetla asi tak tři roky po těch ostatních, zkoušela jsem jí číst už dvakrát, ale nikdy mě moc nechtyla. Ale teď? Knihu jsem měla přečtenou za dva dny a jsem s ní maximálně spokojená, oba hlavní hrdinové mi skvěle sedli. Jen mě trochu zamrzel ten konec s Gwen, doufala jsem, že víly dostanou alespoň svou jednu kapitolu nakonec.

09.02.2017 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Na tuto knihu jsem se opravdu velmi těšila. Ze všech stran jsem na ni slyšela chválu (i zde na databázi má dobré hodnocení), proto byla má očekávání velká. Ale realita byla jedním velkým zklamáním. Ani nevím, co mě donutilo knihu dočíst do konce. Začátek nebyl špatný, konec byl také celkem akční, ale ten prostředek (což činí asi 150 stran!) byl pořád dokola to samé, žádná akce, žádný velký zvrat. Styl autorky na jednu stranu není špatný, ani téma není k zahození, ale to celkové pojetí za mne prostě ne. A navíc ten samotný závěr, větší klišé autorka nevymyslela?

06.02.2017 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Co dodat? Prostě skvělý Potter opět nezklamal. Filmy znám nazpaměť, proto mě velmi mile překvapily (a hlavně pobavily) některé scény, které jsou jen v knize (např. Sv. Valentýn)

01.02.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tak tato kniha mě skutečně dostala. Pro milovníky psů je toto prostě povinnost a hlavně radost číst. Moc se mi líbil příběh pejska a jeho poslání, přestože jsem tušila, jak kniha skončí, neubránila jsem se slzám.

30.01.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Skvělé zakončení skvělé série. Pro mě je tohle vůbec nejoblíbenější série v tomto žánru a jednou z nejlepších knih vůbec. Nejdříve jsem se trochu bála těch sedmi seti stránek, ale děj byl velmi svižný a ubíhal opravdu rychle. V knize se stalo tolik věcí a takových zvratů, že jsem se nestihla ani nudit. Děj nebyl překombinovaný nebo zbytečně natahovaný, v knize bylo to, co tam být mělo a rozhodně to bylo důstojné zakončení série.

30.01.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pro mě byla tato kniha seznámením s touto autorkou, a podle té chvály, co jsem o ní slyšela, jsem myslela, že to bude něco přeborného. Ale byl to spíš takový průměr v tomto žánru. Kniha plynula, plynula a najednou byl konec. Spousta nedomyšlených věcí, žádný pořádný zvrat se také nekonal. Pořád jsem čekala, kdy se začne konečně něco dít, ale ono to nepřišlo. Ne, že by byla kniha vyloženě nudná, ale nebyla ničím až tak zajímavá a rozhodně jsou v žánru YA mnohem lepší tituly.

17.01.2017 3 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Tak tato kniha byla úžasná. Autorka to prostě umí, není to jen další slaďárna. Příběh mě naprosto v táhl, nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, co bude dál. Už se nemohu dočkat další knihy od této autorky

04.01.2017 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Velmi příjemné doplnění příběhu. Ač mi bylo místy Levany skutečně líto, žádná omluva pro její chování není. Kniha, stejně jako ostatní od autorky, se četla sama, svižná, žádné zbytečnosti.

02.01.2017 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Naprosto suprová kniha. Na letošní vánoce jsem si chtěla přečíst pár knížek s vánoční tématikou, tato byla jednou z nich a rozhodně této volby nelituji. Všechny příběhy se četly sami, celou knihu jsem měla přečtenou za dva dny, a to jsem si ji sakra hodně šetřila

23.12.2016 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Příjemné oddechové čtení. Pro mne lepší průměr tohoto žánru

14.12.2016 3 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Moje vůbec první Agatha i detektivka. Zprvu jsem se bála, aby mě kniha nenudila, přece jen mám ráda akčnější knihy. Ale musím říct, že toto byla skvělá jízda. Kniha mě ihned vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Určitě to nebude moje poslední kniha od Královny detektivek

25.08.2016 5 z 5