Aurorita

Tři temné korunyTři temné korunyKendare Blake

Už dlouho jsem nečetla žádnou knihu z YA žánru, ale zase jsem dostala chuť na nějaké to oddychové čtení, a tato kniha to přesně splnila. Není to nic převratného, ale určitě je to lepší průměr.
Je pravda, že začátek je trochu pomalejší, ale to mně vůbec nevadilo a ráda jsem postupně poznávala celý svět a všechny postavy (a že jich není zrovna málo). Všechny hrdinky se mi svým způsobem líbily, kniha je psaná velmi dobře a čtení vám rychle uteče.

20.04.2020

Papírová princeznaPapírová princeznaErin Watt

Už nějaký ten pátek nejsem cílovou skupinou, možná proto jsem čtení tak dlouho odkládala. Nečekala jsem nic moc, ale tohle byla naprostá pecka. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a nemohla se vůbec odtrhnout. Hlavní hrdinka je skvělá, není to žádná naivní chudinka, ví co chce a jde si za tím. Kniha je skvěla napsaná a čte se opravdu sama. Za mne mohu jen a jen doporučit a nemohu se dočkat dalšího dílu.

20.04.2020

Temné šílenstvíTemné šílenstvíWulf Dorn

Od autora jsem četla již Spouštěče, který se mi líbil, ale ve finále mě zklamal, jelikož já prostě taková zakončení u knih nemám ráda. Když jsem četla tuto knihu, trochu jsem se bála, aby to nebylo něco podobného, což naštěstí nebylo. Nicméně i tak nemohu říct, že by to byl nejlepší thriller, jaký jsem kdy četla. Byl čtivý a napínavý, to ano, ale za mne trochu přitažený za vlasy.

Temný cypřišTemný cypřišAgatha Christie

Opět skvělá kniha od královny detektivek. Vždy, když si chci přečíst nějakou klasickou detektivku, sáhnu po A. Christie a vím, že neudělám chybu. Samozřejmě vraha ani motiv jsem jako vždy neuhodla :)

17.09.2019

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

Tato kniha mě neskutečně bavila. Celou dobu mě udržovala v napětí, které neustále narůstalo. Líbilo se mi, že vlastně celou dobu nevíte, co se děje - jsou zde opravdu vyznavači ďábla a kují pikle proti Rosemary, nebo Rosemary začíná šílet? Opravdu moc povedené, Bohužel mi celý dojem z knihy zkazil konec, který mě zklamal, jelikož už nenechal prostor pro fantazii, jako to bylo v celé knize.

NimbusNimbusNeal Shusterman

Skvělé pokračování naprosto geniální série. Kniha mě nesmírně bavila a její čtení jsem si moc užívala. Děj této knihy je trochu odlišný od předchozího dílu, nicméně to mně vůbec nevadilo. Za mne rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

09.09.2019

Poslední čísloPoslední čísloHayley Barker

Tato kniha pro mne byla trochu zklamáním, čekala jsem od ní daleko víc. Nápad celé knihy je zajímavý, ale to provedení se mi moc nelíbilo.
Vadilo mi rozdělení společnosti, kde byli lidé buďto "dobří nebo zlí", nic mezi. Žádný Čistý neměl slitovaní a užíval si násilí na Drecích, na druhou stranu všichni Drekové byli jen utlačovanými chudáky.Takto to přeci nikde není, nikdy není vše jen černé nebo bílé. Další věcí, která mi na knize vadila, byla milostná zápletka, respektive její průběh. Hlavní hrdinové se znali sotva pár dní, ale už by za sebe položili život, jak moc se milovali.
Kniha je asi určena mladším čtenářům, než jsem já, mně se tomuto světu věřilo těžce.

09.09.2019

Konečně jsem tuto knihu "dočetla" a mé pocity jsou z ní všelijaké. Knihu jsem dočetla poctivě do nějaké dvousté strany, druhou polovinu knihy jsem už přeskakovala pasáže z minulosti, které mě absolutně nebavily a přišly mi hodně přitažené za vlasy. Linka ze současnosti byla dle mého názoru o něco lepší, nicméně i tak jsem knihu asi deset stran před koncem odložila, bylo mi úplně jedno, jak to s postavami dopadne.
Další knihy od autora číst určitě nehodlám, jeho styl vyprávění a rádoby humoru mi prostě nesedl.

06.08.2019

NikdynocNikdynocJay Kristoff

Do knihy jsem se zprvu nemohla moc začíst, ale zhruba po sto stranách se děj rozjel. Co mě ale hodně ve čtení brzdilo, byly poznámky pod čarou, které byly třeba i přes půl stránky a některé byly naprosto zbytečné a jen rušily od děje. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně a dalšího dílu se určitě pustím, nicméně nejsem z knihy tak unešená, jako jiní.

18.06.2019

Tisíciletý démonTisíciletý démonKarolína Francová

První díl byl pro mne úplná pecka, strašně moc se mi líbil jak nápadem a originalitou, tak především prostředím, ve kterém se celý příběh odehrával. Druhý díl je naproti tomu obrovské zklamání a upřímně lituji, že jsem tuto knihu vůbec četla, protože mi zkazila dojem z celé této série. Přišlo mi, že se zde absolutně nic nestalo, příběh se vůbec nikam neposunul a vývoj postav je zde takřka nulový. Rozhodně znám mnohem lepší knihy a štve mě, že jsem s touto vůbec ztrácela čas, a jelikož se příběh z prvního dílu nikam neposunul, je pro mě čtení této knihy naprostou zbytečností. Jestli vyjde další díl, asi si hodně rozmyslím, zda má cenu se do něj pouštět.

18.04.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Vzhledem k tomu, jaké jsou na tuto knihu ohlasy, jsem měla obrovská očekávání, ale ta kniha s klidem předčila. Bavila mě od první strany až po tu poslední. Čtení mě neskutečně bavilo.

07.02.2019

KříďákKříďákC. J. Tudor

Mám pocit, že poslední dobou čtu samé skvělé thrillery, které mě ale na konci totálně zklamou. Bohužel i Kříďák je tento případ. Kniha se čte vážně skvěle, pořád jsem četla dál a dál, ale ve finále tam toho thrilleru moc nebylo. Nemohu říct, že by mě kniha nebavila, ale čekala jsem něco trochu jiného.

10.12.2018

Noční cirkusNoční cirkusErin Morgenstern

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila, dlouho jsem ji sháněla, a proto když se mi dostala do rukou, začala jsem ji ihned nadšeně číst. Nicméně už po pár stranách jsem věděla, že to nebude nic pro mne.
Děj byl na můj vkus příliš vleklý, knihu jsem četla téměř měsíc a častokrát jsem měla chuť ji odložit a ani ji nedočítat. Nakonec jsem ji dočetla, ale celkově mi přišla taková mdlá. Žádná akce nebo zvraty, žádné napětí, děj mě nedokázal vůbec vtáhnout a přestože jsem knihu dočetla před malou chvílí, nevím ani, o čem přesně byla. Anotace zněla opravdu zajímavě, ale celkově mi přijde, že se v knize nic nestalo.
Příliš mnoho popisů a postav knize rozhodně nepomohlo, ba naopak.

29.11.2018

Vražda Rogera AckroydaVražda Rogera AckroydaAgatha Christie

Kniha skvělé napsaná, vraha jsem jako vždy neuhodla a byla jsem velmi překvapená takovým koncem.

05.11.2018

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdSarah J. Maas

Kniha se mi moc líbila, přestože neposunuje příběh dál, ale s tím jsem ani nepočítala. Kniha je psána velmi čtivě, jak jsme od autorky zvyklí. Bylo moc příjemné, vrátit se k našim známým postavám a prožít s nimi zase nějaký čas (byť tak krátký). Jen doufám, že už se chystá pokračování :)

31.10.2018

Možná v jiném životěMožná v jiném životěTaylor Jenkins Reid

Na tuto knihu jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamala. Přišla mi velmi originální a je i dobře napsaná. Líbily se mi obě dějově linky, nemám, co bych této knize vytkla.

24.10.2018

Čarodějův synovecČarodějův synovecC. S. Lewis (pseudonym)

Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu a musím říci, že se mi moc líbila. Líbil se mi příběh o tom, jak vlastně celá Narnie vznikla a je to hezký úvod do celé série.

22.10.2018

Ódinovo dítěÓdinovo dítěSiri Pettersen

Tato kniha pro mne byla bohužel jedním velkým utrpením, nakonec jsem ani neměla sílu ji dočíst a 30 stran před koncem jsem ji prostě zavřela. Kniha mě vůbec nebavila, přišla mi strašně zdlouhavá a nudná, vše se hrozně táhlo a neměla vůbec žádný spád. Rozhodně nechápu všechna ta dobrá hodnocení, znám daleko lepší, napínavější knihy. V této sérii rozhodně pokračovat nebudu.

18.10.2018

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Naprosto dokonalá kniha, tak mě vtáhla do děje, že jsem ji měla přečtenou za jediný den.
Všechny postavy mě absolutně dostaly, vůbec jsem nevěděla, co si o tom všem myslet, velmi se mi líbila část s Daphne, kde bylo postupně všechno vysvětleno. Opravdu této knize nemám co vytknout, snad jen že mohla skončit o kapitolu dříve, ale to jí ráda odpustím.

26.09.2018

NeslyšnoNeslyšnoRichelle Mead

Mně se kniha moc líbila. Vím, že si spousta lidí stěžuje na to, že kniha je krátká, na to, kolik děje v ní je, mně to ale naopak vyhovovalo. Nemám ráda knihy o pět seti stránkách, které jsou de facto o ničem, a skutečný děj je pouze na polovině.
Právě to, že kniha byla kratší, jí prospělo, byla velmi chytlavá a svižná, žádná zbytečná omáčka okolo.

22.09.2018

Svět bez princůSvět bez princůSoman Chainani

Druhý díl opět velmi příjemné čtení. Velmi mě překvapilo, co všechno se v této knize stalo a i konec byl pro mne celkem překvapivý. Postavy znovu nezklamaly. V této sérii se mi moc líbí, že svět není vykreslen jen černobíle, ale, že v každém je kousek od obojího. Jsem zvědavá, jak bude vypadat další díl, doufám, že mě nezklame.

30.08.2018

V údolí lišekV údolí lišekCharlotte Link

Tuto knihu hodnotím velmi pozitivně, nápad a celý děj je poměrně originální. Ikdyž dle anotace jsem čekala něco krapet jiného, kniha mě velmi bavila a navíc se četla neskutečně rychle, nejen díky tomu, jak dobře a čtivě je napsaná, ale kapitoly jsou na střídačku vyprávěny z pohledu různých postav. Právě proto jsem knihu četla tak rychle, protože jsem se vždy těšila na jinou postavu a další vývoj příběhu.

29.08.2018

DiabolikDiabolikS. J. Kincaid

Kniha byla velmi originální a čtivá, styl autorky mi neskutečně sedl, děj ubíhal velmi rychle a svižně. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je toto to pravé pro mne, ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a byla to skvělá jízda. U knihy se určitě nebudete nudit, je plná všelijakých zvratů (některé jsou předvídatelné, jiné dosti překvapivé) a krásně celou dobu plyne, nemám pocit, že bych se u nějaké části vyloženě nudila.

29.08.2018

Má lady JaneMá lady JaneCynthia Hand

Od této knihy jsem zřejmě očekávala něco úplně jiného, než co mi bylo nakonec nabídnuto. Knihu jsem sice dočetla, ale měla jsem s tím velké problémy. Chvílemi mě bavila, chvílemi zase vůbec. Rádoby vtipné scény mně osobně vtipné nepřišly, postavy mi nebyly sympatické a na můj vkus až moc přitažené za vlasy.

Tanec stínůTanec stínůKalayna Price

Tato série je pro mne jedno velké utrpení. Bohužel mě nenadchnul ani tento díl. S knihami z této série mám jeden velký problém a to takový, že se do nich nemohu vůbec začíst. Nevím, čím to je, tento žánr mám moc ráda a zápletka je zajímavá, nicméně od této autorky mě to prostě nebaví. Doma mám ještě třetí díl, ten asi ještě přečtu, ale do dalších dílů této série se už rozhodně pouštět nebudu.

22.08.2018

Magie střelného prachuMagie střelného prachuIlona Andrews

Opět skvělá kniha od tohoto autorského dua. Trochu jsem se ze začátku bála, zda mě bude kniha, kde je hlavní hrdinkou Andrea, bavit, ale bylo to vážně skvělé čtení. Jen rada na úvod, nejdříve začněte Magickými dary a až poté čtěte Magii střelného prachu. Povídky na sebe navazují v tomto pořadí.

22.08.2018

Víkend s přáteliVíkend s přáteliS. Kinsella (pseudonym)

Ani nevím, co k této knize napsat. Prostě dobrá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nenadchne, neurazí.

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Šest vran se mi líbilo, nicméně nebylo to pro mě nic tak skvělého a úžasného jako pro ostatní, prostě fajn fantasy. Na prohnilé město jsem se moc těšila (už jen kvůli těm kladným recenzím), bohužel ani zde se nekonalo nic extra. Jako ano, knihy jsou dobré, ale za mne trochu hůře napsané, občas jsem měla problém se začíst a přečíst třeba padesát stran vkuse jsem nezvládala. Za mne takový lepší průměr.

Wonderland: Země divůWonderland: Země divůJennifer Hillier

Kniha se mi líbila, četla se opravdu dobře a námět byl zajímavý. Co mě ovšem trochu zklamalo, byla překombinovanost, která vyvrcholila na konci knihy, kdy jsem už jen nechápavě kroutila hlavou, co všechno se ještě může v tak malém městě stát.

Třpytný dvůrTřpytný dvůrRichelle Mead

Všechny knihy od Richelle mám moc ráda, ale tohle byl docela přešlap. Téma mi přijde splácané z jiných knih, autorka sice umí psát, ale proč to sakra mělo skoro 500 stran? Klidně bych to o půlku zkrátila. Na jiné její série to ani zdaleka nemá, snad jako by to ani nenapsala stejná osoba. Vrcholem všeho byl pro mě rozvleklý konec, který jsem už ani neměla silu dočíst.

29.06.2018